Kurum Tahsilat Saatleri Nedir? 2024(Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde kurum tahsilat saatleri nedir? Şeklinde soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize kurum tahsilat saatleri konusunda detaylı bilgiler paylaşmış olacağız. Bununla birlikte Ziraat bankası kurum tahsilat saatleri, Nesine kurum tahsilat saatleri, misli kurum tahsilat saatleri başlıklarında da farklı bilgiler aktarmış olacağız.

Mobil internet bankacılığının çok hızlı bir şekilde yaygınlaşmasıyla birlikte ve e – ticaret sitelerinin artık çevrimiçi ödeme almaya başlamasıyla birlikte bazı problemler kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Ödeme yapmak isteseler bile ‘’Kurum tahsilat saatleri dışındasınız’’ hatası gibi hatalarla karşılaşarak ödemelerini yapamıyorlar. Peki, nedir bu kurum tahsilat saatleri? İşte sizlere tüm detayları cevabı…

Kurum Tahsilat Saatleri Ne Demek?

Bankalar, diğer markalarla veya firmalarla anlaşma yaparak müşterilerinin kolay bir şekilde ödeme yapabilmesini sağlar. Fakat bu anlaşmalarda belirlenmiş olan saatlerdir. Belirli saatler arasında kurumlara ödeme yapabilir veya diğer kurumlara bakiye aktarabilirsiniz. Yani bugün Ziraat bankasından Nesine’ye, Bilyoner’e veya Misli’ye bakiye yatırmak isterseniz Ziraat bankası tarafından belirlenmiş olan kurum tahsilat saatleri içerisinde bakiye yatırabilirsiniz.

Kurum tahsilat saati genel olarak mesai saatleri içerisinde olmaktadır. Fakat bazı bankalarca bu saatler değişiklik göstermekte ve kurumdan kuruma değişmektedir. Ziraat bankası kurum tahsilat saatleri de mesai saatlerine tabi olan bir ödeme yöntemidir.

Ziraat Bankası Kurum Tahsilat Saatleri

Ziraat bankasından diğer ödeme kuruluşlarına para aktarırken karşılaştığınız ‘’kurum tahsilat saatleri dışındasınız.’’ Hatası epey bir can sıkmaktadır. Fakat bu sorunun anlık olduğunu söyleyebiliriz. 1 – 2 dakika veya 1 – 2 saat sonra tekrar deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

‘’Kurum tahsilat saatleri dışındasınız.’’ Hatasıyla karşılaşıyorsanız bu hatanın nedeni tam olarak işlemlerin gece geç saatlerde yapılmasıyla alakalıdır. Ziraat bankasında 23.30 ve 01.00 saat aralığında ödemeler pasif hale gelir ve hiçbir kuruma ödeme yapılamaz. Yapılamadığı içinde bu hatayla karşılaşılmış olur. Saat 01.00’dan sonra ödemelerinizi yine aynı şekilde yapmaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına Vize Ücretini Nasıl Yatırabilirsiniz?

Belge ücretlerini Ziraat Bankasına şubelerine bizzat giderek yada Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden Kurumsal Tahsilat Hesabı” aracılığıyla İSG Genel Müdürlüğü Hesabı’na TCKN ile yatırabilirsiniz.

Nesine Kurum Tahsilat Saatleri

Ziraat bankasından Nesine hesabınıza para aktarmak istediğinizde kurum tahsilat saatleriyle alakalı bir uyarı görüyorsanız, bu uyarının nedeni 23.30 ve 01.00 saat aralığında çalışma olmasıdır. Bu saatler aralığında diğer saatlerde Ziraat bankasından Nesine’ye bakiyenizi aktarmaya çalışırsanız problem olmayacaktır. Hızlı bir şekilde bakiyeniz Nesine hesabınıza aktarılacaktır.

Misli Kurum Tahsilat Saatleri

Nesine’de olduğu gibi eğer gece geç saatlerde Misli’ye bakiye aktarmaya çalışıyorsanız bu hatayla karşılaşmanız muhtemeldir. 23.30 – 01.00 saat aralığında bakiye aktarmak yerine diğer saatleri tercih ederek bu sorunu çözmüş olursunuz.

kurum tahsilat saatleri hatası

Kurum Tahsilat Saatleri Hatası

Hiçbir şekilde sonuca varamıyor ve ‘’kurum tahsilat saatleri dışındasınız.’’ Hatası devam mı ediyor? O halde Ziraat bankası müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine sorununuzu detaylı bir şekilde aktardıktan sonra sizlere yardımcı olacaklardır ve sorununuzu çözeceklerdir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın