Nimenrix Menenjit Aşısı Fiyatı 2024

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Nimenrix menenjit aşısı fiyatı 2024 konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Nimenrix Menenjit aşısı fiyatı konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Nimenrix aşısı nedir, Nimenrix aşısı ne işe yarar, Nimenrix aşısı ne için kullanılır?, Nimenrix aşısı ne kadar? Sorularına da farklı başlıklar altında cevaplandırdık.

Nimenrix aşısı fiyatı konusunda araştırma yapıyorsanız bu içeriğimiz sizlere yardımcı olabilir. Nimenrix aşı fiyatı konusunda detaylı bir şekilde araştırma yaparak bu içeriğimizle birlikte sizlere en doğru cevabı veriyoruz. Eczanelere gittik ve Nimenrix menenjit aşısı fiyatı konusunda sorular sorduk. Eczanelerden aldığımız bilgiler ile detaylı ve kapsamlı bir içerik sunuyoruz.

Nimenrix Menenjit Aşısı Fiyatı Nedir?

Nimenrix Aşısı Nedir?

Nimenrix aşısı veya diğer adıyla menenjit aşısı, beyni saran zarların iltihaplanması sonucunda ortaya çıkan çok ciddi bir sağlıksal problemdir. İnsan sağlığını doğrudan etkileyen ve insan sağlığını tehdit eden menenjit hastalığı bulaşıcıdır. İnsandan insana temas veya öksürük nedeniyle bulaşabilir.

Menenjit hastalığı daha çok 5 yaş altındaki çocuklarda görülmektedir. 16 – 25 yaş aralığındaki gençlerde ve 55 yaş üzeri yaşlı bireylerde hastalık seyrek bir şekilde ortaya çıkabiliyor. Kalabalık ortamlarda çok sık bir şekilde bulunmanız ve başka insanlarla temas halinde olmanız bu hastalığın vücudunuzda nüks etmesine neden olabilir. Menenjit aşısı olarak bilinen Nimenrix aşısıysa A, C, Y ve W135 türlerine karşın çok etkili olan bir aşıdır.

Menenjit Aşısı Yaptırmak Zorunlu Mu?

Sağlık Bakanlığı aşı takviminde menenjit hastalığıyla alakalı olarak herhangi bir aşı önerisi yer almıyor. İnsanlarda bu konu da tereddüt yaşıyor fakat bu aşının yaptırılmaması nedeniyle vücudunuzda duyma kaybı, beyin hasarı, işitme kaybı, uzuv kaybı ve böbrek hastalığı gibi hastalıklar nüks edebilmektedir.

Nimenrix Menenjit Aşısı Fiyatı Nedir?

Nimenrix menenjit aşısının fiyatı 2022 yılı 1 Ağustos itibariyle 718.01 TL olmuştur. 0.5 mg olarak satışı yapılan ilacı son güncel zamlı fiyatı 718.01 TL’dir.

Menenjit Aşısı Sağlık Ocağında Yapılır Mı?

Ücretsiz bir şekilde sağlık ocağında menenjit aşısını yaptıramazsınız. Özel aşı olarak geçen menenjit aşısı sağlık ocaklarında değil şehir hastanelerinde uygulanan bir aşıdır. Sağlık ocağına bu aşıyı yaptırmak için gittiğinizde ücret karşılığında riskli grupta yer alıyorsanız yaptırabilirsiniz.

Menenjit Aşısı Kaç Yıl Boyunca Koruma Sağlıyor?

1 kere yaptırılan menenjit aşısı ömür boyu size bağışıklık kazandırmış olacaktır. Menenjit aşısının koruyuculuk oranı %95 – %100 aralığındadır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın