Paramedikler Günü Ne Zaman? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde paramedikler günü ne zaman? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize paramedikler günü ne zaman? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda Dünya paramedik günü, paramedik günü ne zaman? Başlıklarında da farklı bilgiler aktardık.

Paramedik yani resmi adıyla ilk ve acil yardım teknikeri olan paramedikler acil tıp hizmetlerinde çalışmaktadırlar. Kritik durumda olan bir hastaya veya yaralıya ilk anda müdahale eden personel olarak görevlendirilen paramediklerin çalışma alanları hastaneler, ambulanslar gibi çeşitli alanlardır. Önemli bir zincirin anahtarı olan paramediklerin günü ne zaman? İnternette çok sık bir şekilde araştırılıyor. Bu içeriğimiz paramedikler günü ne zaman? Sorusuna doğru cevabı veriyor.

Paramedikler Günü Ne Zaman?

Paramedikler Günü Ne Zaman?

Acil durumlarda hastalara ve yaralılara ilk an müdahalesini yapan paramediklerin günü 22 Aralık’tır. 22 Aralık günü tüm Dünya üzerinde kutlanan paramedikler gününde çeşitli sağlık kurumları etkinlikler ve organizasyonlar düzenlemektedirler.

Paramedik Günü Kutlama Mesajları

22 Aralık Paramedikler için ayrı ve özel bir gün olarak nitelendirilen paramedikler gününde onlara ileteceğiniz birkaç farklı mesaj, kutlama mesajları kendilerini fazlasıyla mutlu edecektir. Her insan yaptığı meslekte kutlama mesajları almayı sever ve ister.

 • Paramedik hayat kurtarır. Paramedikler günün kutlu olsun.
 • 22 Aralık Paramedikler günü hepimize kutlu olsun.
 • Zorlu şartlarda, sahada ve önemli anlarda görev yapan, insan hayatına dokunan her paramediğin paramedikler günü kutlu olsun.
 • Sağlık emekçilerimizin ve insanın hayatını kolaylaştıran paramedik mesleğinin gününü sevgiyle kutlarım.
 • Her zorluğa göğüs geren, zorlu şartlarda çalışan ve onurlu bir iş yapan paramedikler günü hepimize kutlu olsun.

Paramedik Ne İş Yapar?

Paramedik olarak bilinen fakat resmi adıyla ilk ve acil yardım teknikeri olan paramedikler yaşam kurtarmayı hedeflerler. Stresli bir iş grubunda yer alan paramediklerin sorumluluklarını sizler için aşağıda listeledik.

 • Kaza, yaralanma, hayati tehlike içeren hastalık durumlarında acil tedavi sağlamak,
 • Doğru hasta taşıma tekniklerini kullanmak ve kırık gibi durumlarda stabilizasyonu sağlamak,
 • Hastaları bir sağlık kuruluşuna nakletmek ve nakil sırasında tedaviyi sürdürmek,
 • Hastane personeline, hasta durumu ve tedavi bilgisini aktarmak,
 • Hastanelerde ve diğer sağlık tesislerinde hasta bakımının sağlanmasına yardımcı olmak,
 • EKG okuyabilmek,
 • Kanamayı durdurmak,
 • Travma durumlarında stabilizasyonu sağlayarak hastayı nakle hazır hale getirmek,
 • Acil doğum halinde doğuma destek olmak.

Paramedik Maaşları Ne Kadar?

Paramedik maaşları 287 kişi arasından ölçülen ve alınan aylık maaş neticesinde ortalama olarak 8.370 TL’dir.

Paramedik Günü Neden 22 Aralık?

Paramedik Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri paramedik gününüb belirlenmesine karar vermiştir. Tarih olarak, 22 Aralık Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Genel Kurulunun Üniversitelerde Paramedik programlarının açılmasına resmi olarak izin verdiği ve 24 Eylül Paramedik Derneği’nin resmi olarak kurulduğu gün belirlenmiştir.

Paramedik Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Eğer bir paramedikseniz veya paramedik olmayı hedefliyorsanız çok stresli bir görev içerisinde olacağınızı asla ve asla unutmayın. Paramedik her ne kadar kolay bir işmiş gibi gözüküyor olsa da üzerinde büyük sorumlulukları barındırır. Paramedik olmak için neler gerekli? Diyorsanız aşağıdaki maddelere mutlaka göz atın.

 • Hızlı karar verme ve sakin kalma yeteneğine sahip olmak,
 • Hastalar ve yakınları ile etkili iletişim kurmak,
 • Fiziksel güç seviyesine uygunluk,
 • Araç seyir yetkinliğine sahip olmak.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın