LG TV İnternete Bağlanmıyor (Doğru Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde LG TV internete bağlanmıyor sorunuyla alakalı olarak soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte ziyaretçilerimize LG TV internete bağlanmıyor neden? Sorusunun cevabını vermiş olacağız. Aynı zamanda LG TV internet bağlantısı, LG TV internete bağlanmama sorunu başlıklarında da farklı bilgileri aktaracağız.

LG, Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük teknoloji markalarından bir tanesidir. İnovasyon devleri arasında ilk sıralarda yer alan LG’nin bilindiği üzere televizyon sektörü için üretmiş olduğu birden fazla model bulunmaktadır. Her bir modelin kendine has teknik özellikleri bulunuyorken bir çok LG model televizyonda teknolojinin getirmiş olduğu imkanlar sayesinde Smart TV özelliği yer almaktadır. LG TV satın aldığınızda veya birden bire LG TV’nizde internete bağlanmama sorunuyla karşı karşıya kaldıysanız bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır. İşte sizlere tüm detaylarıyla; ‘’LG TV internet bağlanmıyor’’ adlı içeriğimiz…

LG TV İnternet Bağlantısı

LG TV İnternet Bağlantısı

Her Smart TV’de olduğu gibi LG TV’lerde Smart TV özelliğiyle birlikte internet bağlantısı özelliği bulunmaktadır. LG TV’nizi internete bağlayarak Youtube, Netflix ve benzeri olan bütün platformlarda aynı telefondaymış gibisince gezinebilirsiniz. İsterseniz televizyonunuzu kablolu bir şekilde isterseniz de WIFI özelliğiyle internete bağlayabiliyorsunuz.

Kablolu olarak internet bağlantısı gerçekleştirmek istiyorsanız LG markalı televizyonunuzun ‘’Ethernet’’ giriş portuna internet kablosunu yerleştirmeniz gerekir. WIFI bağlantısına nazaran kablolu bağlantı LG TV sahiplerince daha çok tercih edilmektedir. Çünkü kablolu bağlantı, WIFI bağlantısına göre çok daha hızlı ve güçlüdür. WIFI ile bağlantılarda sinyal sorunu, internet çekmeme sorunu ve bağlantı kalitesiyle alakalı sorunlar yaşayabilirsiniz.

LG markalı akıllı televizyonunuzu WIFI ile internete bağlamak istiyorsanız yani kablosuz yöntemle internete bağlamak için ağ ayarlarına giriniz ve Wi-Fi bölümünden SSID’yi seçtikten sonra modem şifrenizi giriniz. Bu ayar sayesinde akıllı televizyonunuzu internete bağlayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem olarak WPS yöntemiyle yine bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz. Modeminiz ve televizyon kumandanız üzerinde yer alan ‘’WPS’’ tuşuna basarak şifreye gerek duymadan internet bağlantısını akıllı televizyonunuza aktarabiliyorsunuz.

LG TV İnternete Bağlama Nasıl Yapılır?

Sırasıyla sizlere LG markalı akıllı televizyonunuzu internete nasıl bağlayabileceğinizi anlatacağız.

 • LG markalı televizyonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
 • Ayarlar menüsünde yer alan ‘’Ağ veya Network’’ seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekrandan ‘’Ağ bağlantısı’’ veya ‘’Network Connection’’ adlı öğeyi seçin.
 • Kablosuz internet ve kablolu internet olarak 2 farklı seçenek karşınıza çıkacaktır. Size uygun olanı seçin ve ‘’Start’’ tuşuna basın.
 • Kablosuz bir şekilde bağlanmak istiyorsanız kendi Wi-Fi ağınızı seçin ve modem şifrenizi kumanda yardımıyla girin.
 • Eğer bağlantıyı doğru bir şekilde yaparsanız ‘’Tamamlandı’’ şeklinde uyarı alacaksınız.

Tüm işlemleri eksizsiz ve doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olduktan sonra Smart TV bölümüne geçerek internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

LG TV İnternete Bağlanmama Sorunu

LG markalı televizyonlarda internete bağlanmama sorunuyla çok sık bir şekilde karşılaşılmaktadır. Yapmanız gereken işlemleri ve adımları sizlere aşağıda paylaştık. Eğer tüm işlemleri doğru bir şekilde yaptığınızdan eminseniz LG teknik servise veya LG müşteri hizmetlerine sorununuzu aktarabilirsiniz.

 • WiFi Hatası: Modeminizin doğru bir şekilde çalıştığından emin olunuz. Aynı modeme yani WiFi ağına başka bir cihazla daha bağlanmayı deneyiniz.
 • WiFi Arızası: Modeminizin kırık, hasarlı veya türevi sorunla karşılaşmamış olmasına dikkat edin. Eğer hasar bulunuyorsa modeminizi teknik servise götürebilirsiniz.
 • MAC Ayarı: Modeminiz, LG tarafından engellenmiş olabilir. Modeminizin arayüzüne (192.168.1.1) girerek son yapılandırılmış MAC ayarlarınızı kontrol edin. MAC koruması aktifse iptal edin veya televizyonunuzun MAC kodunu modeme ekleyin.
 • DNS Hatası: Modeminize internet geldiğinden emin olun. IP almayan bir modem DNS hatası verecektir. Modeminizi fişten çekin ve 10 saniye bekledikten sonra yeniden fişe takarak bağlanma işlemlerini tekrarlayın.
 • Ethernet Hatası: Kablolu bir bağlantı gerçekleştiriyorsanız kablonuzun hasar almadığına ve sorunsuz olduğuna dikkat edin. Aynı zamanda portlarda herhangi bir problem olmadığına da göz atın.

Tüm adımları uygulamanıza rağmen halen bir sonuç alamıyorsanız size en yakın LG teknik servisine başvurabilirsiniz. Veya LG müşteri hizmetlerini aramayı deneyerek sorununuzu onlarla paylaşabilirsiniz.

 • LG müşteri hizmetleri WhatsApp numarası: + 90 530 918 65 43

TV İnternete Bağlı Ama Giremiyorum

 • Televizyonunuz internete bağlı olmasına rağmen internette gezinemiyorsanız modem ışıklarınızın doğru bir şekilde yandığına dikkat ediniz.
 • Eğer kablolu bir şekilde giriyorsanız WiFi ile yeniden bağlanmayı deneyiniz.
 • Eğer kablosuz bir şekilde giriyorsanız kablolu bir şekilde bağlanınız.
 • Modem uzaklığına dikkat ediniz. Televizyona uzak modem internetinizin yavaş çalışmasına veya hiç çalışmasına neden olacaktır.
 • Televizyonunuzu kapatıp açınız.
 • Modeminizi kapatıp açınız.

Genel kategorimize göz atmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın