Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua, çeşitli niyetler ile okunduğunda oldukça tesirli ve etkili olabilmekte, kişiler bazı durumlar için özellikle Allah’a yakarır ve yardım isterken, o konuda bir gücü bulunan duaları çeşitli yöntemlerle okuyabilmektedir. Kötülük yapanların cezasını bulması için dua okumak da bunlardan birisidir.

Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

Özellikle kendisine kötülük yapan ve onun hayatını olumsuz etkileyen bir kişinin hak ettiği cezayı alabilmesi için kişilerin okumak istediği bu dualar, oldukça etkili olabilmektedir. Bu konuda okunabilecek ve etkili dualardan biri şöyledir;

  • Allâhümme antelhâdırulmühıytu bimeknûn âtiddamâiri Allâhümmeazzi bizzâlime ve kallilnâsırahü ve entel muttaliulâlimü.
  • Allâhümme innifülânenzalemeni ve esâeileyye ve lâ yeşhedübizâlikeğayruke. Allâhümme entemelkühü fe ehlikhü. Allâhümme serbilhül  hevâne.
  • Allâhümme kammıshükamisarridâ. 7 kez Allâhümmaksıfhü Allahümmahfıdhü,2 kez Fe ehazehümüllah, innehükaviyyünşedid.
  • Veinnâalâzehâbinbihi. Vehıylebeynehüm ve beyne mâyeştehûn.
  • Vekadimmâ ilâ mâamilümin amelin fecealnâhühebâenmensûrâ. Tüdemmiru külle şey’inbi emri rabbiha. Laasimelyevme  minemrillâh..
  • Fe kutıadâ birulkavmillezine zalemü velhamdülillâhirabbil âlemin.
Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua
Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

Canını Yakana Okunacak Dua

Bazı kişiler, canını yakanların da canlarının yanması için Allah’a sığınarak, ona çektirilenlerin cezasını çekmeleri için dua etmekte ve yardım dilemektedir. Özellikle bu konuda okunması gereken ve etkili olan bazı dualar bulunmaktadır. Canını yakana okunacak dua ile kişiler, canını yakanın da hak ettiği şeyi yaşaması için Allah’tan yardım isteyebilmekte ve o kişilerin de canı bu sayede yanabilmektedir.

Özellikle kişilerin iç sıkıntılarını ve moral bozucu düşüncelerini arındıran en etkili dualardan biri Fil Suresidir ve bu sure 73 defa okunarak hem kişiler iç sıkıntılarından arınmakta hem de canını yakan kişilerin sesi ve gözlerinin kapanması ve hak ettiğini bulması da sağlanmaktadır. Özellikle her 10 okuyuşta bir ayrıca ayet okuyarak ve sona kalan 3 Fil Suresinden önce de bir dua okunarak bu gerçekleştirilebilmektedir.

Ah Çıkması İçin Dua

Ah çıkması için dua okunurken kişinin aceleci davranmaması büyük önem taşımaktadır. El açan kişi duasını okurken dua sözlerini tane tane net okumalı ve kesinlikle acele etmemelidir.  Mümin Ya Kahhar der 40 defa peş peşe ve daha sonra şu sözlerle dua edilir. Kale amma kalılil le yusbihunne nadimın (amin.)

4.7/5 - 3 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın