LNB aşırı yüklendi ne demek? 2024 ve Çözümü

Bir uydu TV meraklısıysanız, sohbetler sırasında “LNB aşırı yüklendi” terimleri gündeme gelmiş olabilir. Peki bu tam olarak ne anlama geliyor? LNB, Düşük Gürültü Engelleyici’nin kısaltmasıdır ve esasen çanağınızın uydudan gelen sinyali almasını sağlayan şeydir. Sinyal çok güçlü olduğunda veya belirli bir eşiğin üzerine çıktığında, LNB’nizin aşırı yüklendiği söylenir ve ekranınızda mümkün olan en iyi görüntü kalitesini elde edemezsiniz

LNB’nizin aşırı yüklenip yüklenmediğini anlamak zor olabilir, ancak olası sorunları teşhis etmek için atabileceğiniz bazı adımlar vardır. Bölgenizde fırtına varsa bu durum sinyalin gücünü etkileyebilir

LNB aşırı yüklendi ne demek
LNB aşırı yüklendi ne demek

LNB aşırı yüklendi ne demek hatası

LNB aşırı yüklendi kabloyu kontrol edin
LNB Aşırı yüklendi hatası alıyorsanız eğer çanaktan televizyona gelen kabloyu kontrol etmeniz gerekmektedir. Kabloyu kontrol edin herhangi bir yıpranma veya benzeri bir hasarı varmı. Bu kablolar çatılardan falanda geçtiği için fare gibi kemirgenler varsa kabloya zarar vermiş olabilirler. Her neyse sıkıntı kabloda değilse LNB uçlarını kontrol edin. Sorun muhtemelen oradan kaynaklanıyordur.

lnb aşırı yüklendi hatasının arçelik çözüm bağlantısı için buraya tıklayabilirsiniz

lnb aşırı yüklendi Çözümü

LNB Ucunu sökün ve tekrardan bağlayın burda dikkat etmeniz gerekli olan nokta saçaklı tellerin kesinlikle diğer tek tele değmemesidir. Bu şekilde tekrardan bağlayıp televizyona taktığınızda hata almayacaksınızdır.

Fakat bu denemelerden sonrada LNB aşırı yüklendi kabloyu kontrol edin, Turner çıkışı aşırı yüklendi gibi hatalar alıyorsanız birde YouTube üzerinden video biçiminde nasıl yapıldığını anlamaya çalışın. Yine yapamadıysanız bir servis çağırma vaktiniz gelmiş demektir.

Tekli LNB Nedir?

koaksiyel bir kablonun Tek LNB bağlanması için gerekli olan türdür. Sky veya Freesat kutusu gibi standart uydu alıcılarına bağlamanızı mümkün hale getirir.

lnb aşırı yüklendi hataları

  • arçelik tv lnb aşırı yüklendi ne demek
  • lnb arızası nasıl anlaşılır
  • lnb aşırı yüklendi kabloyu kontrol edin
  • lnb tamiri
  • lnb aşırı yüklendi ne demek
  • televizyona lnbr aşırı yüklendi ne demek
  • philips lbr ayarı
  • en iyi lnb markası

Taraftarium24 Canlı Maç Izle Makalemize Gidin.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın