Redbull’da Alkol Var Mı? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimiz çok sık bir şekilde Redbull’da alkol var mı? Sorusunu sormaktaydı. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Redbull’da alkol var mı? Sorusuna cevap vermiş olacağız. Bununla birlikte değerli ziyaretçilerimize Redbull içinde alkol var mı?, Redbull alkol mü?, Redbull içki mi?, Alkolsüz enerji içecekleri, hangi enerji içeceğinde alkol var? Başlıklarında da farklı bilgileri paylaşacağız.

Redbull, Dünya’nın en çok tüketilen enerji içeceği olarak ilk sıralarda yer almaktadır. Fiyatı her ne kadar diğer enerji içeceklerine göre daha pahalı olsa da insanların ilk tercihi ettiği enerji içeceği denilince ‘’Redbull’’ oluyor. Peki, bu kadar çok tüketilen ve sevilen enerji içeceğinin içerisinde alkol var mı? Merakınızı anlayabiliyoruz ve bu içeriğimizde sizlere detaylı bir şekilde Redbull’da alkol var mı? Sorusunu cevaplayacağız.

Redbull alkol mü?

Redbull’da Alkol Var Mı?

Hayır, Redbull’da alkol kesinlikle yoktur. Aynı zamanda 30 Haziran 2017 Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğin 5. Maddesi Ç bendinde yer alan karara göre; ”Enerji içeceklerine bileşen olarak etil akol ilave edilmez.’’ Kararı verilmiştir. Redbull sadece bir enerji içeceğidir ve içerisinde alkol bulunduramaz.

Her ne kadar içerisinde uçucu veya zevk verici madde olduğu söyleniyor olsa da Redbull sadece enerji içeceğinden öteye geçemeyecek bir içecektir. İçerisinde kafein bulunmaktadır ve aynı zamanda vitamin ve mineraller içermektedir. Enerji vermesi de içerisinde bulunan kafein, vitamin ve mineraller nedeniyledir.

Redbull İçki Mi?

Hayır, Redbull bir enerji içeceğidir ve içerisine içki konulamaz. Fakat bazı gece kulüplerinde, pub türü veya eğlence kulüplerinde Redbull’u alkol ile karıştırarak vermekteler. Bu yapılan servisse bir tür kokteyldir. Alkol ile Redbull’u karıştırarak kanın daha hızlı akmasını ve bu sayede daha hızlı sarhoş olunabilmeyi sağlamış olurlar. Bir yandan da alkol bazı durumlarda sek olarak içilemeyeceğinden Redbull ile karıştırılmaktadır. Yani alkolü sek olarak aldığınızda çok daha hızlı bir şekilde başınız dönmeye başlar, sarhoş olabilirsiniz.

Redbull’un İçindekiler Nelerdir?

Daha fazla detay verebilmek ve sizlerin merakını giderebilmek amacıyla Redbull’un içerisinde yer alan vitamin ve mineralleri daha doğrusu karışımları aşağıda paylaştık.

 • Kafein
 • Taurun
 • Glukuronolakton
 • Sükroz ve Glikoz
 • B grubu vitaminler
 • Alp kaynak suyu

Alkolsüz Enerji İçecekleri Nelerdir?

Tüm enerji içecekleri alkolsüzdür. Eğer alkollü bir şekilde satışı gerçekleştirilen bir enerji içeceğiyle karşılaşırsanız satın aldığınız yeri şikayet edebilirsiniz çünkü Türkiye için hiçbir enerji içeceği alkol içeremez. Aşağıda sizler için enerji içeceklerinin isimlerini paylaştık.

 • Redbull
 • Dark Blue
 • Skyfall
 • Monster
 • Rainbow7
 • Black Bruin
 • Hell
 • Just Power
 • Burn

Hangi Enerji İçeceğinde Alkol Var?

Türkiye’de satışı yapılan hiçbir enerji içeceğinde alkol bulunmamaktadır ve enerji içeceklerinin içerisine etil alkol dahil edilmesi de kanunlarca yasaktır.

Redbull Hakkında Kısa Bilgi

Redbull, Red Bull GmbH tarafından tüm Dünya’ya sunulan bir enerji içeceğidir. 2019 yılında yapılan araştırmalara göre Red Bull sene de 7,5 milyar kutu satış yapmaktadır. En yüksek Pazar payına sahip olan Red Bull’un ilk kuruluş tarihi 1987 yılıdır. Kökeni Avusturya’dan gelmektedir ve ilk olarak 1994 yılında Almanya pazarına girmiştir. Daha sonrasında 1997 yılında Ameria, Avustralya ve Güneydoğu pazarlarına girmiştir. Son olarak 2006 yılında Japon pazarına dahil olmuştur.

Genel kategorimize göz atmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın