Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir? (Yeni Yöntem)

Google Play Store arama geçmişi nasıl silinir? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. Play Store arama geçmişi, indirilecek yeni uygulamalar ve oyunlar bulmak için harika bir araçtır. Diğer insanların neleri aradığını ve neleri en faydalı bulduklarını görmenizi sağlayarak ilginizi çekebilecek yeni içerikleri keşfetmenizi kolaylaştırır. Peki, play store arama geçmişi nasıl silinir? İşte sizlere doğru cevabı!

Play Store arama geçmişinize erişmek için Android cihazınızda uygulama mağazasını açın ve ekranınızın sol üst köşesindeki menü düğmesine dokunun. Buradan “geçmiş “i seçin. Bu, son zamanlarda aradığınız tüm uygulamaları ve oyunları gösterecektir.

Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Play Store’daki arama geçmişinizi silmek istiyorsanız, işte iki yöntem.

 • Yöntem 1: Ayarlar’a gidin ve ardından Gizlilik > Google > Arama geçmişine gidin. Buradan, tüm son aramalarınızı görüntüleyebilir ve silmek için her birine tek tek tıklayabilirsiniz.
 • Yöntem 2: Play Store uygulamasını açın ve Menü > Hesap > Sipariş Geçmişine gidin. Ardından, tek tek öğeleri veya tüm öğeleri bir kerede silme seçeneğiyle birlikte bu siparişin daha ayrıntılı bir görünümünü görmek için üstteki listeden bir öğe seçin.

Arama Motorları Nasıl Sıfırlanır?

telefon Tarayıcınızı sıfırlama adımları nedir sırası ile sizin için arama geçmişinizi temizlemenin ne kadar kolay olduğunu sizinle paylaşmak istedim.

Aşağıdaki adımları sırası ile takip ederek uygulamanız sizin için yeterlidir:
1) Tarayıcıyı açın.
2) Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın.
3) Açılan pencereden Ayarlar menüsüne girin.
4) Sol kısımdaki **Gelişmiş** sekmesini açın.
5) Sıfırla ve temizle kategorisini görüntüleyin.
6) Ayarları Orijinal Varsayılan Değerlerine Geri Yükleyin butonuna basın.

Play Store geçmişi nerede?

Play Store geçmişinizi bulmak için aşağıda belirtmiş olduklarımızı sırası ile yapmanız yeterli olacaktır.

 • Mobil cihazınızda Google Play Store’u. açın.
 • Sağ üstteki profil simgenize dokunun.
 • Ödemeler ve abonelikler. Bütçe ve geçmiş’e dokunun.
 • İşlem geçmişi’ne dokunun.

Play Store Arama Geçmişi Silme

Eminim hepimiz Play Store’da gezinirken bir anda aylar önce bir şey aradığımızı hatırlayıp hiçbir sonuç bulamadığımız o anı yaşamışızdır. Bir uygulama veya oyun ararken arama geçmişinizin nerede olduğunu bilmemenin biraz sinir bozucu olabileceğini biliyorum, bu nedenle Play Store arama geçmişinizi temizlemenin ne kadar kolay olduğunu sizinle paylaşmak istedim.

Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir:

 • Google Play Store sayfasına gidin ve hesap bilgilerinizle oturum açın.
 • Sayfanın sol üst köşesindeki üç çubuğa dokunun. Bu bir menü açacaktır. “Hesap “ı seçin
 • “Kişisel” altında “Arama Geçmişi “ni seçin sayfanın sol tarafında.
 • Sağ üst köşedeki “Tüm arama geçmişini temizle” öğesini seçin.

İşte bu kadar! Play Store arama geçmişiniz temizlenecek ve artık kafanızın içinde bir zamanlar belirli bir uygulamayı veya oyunu aradığınızı hatırlatan o sinir bozucu küçük ses için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Play Store Arama Geçmişi Kapatma

Play Store’da arama yapmak, yeni uygulamalar, oyunlar ve seveceğiniz diğer içerikleri bulmak için harika bir yoldur. Ancak bazen başkalarının nelere baktığınızı görmesi biraz fazla kolay olabilir. Bu nedenle arama geçmişinizi kapatmak çok faydalı bir özelliktir – etkinliğinizin gizli kalmasını sağlar.

Play Store arama geçmişinizi kapatmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

 • Cihazınızda Google Play Store uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesindeki menü simgesine dokunun.
 • Açılır menüden Ayarlar’ı seçin. Sen ayrıca ekranınızın üst kısmındaki üç yatay çizgiye dokunarak ve “Ayarlar “ı seçerek de buraya ulaşabilirsiniz.
 • Aşağı kaydırın ve Arama geçmişini temizle öğesine dokunun. Bu, Play Store arama geçmişinizi sizin için temizleyecek ve başkalarının daha önce ne aradığınızı görmesini engelleyecektir. Ne yazık ki arama geçmişinizi her kapatmak istediğinizde bunu yapmanız gerekecektir.

Play Store Arama Geçmişi Nerede?

Google Play arama geçmişinizin nerede saklandığını arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makalede, ihtiyaç duyduğunuzda önceki aramalarınıza hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmeniz için Play Store arama geçmişinizi nerede bulacağınızı ve yöneteceğinizi göstereceğim.

 • İlk olarak, mobil cihazınızda veya masaüstü bilgisayarınızda Google Play Store’u açın. Ardından, ekranın sol üst köşesindeki üç satırlı menü simgesine dokunun veya tıklayın. Buradan “Hesap Tercihleri “ni ve ardından “Arama Geçmişi “ni seçin Bu sizi daha önce yaptığınız tüm aramaların listelendiği yeni bir sayfaya götürecektir.

Freer.es Takipçi Hilesi içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın