Las Vegas Gezilecek Yerler Listesi

Las Vegas gezilecek yerler ve gerçekleştirilen aktiviteler açısından oldukça avantajlı bir şehir olmaktadır. Çünkü özellikle bu konularda pek çok alternatif bulunmaktadır. Birbirinden güzel ve gösterişli mekanlara ya da doğal güzelliklere sahip olmaktadır. Las Vegas gezilecek yerler bakımından fazla olan ve sınırsız eğlencenin yaşanabileceği bir şehirdir. Bu noktada Las Vegas’ta gezilecek yerler açıklanacak olursa, şu şekilde sıralanabilir;

The Strip

Las Vegas’ın popüler mekanları ziyaret edilmek ve ışıltısı çıplak gözle deneyimlenmek isteniyorsa, The Strip ilk tercihler arasında yer almalıdır. 7 kilometrelik bir caddeye sahiptir. Bu şehirde popüler olmasının en önemli nedeni, kumarhanelerin bulunduğu yer olmasıdır. Ayrıca yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği en büyük 14 otele de sahip bir yerdir. Tüm bunların yanında ziyaretçilere golf oynayabilme imkânı da sunmaktadır. Çevresinde pek çok golf sahası barındırır. Aynı zamanda eğlence parkları da bulunur. Tatilciler bu alanlarda doyasıya eğlenerek, adrenalin seviyelerini arttırabilmektedir. The Strip, her yaştan ve kesimden insanın eğlenebileceği bir alandır. Eğlence ihtiyacını karşılayacak mekânlara ve alışveriş tutkunları için alternatif mağazalara sahiptir.

Fremont Street Experience

En eğlenceli ve gösterişli mekanlar arasında yer alan ve Las Vegas gezilecek yerler kategorisinde ilk sıralarda olan Fremont Street Experience, eğlenceli dakikalar geçirmek isteyen tatilciler için harika bir tercih olacaktır. Bu yerde alışveriş ve eğlence doyasıya gerçekleştirilebilir. Kent merkezini bir parti alanına dönüştürerek, tatilcileri led aydınlatmaların yansıttığı ışık şovuyla karşılamaktadır. Oldukça popüler olan bu alanda ücretsiz konserler izlenebilmekte ve eski kumarhane mekanlarında vakit geçirilebilmektedir.

Bellagio Las Vegas

Güzel bir tatil deneyimi yaşayabilmek için, Las Vegas’ta en iyi konaklama yeri olarak tercih edilebilen Bellagio Las Vegas, farklı tarzda kumar seçeneklerinin oynanabileceği bir alandır. Çeşitli konseptler ile oluşturulmuş, kafeleri ve restoranları bulunmaktadır. Kumarhane dışında tatilcilerin keyifle eğlenebileceği diğer alanları da mevcut olmaktadır. Farklı konseptler ile sunulan botanik bahçeleri gezilebilir, rehber ile birlikte güzel sanatlar galerisindeki eserler incelenebilir ya da otelin ön kısmında bulunan havuzda vakit geçirerek, bu alandaki seyir kısmından birbirinden eğlenceli şovları izleyebilmek mümkündür.

Stratosphere Las Vegas

Bu şehrin dikkat çekici yüksekliğe sahip mekanlarından bir tanesi olan Stratosphere Las Vegas, 350 metrelik bir uzunluğa sahiptir. Geniş bir kumarhaneye ve yatak kapasitesine sahip olmaktadır. Tatilciler için 360 derecelik bir seyir imkânına sunar. İç ve dış teras seçenekleri ile Las Vegas’ı en tepeden izleyebilme fırsatı elde edilebilir. Sahip olduğu özellikler sayesinde her dönem pek çok tatilci tarafından gezmek için sıklıkla tercih edilen bir yerdir.

Red Rock Canyon National Conservation Area

Yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen, Las Vegas’ta gezilecek en güzel doğal yerler arasında yer almaktadır. Genellikle şehirde geceleri yoğun bir gece hayatı olduğu için, gündüz vakti güzel bir aktivite gerçekleştirmek isteyen turistler tarafından tercih edilebilmektedir. Kent merkezine 24 kilometre uzaklığa sahip olan bu alanda, kızıl renkli kayalar bulunmaktadır. Kızıl kaya kanyonu olarak da adlandırılmaktadır. Muhteşem bir manzara sunmaktadır. Özellikle gün batımında toprağa vuran güneş ışığının kızıl kayalara yansımasıyla, görsel bir şölen sunmaktadır. Doğa sporlarının yapılabildiği bu alanda, kamp yapabilme fırsatı da elde edilebilmektedir.

The Venetian Las Vegas

Las Vegas tatilini daha da keyifli bir hâle getirecek olan bu alanda, hem gösterişli ve geniş bir alana sahip olan kumarhanesinde vakit geçirilebilir hem de sunulan çeşitli aktiviteler değerlendirilebilir.  Konaklama ve eğlence sektöründe ödüle layık görülmüştür. Bu alanda birbirinden güzel kafelerde keyifli vakitler geçirebilmek ve masaj imkânlarından yararlanabilmek mümkündür. Ayrıca göl içerisinde gondola binerek, bir gezinti de gerçekleştirilebilir. Tüm bunların yanında tercihe göre kadınlara özel içerikler de sağlanabilmektedir.

The Mob Museum

Pek çok tatilcinin ilgi gösterdiği The Mob Museum, Las Vegas’ta gezilecek kültürel alanlar arasında yer almaktadır. Bu müzeyi ziyaret eden tatilciler, FBI görevlilerinin suçları yakalamakta kullandığı ekipmanları görebilmektedirler. Ayrıca farklı suç örgütlerine ait ekipmanlarda bu alanda sergilenmektedir. 2012 yılında ziyarete açılmıştır ve tarihi bir adliye binasında yer almaktadır. Las Vegas gezilecek yerler listesinde bulunan alanlar, oldukça dikkat çekici ve eğlenceli vakit geçirilebilen yerler olmaktadır.

Las Vegas Gezilecek Yerler
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın