Prag Vaclav Havel Havaalanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Prag Vaclav Havel Havaalanı Nerede, Nasıl Gidilir? Çek Cumhuriyetinin ilk cumhurbaşkanı olan Vaclav Havel ismi bu hava limanına verilmiştir.

Prag Vaclav Havel Havaalanı Nerede?

İsmi değişen Çekya ülkesinin başkenti Prag’ın en büyük uluslar arası hava limanıdır. Fazlaca freeshop mağazasının bulunduğu hava limanı şehir merkezinden 18 km mesafede bulunmaktadır. Yani hava alanı için uzak ifadesini kullanabiliriz.

Prag Vaclav Havel Havaalanı Nasıl Gidilir?

Hava alanından şehir merkezine ya da tersi istikamette ulaşım için hava alanı servisi, otobüs+metro, taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Fiyat noktasında ki en ucuz seçenekler ise tabi ki otobüs ve metro seçenekleri olmaktadır.

Şehir merkezine ulaşım 40-50 dakika sürmektedir.

Otobüsle: Hava alanı çıkışında 100 numara ve 119 numaralı otobüsleri göreceksiniz. Onlarla şehir merkezine gidebilirsiniz.

otobüsleri ayrıca gideceğiniz adrese bağlı olarak metro hatlarına binmek için kullanabilirsiniz. Uygun durakta inip Metroya transfer yapabilirsiniz.

Toplu taşıma biletleri ise yarım saatlik veya 1.5 saatlik satılmaktadır. Yarım saatlik olan 24 CZK (Çek Kronu), 90 dakikalık bilet ise 32 CZK değerindedir.

Gece gelen yolcular ise 510 Numaralı Gece Otobüsüne binebilirler. Gündüz otubüsleri gece çalışmamaktadır.

Airport Express (Shuttle) : Bu servisleri kullanarak yarım saatte şehir merkezine gidebilirsiniz. 60 CZK karşılığında bineceğiniz bu araçlar sabah 05:00 – akşam 22:00 saatleri arasında çalışıyor.

Taksi : Parası olanların tercih edeceği bu seçenek ise 700-800 CZK arasında bir maliyeti vardır.

Prag Vaclav Havel Havaalanı Nerede, Nasıl Gidilir?
Prag Vaclav Havel Havaalanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın