Rumeli Hisarı Nerede, Nasıl Gidilir?

Rumeli Hisarı Nerede, Nasıl Gidilir? Büyük Osmanlı Devleti Padişahı Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve 90 içinde yapılan Rumeli Hisarı görülmeye değer yerlerden birisidir.

Rumeli Hisarı Nerededir?

Rumeli Hisarı İstanbul ilimizin Sarıyer ilçesindedir. Toplamda 13 farklı kuleden oluşan Hisarda hem Dünyanın en büyük kulesi vardır hemde 3 kuleden her birine bir Komutanın adı verilmiştir. Kuleler genellikle denizden gelecek olan tehlikeler karşı halkı bilgilendirmek amacıyla, yani haberleşme amacıyla yaptırılmıştır.

1953 yılından sonra açık hava müzesi olarak ziyaretçilere açılan hisara gidebilmek için Taksim ya da Beşiktaş’tan kalkan 40T, 42T, 25E, 22 numaralı otobüslerden birine binmeniz gerekmektedir. 09:00 – 19:00 saatleri arasında açılan müze, Çarşamba günleri ise kapalıdır.Giriş ücreti ise 10 liradır.

Rumeli Hisarı Nerede, Nasıl Gidilir
Rumeli Hisarı Nerede, Nasıl Gidilir
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın