Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası (Çok Etkili) 2023

Sevdiği kişiden bazı nedenlerle ayrılmak durumunda kalan, gönül vermiş olduğu ile yeniden kavuşmak isteyen birçok insan bulunur. Öyle ki bu gibi durumlarda genellikle hayırlısını düşünmek mümkün değildir. Çünkü her insan gibi sevdiğinden uzak kalan kişiler de yalnızca onun yanında olmasını arzu edecektir. Böyle durumlarda okunacak dualar gerçek anlamda hem iç rahatlatıcı olacak hem de bir hayli işe yarayacaktır. Peygamber Efendimiz (SAV) tarafından da sevdiklerine kavuşmak isteyenler için dua önerisi sunulmuştur.

Dua aracılığı ile sevdiğinden ayrılan kişiler doğrudan Rabbine yönelir, ondan yardım ister ve yalnızca ona sığınır. Elbette dualarda da sevdiğiniz kişi ile aranızın bozuk olması durumunda, iyi olması adına en hayırlısını dilemek gerekir. Hemen her alanda olduğu gibi dua ederken de çok içten ve samimi olmak şarttır. Sevdiğine kavuşmak isteyenlerin hangi duayı etmeleri gerektiğine yönelik online ortamda birçok seçenek sunulmuştur. Fakat bazı duaların büyü şeklinde söylendiğine yönelik durumlar da söz konusu olduğundan dikkatli olunmasında fayda olacaktır.

Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası

Kuranda Geçen Sevdiğine Kavuşma Duası

Kuran-ı Kerim de birbirinden farklı sure ve dua bulunmaktadır. Fakat sevdiğine kavuşmak isteyenler için herhangi bir dua yoktur. Bu kapsamda bazı önerilere yer verilmiştir. Genel olarak sevdiğine kavuşmak isteyen kişiler; vasıl, hacet ve hacet namazı kılmakla işe başlamalıdır. Hacet namazının kılınmasından sonra ise hacet duası okunmalıdır ve en samimi halinizle rabbinize sığınarak dua etmeli ve Allah’tan yardım istemelisiniz. Hacet namazı, kişisel isteğe bağlı olarak iki ya da dört rekat şeklinde kılınabilir. İstenilen bir zaman diliminde kılınabilir. Fakat namazı kılmadan önce dileğe yönelik niyet etmek de ihmal edilmemelidir. Bunun için; sizlerde bir an önce sevdiğinize kavuşmak istiyorsanız günde 3 kez okuyun.

  • Namazın ilk rekatında Sübhaneke ve Fatiha suresinin yanı sıra 3 kez de Ayete’l Kursi okunur.
  • Namazın ikinci rekatında Fatiha, Felak ve Nas sureleri okunur. Eğer namazın iki rekat şeklinde kılınması planlanıyorsa Tayiyyat duası edilir. Akabinde Salli, Barik ve Rabbena duaları okunarak selam verilmelidir. Namaz 4 rekat kılınacaksa da Ettehiyyatü okunarak 3. rekata geçilmektedir.
  • Üçüncü rekatta Fatiha suresinin yanı sıra İhlas, Felak ve de Nas suresi okunmalıdır.
  • Namazın dördüncü rekatında ise Fatiha suresi, İhlas, Felak ve Nas okunarak Tahiyyat duası, salli, barik ve Rabbena okunarak selam verilecektir.

En son aşamaya gelindiğinde ise namaz bitiminden sonra Hacet duasının yapılması gerekecektir. Hacet Duası;

La ilahe illallahu’l halimu’l kerim. Subhanallahi Rabbi’l arşi’l azim. Elhamdu lillahi rabbi’l alemin; Es’eluke mucibati rahmetike ve azaime mağfiretik; ve’l ismete min külli zenbin ve’l ganimete min külli birrin ve’sselamete min külli ism. La teda’li zenben illa gaferteh; ve la hemmen illa ferrecteh; vela haceten hiye leke rıdan illa kadayteha. Ya Erhhame’r rahimin.

İmkansız Aşka Kavuşmak İçin Dua

Aşk dünyanın en güzel duygularından biridir ve her sevgiye ihtiyaç duyan insanın içinde de bu duyguya yer verilmiştir. Birini çok sevmek ancak hayatın içerisinde ortaya çıkan bazı olumsuzluklar sebebiyle de sevilen kişilerden ayrı kalmak da kaçınılmaz olacaktır. Elbette ki hiç kimse sevdiği insan ile ayrı kalmak istemez. Herkes sevdiğine kavuşmak adına Allah’tan yardım isteyebilecektir. Fakat bunu yaparken doğrudan istediğinizin gerçekleşmesi yönünde değil en hayırlısını dilemek çok daha mantıklı olacaktır. Çünkü imkansız gibi olan bazı durumlar kişiler için en hayırlısı olandır. İmkansız olan sevgiliye kavuşmak içinse vasıl duasının okunması önerilir. Bunun yanı sıra niyet etmek ve sadaka vermek de duayı güçlendirici etki yarayacaktır.

Vasıl duası:

Ya Vedud

Veduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

Ya Cami

Sebbishısme rabbikel!a’la. elleziy haleka fesevva. Velleziy kaddere feheda. Velleziy ahrecelmer’a. Fece’alehu ğusaen ahva. Senukriüke fela tensa. İlla maşallahü innehu ya’lemülcehre ve ma yahfa. Ve nüyessirüke lil yüsra. Fezekkir in nefe’atizzikra. Seyezzekkerü men yahşa. Ve yetecen nebühel’eşka. Elleziy yaslennarel kübra. Sümme la yemütü fiyha ve la yahya. Kad efleha men tezekka. Ve zekeresme rabbihi fesalla. Bel tü’sirunel hayateddünya. Vel’ahıretü hayrün ve ebka. İnne haza lefissuhufel’ula. Suhufi ibrahiyme ve musa.

Ya Mucib

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab.”

Besmele ile Sevdiğine Kavuşma

Bazı nedenlerle sevdiği insandan ayrı kalmak zorunda olan kişiler, aradaki mesafenin bitmesi adına ve hayırlı bir şekilde birbirine kavuşmaları için dualara başvurabilir. Fakat bu anlamda edilmesi gereken duaların internet üzerinden bulunması çok güvenilir değildir. Kavuşma isteği nedeniyle bunlara aldanmak doğru olmayacaktır. Sevdiğine kavuşmak isteyenler için en doğru dua Hacet duasıdır. Bunun yanı sıra Vasıl duasının okunması da mümkündür. Sevdiğinden ayrılan kişiler besleme çekmeyi de ihmal etmemelidir.

Ayrıldığın Sevgiliye Kavuşma Duası

Hayatın içerisinde yer alan bazı olaylar sevdiğimiz insanlardan darbe almamıza ve ihanet görmemize sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlarda da ayrılmak bir zorunluluk haline gelecektir. Sevdiğinden ayrılmak istemeyen ve ona bir an önce kavuşmak isteyenlerin dualardan faydalanması şarttır. Dua ederken en önemli nokta içten olmaya özen göstermek olacaktır. İlk aşamada abdest alınmalıdır. Çünkü abdest alınarak edilen duaların fazileti çok daha ayrı olacaktır. Abdest alınmasından sonra dua edilmeden Peygamber Efendimize (SAV) salavat getirmek de gerekir. Daha sonra yapılan günahlar için tövbe edilmeli ve hayırlısı dilenmelidir.

Perşembe Gecesi Sevdiğine Kavuşma Duası

Perşembe, en hayırlı günlerden biri olan Cuma’ya bağlanan gün olduğu için oldukça kutsaldır. Bu nedenle perşembe gecelerinde sevdiği kişiye kavuşmak isteyenler bazı duaları okumalıdır. Her perşembe günü okunacak olan dualardan önce ilk olarak besmele çekilmelidir. Daha sonra ise 7 kez Ya Vedud esmasının okunması gerekir. Akabinde Duha suresi 1 kez okunur. 7 kez ise Ya Cami esması okunarak, tevbe suresinin 71. ayetiyle dua bitirilir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

4.1/5 - 9 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın