Kos Adasına Nasıl Gidilir? 2024

Yunanistanın en güzel adalarından birisi olan Kos Adasına nasıl gidilir? 2024 Güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.
Kos adasında havalimanı olmasına rağmen Türkiye’den uçuş yoktur.
Kos adasına gitmek istiyorsanız Türkiye’den sadece denizyoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Buralar ise Marmaris, Bodrum, ve Turgutreis ilçeleridir. Bu ilçelerdeki limanlardan kalkan feribotlarla 20 dk süren yolculuk sonunda Kos Adasına ulaşabilirsiniz.

Kos Adasına Vize Gereklimi?

Eğer Schengen vizesi sahibiyseniz hiçbirşey yapmanıza gerek yoktur. Feribotlar ile yukarıdaki belirttiğimiz limanlardan Kos adasına geçiş sağlayabilirsiniz.

Bodrum Kos vize gerekli mi?

Bodrum Kos feribot vizesiz seyahat edilemeyeceği için seyahat öncesi vize başvurularının yapılması gerekmektedir.

Schengen vizem yok ne yapmalıyım?

Schengen vizesi olmayan yolcular kapıda vize uygulaması ile Yunanistan’ın sadece Türkiye, Rusya ve Ukrayna vatandaşlarına sağladığı bu geçici vize ile adaya giriş yapabilirsiniz. Fakat bu işlem bu kadar kolay değildir. Geçiş yapacağınız feribot firmasıyla görüşerek 3-4 gün önceden sizden istenilen evrakları göndermeniz gerekmektedir.

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın