Philia Ne Demek? Eros, Agape, Storge (Doğru Cevap)

Philia, Eros, Agape, Storge ne demek? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Bu içerik Philia ne demek? Sorusuna doğru yanıtı veriyor. Hızlandırılmış kılavuz olarak sunulan bu içerikte aynı zamanda Philia ne anlama gelir?, Philia nedir? Ve Philia nasıl okunur? Başlıklarında da farklı bilgiler veriyor.

Biraz aşk hakkında konuşalım! Çoğu insana bugün ‘’aşk’’ denildiğinde aklına her zaman romantik anlar, güzel düşünceler gelir. Bilindiği üzere aşk bu tür kavramlar üzerine kuruludur. Fakat aşkın birkaç farklı türü vardır. Philia bu aşk türlerinden bir tanesidir. Peki, Philia ne demek? İşte doğru cevabı!

Eros ne demek

Philia Ne Demek?

Philia, bir aşk türüdür. Philia aşk türünü anlayabilmeniz için farklı aşk türlerini iyi tanımanız gerekecektir. İngilizce sözlükte Philia kelimesinin anlamı belirli bir şeye karşın anormal şekilde hoşlanma ve eğilim gösterme duygusudur.

Aşk türleri hakkında sizlere birkaç farklı bilgi verelim:

Agape: Örneğin en büyük aşk türü olarak agape olduğu bilinir. Agape, koşulsuz sevgiyi anlatmaktadır. Bir kusurunuz varsa ve bu kusurunuza rağmen sizi birisi seviyorsa bunun adına Agape denir. Aşkın en yüksek doruğunda yaşanan, en zevkli ve en eğlenceli olanı Agape aşk türüdür.

Storge: Ebeveynler ve çocuklar arasında gelişen sevgiye storge denir. Doğal olan bir sevgidir ve bir ebeveyn ne olursa olsun çocuğunu iç güdüsel olarak zorunlu sevecektir.

Eros: Aşkın çok yoğun olduğu ve tutkulu olduğu bir aşk türüdür. Romantik duyguları ortaya çıkartır ve ilişkilerin başlangıcında hissedilen tüm duygular eros aşk türündedir. Eros aşk türünde kalıcı bir aşk yaşanmaz fakat ilerleyen dönemde eros aşk türü kalıcı bir aşka dönüşebilir.

Philosophia Etkisi Nedir?

Philosophia etkisi düşüncelerini sevgi örgüsüne dönüştürebilen bir filozof gibi, saplantılardan bağımsız bağ üzerinden duyguların filizlenmesini sağlayabilir seven kişidir.

Philia Nedir?

Philia diğer aşk türlerinden tamamen bağımsız bir şekilde kardeşçe sevgi anlamına gelir. İlk olarak Aristoteles’in keşfetmesi ve bunu halka arz etmesiyle ortaya çıkmıştır. O günden bu yana kardeşçe sevgi anlamında kullanılan Philia günümüzde farklı anlamlarda da kullanılmaktadır.

Philia Nasıl Okunur?

Philia yazıldığı gibi okunur. Fakat ‘’filia’’ veya fiyilia’’ olarak ta okunuşları vardır. Yazıldığı gibi okumanız daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın