Mostar

Mostar Köprüsüne Nasıl Gidilir? Bosna Hersek’te bir şehir olan ve tarihi Mostar köprüsü ile akıllara kazınan Mostar kentine, Saray Bosna’dan nasıl gidilir, yol tarifi ve ulaşım seçeneklerini yazalım.

Mostar’a Nasıl Gidilir?

SarayBosna – Mostar Arası
110 km (Trafik yoğunluğuna göre yaklaşık 2.5 saat sürmektedir.)
Otobüsle

SarayBosna’da başçarşıdan kalkan 1 ya da 3 nolu tramvaya binip Otobüs terminaline geliniz. Otobüs terminali Batı ve Doğu diye 2 kısımdan oluşmaktadır. Mostara giden otobüsler Batı terminalinden kalkmaktadır. Her gün 11 Otobüs seferi düzenlenmektedir ve ilk sefer sabah 06:00’da başlamaktadır. Son sefer ise 19:55’te bitmektedir.

Bilet ücretleri yetişkinler için 8-11 Euro arası iken çocuklar için 2-5 Euro arası değişmektedir. Ayrıca otobüslerde ekstra 1 euro bagaj parası istenmektedir. Bagajınızı kucağınızda taşırsanız bu parayı vermezsiniz.

Trenle
Saray Bosnadan Mostara her gün Tren seferlei yapılmaktadır. 721 ve 723 numaralı Talgo trenleri ile her gün karşılıklı gidip gelebilirsiniz.

Saraybosna’dan Mostar’a

İlk tren seferi: 07:10
İkinci tren seferi: 18:18

Mostar’dan Saraybosna’ya

İlk tren seferi: 07:06
İkinci tren seferi: 19:12

Tren ücreti kişi başı 12KM’dir (6-7 Euro) 2 KM’de koltuk rezervasyon ücretidir. Gidiş – Dönüş alırsanız eğer yüzde 20 indirim yapılmaktadır.

İpucu: En güzel manzaraları seyretmek istiyorsanız eğer Saraybosna’dan Mostar’a giderken trenin sol tarafında, Mostar’dan Saraybosna’ya giderken ise trenin sağ tarafında oturun.

Uçakla
Bilgi Yok
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın