Mardin Kızıltepe Taşlıca Köyü Kürtçe İsmi

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde Mardin Kızıltepe Taşlıca köyü Kürtçe ismi konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Mardin Kızıltepe Taşlıca Köyü Kürtçe ismi konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Mardin Kızıltepe köy isimleri, Mardin Kızıltepe köy isimlerinin Kürtçe karşılığı konularında da farklı bilgileri paylaştık.

Mardin yemek ve kültür denilince akla ilk gelen şehirlerden bir tanesidir. İnsanıyla sıcak kanlı olan ve yemeğiyle popüler olan Mardin’de gidebileceğiniz 10 farklı ilçe ve bu ilçelere bağlı olan 21 belde, 588 köy bulunmaktadır. Bu 588 köyün içerisindeyse Mardin Kızıltepe’de bulunan Taşlıca köyü yer alır. Peki, Mardin Kızıltepe Taşlıca köyü Kürtçe ismi nedir? İşte sizlere doğru cevabı…

Mardin Kızıltepe Taşlıca Köyü Kürtçe İsmi

Mardin Kızıltepe Taşlıca Köyü Hakkında Kısa Bilgi

Yemek kültürü bakımından diğer köylere göre oldukça daha zengin bir kültüre sahip olan Mardin, Kızıltepe Taşlıca köyünde sulu et kavurması, sebzeli türlü ve söğürme adlı yemekler oldukça popülerdir. Hamis, tırşık ve bağannuç yemeden kesinlikle Taşlıca köyünden geri dönmeyiniz.

Kızıltepe – Taşlıca Köyü Arası Kaç KM

Mardin’in il merkezinden Taşlıca köyüne seyahat toplamda 63 kilometredir. Kızıltepe ilçesinden kalkış yaptığınız Taşlıca köyüne varana kadar 33 kilometre mesafe kat etmiş olacaksınız.

Taşlıca Köyü Nüfusu

Kızıltepe ilçesinin köylerinden olan Taşlıca köyü 2009 yılında yapılan son sayımlara göre 689 nüfusa sahiptir.

Mardin Kızıltepe Taşlıca Köyü Kürtçe İsmi

Kızıltepe ilçesinin popüler köylerinden olan Taşlıca köyünün kürtçe ismi Xarabkort’tur. Kürtçe anlamıysa ‘’Kurtviran’’ demektir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın