Koruyucu Aile Parası Hafta Sonu Yatar Mı? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde koruyucu aile parası hafta sonu yatar mı? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize koruyucu aile parası hafta sonu yatar mı? Sorusunun cevabını vermiş olacağız. Aynı zamanda koruyucu aile maaşı, koruyucu aile ücreti ne kadar, koruyucu aile nasıl olunur? Gibi başlıklarda da farklı bilgiler vermekten yanayız.

Koruyucu aile olmak istiyorsanız çok doğru bir karar vermiş olduğunuzu söyleyebiliriz. Koruyucu aile olarak henüz küçük yaşlarda olan çocuklara ebeveynlik yapabilir ve onların hayatları konusunda çok daha iyi yerlere gelmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda psikolojik olarak onlara destek olabilirsiniz. Koruyucu aile olmanız durumunda devlet tarafından sizlere ödenecek belirlenmiş bir ücret bulunmaktadır. Bu içeriğimizde koruyucu aile ücreti hakkında bilgilerle birlikte koruyucu aile parası hafta sonu yatar mı? Sorusunun da cevabını vereceğiz.

Koruyucu Aile Parası Hafta Sonu Yatar Mı?

Kimler Koruyucu Aile Olabilir?

Koruyucu aile olmak istediğiniz devletin sizlerden istediği bazı koruyucu aile şartları bulunmaktadır. Devletin belirlemiş olduğu bu şartları karşılamanız durumunda koruyucu aile olabilmeniz için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Aşağıda sizlere koruyucu aile şartlarına dair bilgiler paylaştık.

  • T.C vatandaşı olmak
  • 25-65 yaş aralığında olmak
  • En az ilkokul mezunu olmak
  • Düzenli olarak geliri bulunan
  • Evli, bekar, çocuklu ya da çocuksuz bireyler

Şartlarda bazı durumlarda değişiklik olabilir. Bu yüzden en doğru bilgiyi Korev.org.tr internet sitesinden alabilirsiniz.

Koruyucu Aile Parası Ne Kadar?

Koruyucu aile olduktan sonra devlet tarafından belirlenen günlerde sizlere aylık bazda ödemeler yapılır. Bu ödemelerin adına koruyucu aile parası veya koruyucu aile ücreti denmektedir. Aşağıda sizlere koruyucu aile olmanız durumunda aylık alacağınız miktarları paylaştık.

  • 0-3 yaş arası çocuklar için 750 TL,
  • 4-5 yaş arası çocuklar için 1125,03 TL,
  • 6-14 yaş arası çocuklar için 1200,04 TL,
  • 15-18 yaş arası çocuklar için 1275,04 TL,
  • 19 yaş ve yüksek öğrenim gören çocuklar için 1350,04 TL

Tüm bunlara ek olarak eğer çocuğunuzun servis ücreti varsa ücrete ek olarak 250 TL ödeme yapılmaktadır. Bununla birlikte eğer çocuğunuz üniversiteye hazırlanıyorsanız 6000 TL’e varan ek ödemeler olabilir.

Koruyucu Aile Parası Hafta Sonu Yatar Mı?

Devlete bağlı olan tüm resmi kurumlar hafta içi çalışmaktadır. Hafta sonu herhangi bir mesai olmadığı için cumartesi ve Pazar günleri koruyucu aile parası banka hesabınıza yatmaz. Pazartesi – Cuma günleri arasında resmi kurumların mesai saatleri içerisinde koruyucu aile parası banka hesabınıza yatırılmış olacaktır.

E – Devlet Koruyucu Aile Parası Sorgulama

E – Devlet aracılığıyla koruyucu aile olmanız durumunda maaşınız hakkında tüm bilgilere ücretsiz bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. E – devlete giriş yapınız ve arama kutusuna ‘’Koruyucu aile ödeme bilgileri sorgulama’’ yazınız. Karşınıza çıkan sayfa üzerinden maaş bilgilerinizi sorunsuz ve doğru bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Evde bakım parası hafta sonu yatar mı? İçeriğimize de göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Photo of author

Nasıl Gidilir

Türkiye'nin bir çok konumu hakkında ulaşım, adres ve yol tarifleri içerik paylaşımı yapan nasilgidilir.net ana yazarı.
Yorum yapın