Mahkemeyi Kazanmak İçin Dua (Büyük Etkili)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde mahkemeyi kazanmak için dua konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte ziyaretçilerimize mahkemeyi kazanmak için dua hangisi? Doğru cevabı verdik. Aynı zamanda mahkemede okunacak dua, dava kazanma duası, mahkeme kazanma duası, mahkemede beraat için okunacak dua, mahkemenin iyi sonuçlanması için okunacak dua nedir? Başlıklarında farklı bilgiler verdik.

Hepimizin hayatında zaman zaman kötü dönemler, stresli günler yaşanabiliyor. Fakat bazılarımızın durumu içten içe kötüye gidiyor ve mahkeme gibi olaylarla karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu gibi durumların her birisinde moralinizi bozmadan, kendinize olan inancınızı kaybetmeden aynı zamanda Allah’ında yanınızda olduğunu bilerek ilerleyiş göstermeniz doğru karar olacaktır. Mahkeme gibi olaylarda karşınıza çıkan sorunları aşabilmek için ellerinizi açıp Allah’a dua ederek çare arayabilirsiniz. Bizler bu konuda araştırma yaptık ve mahkemeyi kazanmak için dua hangisi? Sizlere aşağıda paylaştık.

mahkeme kazanma duası

Mahkemeyi Kazanmak İçin Dua Hangisidir?

Sıkıntılarınız, dertleriniz ve moral bozukluğunuz varsa aynı zamanda mahkeme gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalıyorsanız Allah’ın kullarının yanında olduğunu asla unutmayın. Ellerinizi açıp ona dua ettiğinizde, ondan şifa ve yardım talep ettiğinizde sizi asla geri çevirmeyeceğini bilin. ve bunu sadece içten yaptığınızda gerçekleşir.

Mahkeme kazanmak için okuyacağınız dua inşirah suresidir. Eğer bir sıkıntıya düştüğünüzde, kendinize çare aradığınızda ve bu çaresizliği giderebilmek için inşirah duasıyla Allah sizlerin sıkıntısına yardımcı olacaktır. Duayı okumaya başlamadan önce mutlaka ettiğiniz duanın kabul olacağına, gönülden istemeyi unutmayın. Aynı zamanda duanızı okumaya başlamadan önce abdest almış olmanız, bismillah çekmeniz doğru bir karar olacaktır. Bir çok ziyaretçimizin malesef davası veya bir tanıdığının davası olduğu için belirli dualara ihtiyaç duyar. Bu Sayede Okuyacağınız Dualar sizin için bir kurtuluş olabilir.

Mahkemeyi Kazanmak İçin Esmaül Hüsna

Herhangi bir konuda mahkemelik olan kimse eğer haklı iseniz bu ayeti kerimi 6666 defa okursa mahkeme çözülür.

İnşirah Suresi Arapça Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.

‘’Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab.’’

İnşirah Suresi Türkçe Anlamı

 • Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
 • Senin için bağrını açmadık mı?
 • İndirmedik mi senden o yükünü?
 • sırtında gıcırdamakta olan (ve bu şekilde sana eziyet veren) yükünü?
 • Senin şanını yüceltmedik mi?
 • Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.
 • Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!
 • halde boş kaldığında yine kalk yorul!
 • Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O’na doğrul!

Mahkemenin İyi Sonuçlanması İçin Okunacak Dua

Mahkeme günlerinizde sıkıntı yaşıyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız dilinizden şu sözler dökülmelidir; “Hasbünallah ve ni’mel-vekîl”. Bu sizleri sıkıntıdan kurtarabilecek olan küçük ama büyük bir duadır. Allah’ın sizin yanınızda olduğuna inanmak ve size yardımcı olacağını düşünmek bu gibi duaların her birisin büyük öneme sahiptir. Dua ederken ellerinizi semaya kaldırdığınızda, elinizi dua eder pozisyona getirdiğinizde ettiğiniz duaların kabul olacağına ve gönülden ettiğinize mutlaka dikkat edin.

Mahkemede Beraat İçin Okunacak Dua

Sıkıntılı günleriniz, dertleriniz ve tasalarınız, moralinizin düzelmesi ve mahkemede beraat alabilmek için okuyacağınız dua; ”La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim.”

Bu dua peygamber efendimiz (SAV)’in sıkıntıda olduğu zamanlarda inşirah suresi haricinde okuduğu bir farklı daha duadır. Sıkıntılarınızdan kurtulmak için Allah’a yalvarıyor olmanız ve bu dualarınızla sıkıntıyı atlatabilmeniz sizin duanızı ne kadar kalpten, ne kadar içten ve gerçekten istediğinizle doğrudan alakalıdır.

Mahkeme Kazanma Duası

Mahkeme günlerinde okuyabileceğiniz dualar arasında nazar duası, sabır duası, ismi azam duası veya kunut duaları yer alıyor. Bu duaları sırasına göre okuyabilirseniz yine mahkeme günleriniz dahil tüm sıkıntılarınızın giderilmesinde Allah’a olan bağlılığınızı gösterebilirsiniz.

YouTube video
https://www.youtube.com/watch?v=LVa9NObAC-Y

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 4 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Mahkemeyi Kazanmak İçin Dua (Büyük Etkili)” üzerine 3 yorum
 1. Mahkeme kazanmak için dualarınıza ihtiyacım var kul hakkı yemedim Allah cc şirk kosmadim sizin bana bizim size duamız daha makbul dur dualarınızı bekliyorum Allah cc emanet olun

  Cevapla
Yorum yapın