Samandağ Biberi Kaç Scoville (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Samandağ biberi kaç scoville sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimiz değerli ziyaretçilerimize Samandağ biberi kaç scoville? Sorusunun doğru cevabını verecektir. Aynı zamanda Samandağ biberi nerede yetişir, Samandağ biberi sipariş ve diğer başlıklarda farklı bilgileri vereceğiz.

Hatay’ın ilçelerinden bir tanesi olan Samandağ, Türkiye’nin güneyinde yer almaktadır. Çok acı biberiyle ünlü olan samandağ biberi İnsanı ve yemekleriyle ünlü olan Samandağ’ında biber yetiştiriciliği, salça yapımı ve benzeri olaylar çok popülerdir. Dünya’nın 4 bir yanına biber ihracatı yapan Samandağ, Türkiye’nin en acı biberini yetiştirmektedir. Peki, Samandağ biberi kaç scovilledir? İşte sizlere doğru cevabı!

Türkiye’nin En Acı Biberi

Samandağ Biberi Nerede Yetişir?

Samandağ, Hatay’da yer almaktadır. Hatay’ın bir ilçesi olan Samandağ, Samandağ biberiyle popülerdir ve bu biber sadece burada yetiştirilmektedir. Bibere has toprağıyla ve hava şartlarıyla yetişen biberler Türkiye’nin en acı biberleri olarak bilinir. Samandağ biberi başka bir bölge veya şehirde yetişemez çünkü hava şartları ve toprak verimi diğer bölgelerde yeterli kıvamda değildir.

Samandağ Biberi Nerede Bulunur?

Samandağ biber siparişi vermek için Hatay’ın Samandağ ilçesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Samandağ biberi, Asi nehri ve Samandağ denizinin buluştuğu vadide yetişir. İsterseniz internetten de sipariş verebilirsiniz.

Samandağ Biberi Kaç Scoville

Türkiye’nin en acı biberi olarak bilinen Samandağ biberinin scoville değeri 50.000 SHU’dur. Bu da direkt olarak Samandağ biberini en acı biber konumuna taşır. Türkiye’nin farklı bir bölgesinde bu değere sahip olan başka bir acı biber bulunmamaktadır. Çok acı ve yenilmeyecek düzeyde biber arıyorsanız Samandağ biberini tercih edebilirsiniz. Scoville bir biberin acı değerini ölçmek için kullanılan terimdir.

Dünya’nın En Acı Biberleri

Samandağ biberi sadece Türkiye’ye özgü bir acılığa sahip olup Samandağ biberinden çok daha fazla acı olan bir çok biber türü bulunmaktadır. Dünya’nın en acı biber listesini sizlere özel olarak aşağıda paylaştık.

  • Red Savina Habanero
  • 7 Pot Red
  • Blut Jolokia
  • Barrackpore
  • Nagaviper
  • Scorpion Butch T
  • 7 Pot Primo
  • 7 Pot Douglah
  • Moruga Scorpion
  • Carolina Reaper

Genel kategorimize bakmayı unutmayın.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın