Pin Giriş Limiti Aşıldı Ne Demek? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde pin giriş limiti aşıldı ne demek? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte pin giriş limiti aşıldı ne demek? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda pin deneme limit aşıldı, kart şifre deneme limiti aşıldı, şifre deneme limit aşımı, izin verilebilir pin girme sayısı aşıldı ne demek? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Güvenliğimiz için kartlarımızda, hesaplarımızda, uygulamalarda hatta telefonumuzun açılışında PIN şifre ve kodları, çeşitli güvenlik uygulamaları yer alır. Bu PIN kofu bizlerin kişisel bilgilerinin çalınmasını önleyebilmede aynı zamanda kredi kartı, banka kartı özel kartlarımızın içerisindeki bakiyenin izinsiz bir şekilde çalınmasını önleyebilmede oldukça üst düzey güvenlik uygulamış oluyor. Peki çok sık karşılaşılan hatalardan bir tanesi olan pin giriş limiti aşıldı ne demek? İşte sizlere doğru cevabı!

Pin Giriş Limiti Aşıldı Ne Demek?

Pin Giriş Limiti Aşıldı Ne Demek?

Kredi kartınız ve banka kartınızda bu tür pin sorunlarıyla karşılaşıyorsanız kartınız bloke olmuştur. Pin giriş limiti aşıldı hatasının nedeni kart şifrenizin defalarca kez denenmesinden kaynaklı olarak kartınızın güvenliğini ele alabilmek için oluşturulan bir blokeden kaynaklanmaktadır.

Pin giriş limiti aşıldı hatasıyla karşılaşıyorsanız defalarca kez birileri şifrenizi denemiş olabilir veya sizin şifrenizin defalarca kez yanlış kodlamasından dolayı ortaya çıkan bir sorundur. Bu hata sonrasında kartınız bloke olur. Blokeyi kaldırmak için kartınızın bağlı olduğu banka müşteri hizmetlerini arayarak blokenizi kaldırabilirsiniz.

Bloke işlemi banka müşteri hizmetleri tarafınca kaldırılamıyor ise bloke işlemini kaldırabilmek için mesai saatleri içerisinde hafta içi kartınızın bağlı olduğu banka şubesine giderek blokeyi kaldırabilirsiniz.

Şifre Deneme Limit Aşımı Nedir?

Şifre denemesinden kaynaklı olarak ortaya çıkan limit aşımı, kart limitinizin üzerinde bir alışveriş yapıyor olmanızdan kaynaklıdır. Satın almak istediğiniz herhangi bir ürün için kart bakiyeniz yetersiz durumdadır. Diğer bir hata nedeniyse kart şifrenizin tekrar tekrar yanlış girilmesinden kaynaklıdır. Şifrenizi 3’den fazla kez yanlış girmiş olmanız kartınızın bloke olmasına neden olacaktır.

Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kartınızdaki blokeyi kaldırmak için size en yakın banka ATM’sine gidebilirsiniz. Banka ATM’sine gittikten sonra bloke olan kartınızın ATM’ye takın ve şifrenizin girin. Ana menü açıldıktan sonra ‘’Bakiye – Bilgi – Şifre’’ seçeneğine giriş yapın. Açılan bölümden sağ kısımda yer alan ‘’Sim kart bloke kaldırma’’ seçeneğine giriş yapın ve adımları takip ederek blokeyi kaldırın.

Bloke kaldırma işlemini ATM üzerinden yapamadıysanız mesai saatleri içerisinde hafta içi banka şubesine giderek sorunu daha kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Hesabımda Bloke Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Banka hesabınızda bloke var ya da yok merak ediyorsanız bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Veya bağlı olduğunuz banka şubesine giderek banka hesabınızda bloke var mı yoksa yok mu? Öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bankanızın internet şubesi veya cep şubesi de sizlere bloke konusunda bilgilendirici mesajlar verebilir.

YouTube video

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın