Narsist Ne Zaman Saygı Duyar? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde narsist ne zaman saygı duyar? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize narsist ne zaman saygı duyar? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda narsist nedir, narsist kişiyi yönetmek, narsisti umursamamak, bir narsiste nasıl davranmalı, bir narsistin sonu, narsisti alt etmek başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Bir tür kişilik bozukluğu olarak bilinen ve tıp dallarında bu durumun kişilik bozukluğu olarak adlandırıldığı narsist olma durumu kısa adıyla NKB olarak bilinir. NKB hastalığı yani narsist kişilik bozukluğu hakkında internette bir çok farklı bilgi mevcuttur. Kimi kaynaklar doğru bilgiyi paylaşıyor olsa da kimi kaynaklarda da hiç duymadığınız farklı bilgiler yer almakta. Peki, narsist ne zaman saygı duyar? Hiç merak ettiniz mi? İşte sizlere tüm doğrularıyla narsist ne zaman saygı duyar? Adlı içeriğimiz!

Narsist Ne Zaman Saygı Duyar?

Narsist Ne Demek?

Narsist bir kişilik bozukluğudur ve tıpta NKB olarak adlandırılır. NKB’nin açılımıysa narsist kişilik bozukluğudur. Bu hastalığın tanı ölçütleri ile alakalı olarak tartışmalar halen devam etmektedir ve tanılar halen net değildir. Yani görülme sıklığıyla alakalı olarak net bir veri halen sunulmuş durumda değildir.

Narsist bir kişilik kendini çok önemli gösterme, ben merkezci durumda olan duygu durumlarında bulunur. Fiziksel görünümünü çok abartır, kendini beğenmişliği arşa çıkartır. Diğer insanlar tarafından kendisinin çok beğenilmesini ister, empati eksikliğiyle karşıdaki kişiyi anlayabilme konusunda zorlanırlar. Başarıları dolayısıyla kendinden aşırı şekilde gurur duyar ve başkalarını karakterize ederek küçük düşürme gibi eylemlerde bulunabilir.

Narsist Kişiyi Yönetmek

Her ne kadar zor bir kişilikmiş gibi gözükse de narsist bir kişiyi yapacağınız birkaç hareketle çok kolay bir şekilde alt edebilir ve onu yönetmeye başlayabilirsiniz. Aslına bakılırsa bir insanı kontrol altına almak istiyorsanız ona karşı susmalı ve sessizliğinizle cevap vermelisiniz. Günümüzün çok sık karşılaşılan hastalıklarından bir tanesi olan narsist hastalığıyla baş etmek için aşağıdaki yöntemleri deneyin.

  • Onunla kesinlikle tartışmayın.
  • Ona karşı iltifatlar ederek kendisini yüceltmeyi deneyin.
  • Öfkenizi ona karşı iyi bir şekilde kontrol edin.
  • Narsist bir kişinin verdiği sözleri değil davranışlarını ödüllendirmekten yana olun.
  • Ortak duygular ve ortak işlerde bulunun.
  • Narsist kişiliği kabul ederek kendinize dürüst davranın.

Narsist Ne Zaman Saygı Duyar?

Narsist bir kişilik ile baş etmek, onunla birlikte bir hayat sürdürmek epey zor bir durumdur. Kişilik bozukluğuna sahip olan kişinin yanında olmak ve onun iyileşmesi için ona destek olmak ona yapabileceğiniz en doğru hareket olacaktır. Sürekli olarak onu destekleyecek hareketlerde bulunmanız, kendini sizin yanınızdayken doğal hissetmesi onun narsist kişiliğini ortadan kaldıracaktır. 

Narsist bir sevgiliye sahipseniz onunla iyi geçinmek ve ona karşı doğal davranışlar sergilemek onun bilinmedik yönlerini size gösterebilir. Eğer narsist bir sevgiliyi iyileştirmek istiyorsanız ilk önce kendinize dürüst olmalısınız ve sonrasında ona karşı hareketlerinizi gerçekten doğal bir şekilde sergileyerek her anında onunla birlikte olduğunu göstermeniz gerekir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın