KYK WiFi Çıkış – Giriş Yapma! Nasıl Yapılır? (2024) Doğrusu

KYK WiFi çıkış yapma – giriş yapma konusunda sık bir şekilde soruyla karşılaşıyoruz. Bu içerik KYK WiFi çıkış başlığında doğru yanıtı içeriyor. Hızlandırılmış kılavuz olarak sunulan bu içerikte aynı zamanda GSB WiFi çıkış, KYK WiFi giriş, KYK internet çıkış başlıklarında da farklı bilgiler vermektedir.

GSB ( Gençlik VE Spor Bakanlığı) WiFi çıkış veya diğer adıyla KYK WiFi çıkış olarak bilinen ağdan çıkış yapabilmeniz için uygulamanız gereken adımların her birisi paylaşıldı. GSB WiFi olarak bilinen ağ aslına bakılırsa Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun kullandığı bir internet ağıdır. Çok fazla büyük veriye sahip olan ağa giriş ve çıkış yapmada sorun yaşıyor olmanız sizi bu içerikle buluşturdu. KYK WiFi çıkış başlığında doğru bilgiye ulaşmak için adımları takip edin. Bu aşamaları yaparken mobil verinizi açmayınız aksi taktirde işlem başarısız olabilir. KYK yurtlarında wifiden çıkmak aslında her ne kadar basit olsada biraz uğraştırabiliyor

KYK WiFi Çıkış – Giriş Yapma!

KYK WiFi Çıkış Yapma

KYK WiFi ağı, GSB.gov.tr alan adı üzerinden yayın yapmaktadır. GSB WiFi ağından çıkış yapabilmeniz için wifi.gsb.gov.tr internet sitesine giriş yapmanız gerekir. KYK WiFi çıkışı yapacağınız esnada başka bir internet ağına bağlı olmamanız gerekir. Eğer farklı bir internet ağına bağlı kalırsanız wifi.gsb.gov.tr internet sitesine giriş yapamazsınız. eğer yinede çıkış yapamıyor iseniz yorumlarda aldığınız hatayı belirtebilirsiniz.

KYK WiFi çıkış yapma adresine giriş yaptıktan sonra internet ağından çıkış yapmak için ‘’Doğrulama sayfasında’’ yer alan ‘’Çıkış’’ butonuna basın. Normal şartlar altında çıkış butonuna basıldıktan sonra KYK WiFi’sinden çıkışınızı sağlıklı bir şekilde yapmış oluyorsunuz. Fakat bazı teknik problemler nedeniyle çıkış yapma konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

 • Akıllı telefonunuzdan bağlı olduğunuz KYK WiFi’sini unut butonuna basmış olsanız bile KYK internetinden çıkış yapmamış olacaksınız. KYK WiFi oturum kapatma işlemi sadece wifi.gsb.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılacaktır.
 • Wifi.gsb.gov.tr internet sitesine giriş yapamıyorsanız bunun en büyük nedeni ağa WiFi hattıyla bağlanmıyor olmanızdır. Telefonunuzun mobil verisini (3G / 4G) kapatıp KYK WiFi girişi yapmanız gerekir.
 • KYK WiFi çıkışı otomatik olarak bir giriyor bir girmiyor veya sürekli giriş yapıp çıkıyorsa WiFi ayarlarınızı temizlemeniz gerekir. WiFi ayarlarınızı temizledikten sonra sertifika yükleyerek sorunu giderin.
 • Ağdan çıkış yapacağınız esnada karşınıza uyarı olarak ‘’Max Cihaz Hatası’’ geliyorsa ‘’Servisi Durdur’’ butonunu kullanın.
 • KYK WiFi çıkışında çok sık problemle karşılaşıyorsanız şifrenizi yenileyin.

KYK WiFi Giriş Ekranı 2024

KYK WiFi’sine giriş yapabilmek için doğrulama sayfasına ulaşmanız gerekir. Doğrulama sayfası wifi.gsb.gov.tr internet sitesidir. Bu internet sitesi aracılığıyla KYK WiFi’sine giriş yapabilir veya oturumunuzun çıkışını sağlayabilirsiniz. Bu oturumu sonlandırabilmek ve yeniden giriş yapabilmek amacıyla işlem yapmak istiyorsanız aşağıdaki linki kullanın.

KYK WiFi giriş linki içerisinde doğrulama sayfası çıkacaktır. Doğrulama sayfasını kullanarak kullanıcı adı ve şifrenizi eksiksiz bir şekilde girin. KYK WiFi kullanıcı adınız her zaman için T.C kimlik numaranızdır. Veya yabancı uyruklu bir öğrenciyseniz pasaport numaranızdır. Kullanıcı adınızı değiştiremezsiniz fakat şifrenizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Zaten ilk defa KYK WiFi giriş sitesine giriyorsanız otomatik tanımlanan şifreyi mecburi olarak değiştirmeniz istenecektir.

Giriş yaptıktan sonra çıkış yapabilmek için aşağıdaki uygulamayı unutmayın:

 • Farklı bir ağda yukarıda paylaşılan internet sitesi adresini kullanamazsınız. KYK WiFi ağına bağlandıktan sonra link çalışacaktır.
 • Sistemden çıkış yapabilmeniz için mobil veri kullanmayın. Mobil veriyle sayfayı açamayacağınız gibi bu sayfayı açabilmenizin tek yolu WiFi’nizin açık olmasıdır.
 • Site adresine bağlanmakta çok sık sorun yaşıyorsanız akıllı telefonunuzun veya bilgisayarınızın WiFi ayarlarını silerek, tekrar sertifikaları eksiksiz olarak yükleyin.
 • Çıkış yaparken sık hatayla karşılaşıyorsanız şifrenizi yeniden oluşturun.

KYK WiFi Kullanıcı Aktif Değil Uyarısı

KYK WiFi ağına bağlanırken sık bir şekilde karşılaşılan sorunlardan bir tanesi kullanıcı aktif değil uyarısıdır. Bu uyarıyı giriş yaparken veya çıkış yaparken alıyorsanız sorunun çözümü olarak idareye başvurmanız gerekecektir. Çünkü sorun sistemin sizi kendi başına pasif hale getirmesinden kaynaklıdır. İdareye başvurduktan sonra KYK WiFi ağına girişiniz yeniden başlatılacak ve sorunsuz bir şekilde kullanıyor olacaksınız.

KYK WiFi Maksimum Giriş Hakkınız Doldu

KYK WiFi ağlarında maksimum 1 cihazla internet ağını kullanabilirsiniz. 1 veya daha fazla cihaz bağlantısını sistem kabul etmeyecektir ve maksimum giriş hakkınız doldu hatasıyla karşılaşmış olacaksınız. Bu hatayla karşılaştığınızda iki cihazınızdan birisinin girişini iptal etmeniz gerekir. Sonuç olarak hem telefon üzerinden hem de bilgisayar üzerinden WiFi ağını kullanamıyorsunuz.

KYK wifi kaç saatte kapanır?

4 saat süreyle bu hata ile karşılaşırsınız, daha sonra tekrar giriş yapabilirsiniz.
Bu süre zarfında cihazın wifi bağlantısını kesmeyi unutmayın. KYK wifi çıkış yapma işemleminde bir sorun yaşamış olabilirsiniz.
Bu durumda bu cihaz ile doğrulama sayfasını tekrar açıp çıkış yapma işlemini yenileyebilirsiniz.

GSB Wifi Çıkış Sayfası

GSB Wiki Çıkış Sayfası İçin Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz. Ardından Sayfadan Kolayca GSB Wifi Çıkışını Sağlayabilirsiniz.

KYK WiFi Çıkış Linki

Buraya Tıklayarak KYK Wifi Çıkış Linkine Ulaşabilirsiniz Ardından Çıkış İşlemini Başarılı Bir Şekilde Yapabilirsiniz Bazen Sorun Yaşayabilirsiniz Tekrar Denemeniz Önerilir.

KYK Wifi Çıkış URL Anlatım

 • wifi.kyk.gov.tr Adresine Giriniz.
 • Buraya Girdikten Sonra Çıkış Yap’a Basmanız Gerekmektedir.
 • Ardından Çıkış Yapmış Olacaksınız.

KYK Wifi Çıkış Nedir?

KYK, Türkiye’deki üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli hizmetler sunan bir kurumdur. KYK, üniversite kampüslerindeki yurtlarda ve KYK yurtlarında barınan öğrencilere internet hizmeti sağlamak amacıyla KYK WiFi çıkışı (KYK WiFi çıkış noktası veya KYK WiFi hotspot) olarak adlandırılan bir hizmet sunmaktadır.

Burs Taahhütname Onayı Ne Zaman Yapılır? içeriğimizi okumayı unutmayın.

4.6/5 - 11 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın