Nimeti Celilullah Faziletli Yemek Duası

Nimeti Celilullah Faziletli Yemek Duası – Allah’a biz kullarına verdiği nimetlerden dolayı şükretmek ve Allah’a sevgimizi, şükranımızı bildirmek adına yemeklerden önce ve sonra yemek duası okumak, Müslümanlar için bir sünnettir. Hz. Muhammed’in (s.a.v) de yemeklerden önce ve sonra yemek duası ettiği bilinmekte ve özellikle müminler, yemekten önce ve sonra hangi duayı veya duaları etmesi gerektiğini merak etmektedir.

YouTube video

En bilinen ve en etkili yemek dualarından biri Nimeti Celilullah Faziletli Yemek Duası olmakta ve bu duayı en samimi ve en içten şekilde okuyan Müslümanlar, Rabbimize şükretmekte ve bu dualar ile dilekleri de Allah’ın izniyle gerçek olmaktadır.

Nimeti Celilullah Faziletli Yemek Duası ile kişiler, Allah’tan ahirettekilere rahmet, kalanlara selamet, sofraya bereket, vücuda sıhhat ve iki cihanda güzellikler dileyerek oldukça hayırlı bir dua etmiş olmaktadırlar. Yemek duası elhamdülillah elhamdülillah elhamdülillahillezi et’amena ve segana Türkçe olarak bu anlamlara gelirken, Bu dua, fazileti ile bolluğu ve bereketi de Allah’ın izniyle kişilere ulaştırmaktadır.

Yemek Duası

En faziletli yemek duası hangisi Sorusu pek çok Müslüman’ın cevabını merak ettiği bir soru olurken, bu kelime çok bilinen, faziletli ve güçlü bir yemek duasının içerisinde yer almaktadır. Allah’a şükretmek için yemekten önce ve yemekten sonra okunabilen bu dua, Allahtan rahmet, selamet, bereket ve sıhhat dilemek, aynı zamanda iki cihanda güzellikler eyleyerek tüm felaketlerden kullarını koruması anlamlarına gelmektedir.

Müslümanlar, bu duayı okuyarak hem sofralarının bereketlenmesini hem de dileklerinin gerçek olmasını sağlayabilmekte, Allah, rızkına şükreden kullarını her zaman görmekte ve onların dileklerini kabul eylemektedir.

Yemek Duası Abdestsiz Okunur Mu?

Dua okunmadan önce dua okuyacak kişinin abdest alması daha hayırlı olur.

Yemek Duası

En Kısa Yemek Duası

İslam dünyası için yemekten önce ve sonra Allah’a dua etmek, son derece önemli ve aynı zamanda sünnet olurken, Allah’ın sunduğu nimetler için şükretmek, ona şükran iletmek ve Allah’tan yardım dilemek için okunabilecek pek çok güçlü yemek duası bulunmaktadır. Ancak kişiler özellikle en kısa yemek duası hangisi? Diye merak etmekte ve bu duayı öğrenerek okumak istemektedir.

Müslüman âlemi için oldukça önemli olan yemek duasının Türkçe ve Arapça okunuşları için pek çok mümin bu duaları araştırırken, özellikle bunların içerisinde kısa ama oldukça güçlü dualar yer almakta ve kişiler de hem bu duaları öğrenmek hem de anlayarak yemeklerinden önce ve sonra bu duaları okumak istemektedir.

En kısa yemek duası için kişiler, özellikle “Allâhümme zid ve lâ tenkus, bir-hurmeti seyyidil mürselîn, velhamdü lillâhi Rabbil-âlemîn.” Veya “Allahümme bariklena fima rezagna vegına azabennari bismillah” dualarını okuyabilirler.

Bu iki dua da Allah’a verdiği nimetler için şükretmek adına oldukça önemli dualar olurken, aynı zamanda sofranın bereketini de arttıran dualar olarak yemekten önce ve sonra okunması oldukça hayırlı dualardandır.

İçeriği Değerlendirin!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın