Köyceğiz’de Gezilecek Yerler

Köyceğiz’de gezilecek yerler araştırması yapılırken karşımıza pek çok gezilip görülmeye değer yerler çıkmaktadır. Köyceğiz, Muğla’ya bağlıdır. Aynı zamanda Ege ve Akdeniz’in birleştiği yerde Fethiye’ye 60 km mesafede bulunmaktadır. Ege ve Akdeniz bölgesinde sessiz, sakin, doğa güzelliklerinin tadını çıkararak deniz tatili yapmak isteyenlerin vakit kaybetmeden gitmesi gereken tatil yerlerinden biridir. Köyceğiz’de gezilecek yerler görüntüsüyle hayran bırakan narenciye bahçeleri, görüntüsüyle hayranlık uyandıran durgun gölü, renk değiştiren dağları ve yemyeşil ormanları ile yerli ve yabancı bütün turistleri kendine hayran bırakmaktadır.

Köyceğiz’e tatil yapmaya giden turistlerin, Köyceğiz’in tertemiz havasını solumak, göl manzarasında doğal ürünlerle hazırlanmış kahvaltılar yapmak ve ormanda yürüyüş yapmak en sevdikleri aktivitelerdir. Aynı zamanda Köyceğiz, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yer olarak bugüne ulaşan tarihi eserlerde bulundurmaktadır. Köyceğiz’de nerelerde gezilir? Diye merak edenler için aşağıda listelenmiş Köyceğiz’de gezilecek yerleri inceleyebilirler.

  1. Köyceğiz Gölü

Köyceğiz adını bu gölden almaktadır. Bundan dolayı bu göl Köyceğiz Gölü için bir simgedir. Bu göl özellikle tatilcilere fotoğraf çekimleri için eşsiz bir manzara görüntüsü sunmaktadır. Bahsi geçen bu göl eskiden askeri amaçlarla kullanılan Hapishane Adasına ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Caretta Carettaların yuvalandığı ayaklı göller arasında yer almaktadır.

  1. Kaunos Antik Kenti

Kaunos Antik Kenti Köyceğiz’in öne çıkan tarihi güzelliklerinden biridir. Köyceğiz’e gelen turistlerin en çok ilgisini çeken yerler arasında bulunur. Kaunos Antik Kenti’ne düzenlenen tekne turları ile Dalyan üzerinden gidilmektedir. İsmi geçen bu Antik Kent, Roma hamamı, tapınak ve akropolü kendi içinde barındırmaktadır. Tatillerine kısa bir tarihi gezi yaparak devam etmek isteyenler Kaunos Antik Kent’ine uğrayabilirler.

  1. Sandras Dağı

Bu bölgede Çiçek Baba Dağı olarak da bilinmektedir. Sandras Dağı devlet tarafından koruma altına alınmış Muğla’nın en yüksek dağları arasındadır. Turistlerin sıcaktan bunaldıklarında serinleyebilecekleri uygun bir yerdir.

  1. Sultaniye Kaplıcaları

Sultaniye Kaplıcaları Türkiye’nin radyoaktivitesi en çok alan şifalı suları arasında yer alır. Bu kaplıcalar, romatizma, kadın hastalıkları ve cilt hastalıklarına iyi gelmesiyle bilinmektedir. Turistler için her dönem açıktır. Saat sabah 8 ile akşam 10 arasında faaliyettedir.

  1. Ekincik Köyü

Köyceğiz’de gezilecek yerler araştırması yapılırken Köyceğiz’in en sevilen yerlerinden biri de Ekincik Köyü’dür. Burası merkeze 30 km mesafesinde bulunmaktadır. Ekincik Köyü Barındırdığı doğal güzellikleriyle gelen turistleri kendine hayran bırakır. Buraya ulaşım özel araçlarla sağlanabildiği gibi, köy minibüsleriyle de sağlanabilmektedir.

Köyceğiz’de Ne Yapılır?

Köyceğiz’e gidenlerin merak ettiği sorulardan biri olan Köyceğiz’de Ne Yapılır sorusunun cevabı şöyle verilebilir:

  • Köyceğiz’in kokulu narenciye bahçelerinde gezintiler yapılabilir.
  • Köyceğiz Göl’ünde tekne turu yapılabilir.
  • Köyceğiz’in meşhur yerlerinden biri olan Yuvarlak Çay’da alabalık ve yoğurtlama lezzetlerinin tadına bakılabilir.
  • Kaunos Antik Kentinin tarih kokan otantik havasının keyfi çıkarılır.
  • Sultaniye Kaplıcalarında çamur banyosu yapılabilir.

Köyceğiz’e Nasıl Gidilir?

Muğla’ya bağlı Köyceğiz ilçesine Türkiye’nin her yerinden kara ve havayolu araçlarıyla ulaşım sağlanmaktadır. Karayolu ulaşımını tercih edenler için ilçenin otogarı merkezde bulunur. Fakat havayolu ulaşımını tercih edenler için havaalanı ilçeye yaklaşık 30 km mesafede bulunan Dalaman’da bulunmaktadır. Aynı zamanda yakın yerlerden günübirlik gelenler için ise, Dalaman üzerinden düzenlenen tekne turları bulunmaktadır.

Köyceğiz Tatilinde Gece Hayatı

Köyceğiz doğal ve tarihi güzellikleriyle dikkat çeken, sessiz ve sakin tatil geçirmek isteyen turistlerin tercih ettiği tatil mekânlarından biridir. Sessiz ve huzurlu olmasıyla ön planda tutulan Köyceğiz’de gece hayatı da oldukça hareketli geçmektedir. Köyceğiz sadece gürültüsüz ve sakin tatil tercih edenlerin değil, gece hayatı yaşamak isteyen turistlerinde gözde tatil yerleri arasında yer alır.

Köyceğiz’de gece hayatının yaşandığı popüler birkaç mekân bulunmaktadır. Bu mekânlar; Bekilli Şarap Evi, Avangart Cafe, Tuana Bistro, Yakamoz ve Şamdan Deluxe Restaurant’tır. Gündüz Köyceğiz’de gezilecek yerler ziyaret edildikten sonra gece bu mekânlarda hoşça vakit geçirilebilir.

Köyceğiz’de Gezilecek Yerler
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın