Sarp Sınır Kapısından Batum’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin Gürcistan’a açılan Sarp Sınır Kapısından Batum’a nasıl gidilir, yol tarifi ve ulaşım hakkında ki detayları bizzat gittiğimiz için bu sayfadan yazmak istiyoruz.

Batum’a Nasıl Gidilir?

Hopa’dan Sarp Sınır Kapısına Nasıl Gidilir
Öncelikle Artvin ilçesi Hopa’dan Sarp sınır kapısına giden minibüsler ya da Taksi ile sınır kapısına ulaşın.
Taksi
Sarp Sınır kapısını geçtikten sonra sınırın öte tarafından bulunan Gürcü taksilerle Batum merkeze gidebilirsiniz. Taksiye binmeden önce mutlaka pazarlık yapın. İlk önce size 50 lari derler ama sonra pazarlık gücünüze göre 20 lariye kadar düşerler.
Minibüsler
Taksiler sizin için pahalıysa Sınırın hemen yanı başında Gürcü minibüsler vardır. Onlara 1 Lari verip Batum merkeze kadar gidebilirsiniz.
Tren
Bilgi Yok
Yukarıda yazılanlardan anlaşılmayan bir şey varsa lütfen YORUM olarak yazın hemen cevaplayalım.

Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Sarp Sınır Kapısından Batum’a Nasıl Gidilir?” üzerine 2 yorum
Yorum yapın