Mardin Kızıltepe Taşlıca Köyü Kürtçe İsmi

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde Mardin Kızıltepe Taşlıca köyü Kürtçe ismi konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Mardin Kızıltepe Taşlıca Köyü Kürtçe ismi konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Mardin Kızıltepe köy isimleri, Mardin Kızıltepe köy isimlerinin Kürtçe karşılığı konularında da farklı bilgileri paylaştık.

Mardin yemek ve kültür denilince akla ilk gelen şehirlerden bir tanesidir. İnsanıyla sıcak kanlı olan ve yemeğiyle popüler olan Mardin’de gidebileceğiniz 10 farklı ilçe ve bu ilçelere bağlı olan 21 belde, 588 köy bulunmaktadır. Bu 588 köyün içerisindeyse Mardin Kızıltepe’de bulunan Taşlıca köyü yer alır. Peki, Mardin Kızıltepe Taşlıca köyü Kürtçe ismi nedir? İşte sizlere doğru cevabı…

Mardin Kızıltepe Taşlıca Köyü Kürtçe İsmi

Mardin Kızıltepe Taşlıca Köyü Hakkında Kısa Bilgi

Yemek kültürü bakımından diğer köylere göre oldukça daha zengin bir kültüre sahip olan Mardin, Kızıltepe Taşlıca köyünde sulu et kavurması, sebzeli türlü ve söğürme adlı yemekler oldukça popülerdir. Hamis, tırşık ve bağannuç yemeden kesinlikle Taşlıca köyünden geri dönmeyiniz.

Kızıltepe – Taşlıca Köyü Arası Kaç KM

Mardin il merkezinden Taşlıca köyüne seyahat 63 kilometredir. Kızıltepe ilçesinden kalkış yaptığınız Taşlıca köyüne varana kadar 33 kilometre mesafe kat etmiş olacaksınız.

Taşlıca Köyü Nüfusu

Kızıltepe ilçesinin köylerinden olan Taşlıca köyü 2009 yılında yapılan son sayımlara göre 689 nüfusa sahiptir.

Mardin Kızıltepe Taşlıca Köyü Kürtçe İsmi

Kızıltepe ilçesinin popüler köylerinden olan Taşlıca köyünün kürtçe ismi Xarabkort’tur. Kürtçe anlamıysa ‘’Kurtviran’’ demektir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - (1 vote)
Photo of author

Nasıl Gidilir

Türkiye'nin bir çok konumu hakkında ulaşım, adres ve yol tarifleri içerik paylaşımı yapan nasilgidilir.net ana yazarı.
Yorum yapın