Sen Oku Diye İbb Ne Zaman Yatacak? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde sen oku diye ibb ne zaman yatacak? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte sen oku diye ibb. Ne zaman yatacak? Sorusunun cevabını vermiş olacağız. Aynı zamanda sen oku diye eğitim desteği ne kadar, sen oku diye başvuru, sen oku diye son başvuru tarihi hakkında da farklı bilgiler paylaşmış olacağız.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin projelerinden bir tanesi olan Sen Oku Diye projesi hakkında internette çok fazla araştırma yapılıyor. Öğrenciler ve ebeveynler, sen oku diye projesi hakkında bilgiler almaya çalışıyor veya sen oku diye ibb ne zaman yatacak? Sorusunu sormaktalar. Bu içeriğimiz araştırma yapan tüm öğrenciler ve ebeveynlere en doğru sen oku diye ibb. Ne zaman yatacak? Sorusunun cevabını verecek.

Sen Oku Diye İbb. Ne Zaman Yatacak?

Sen Oku Diye Kimlere Verilecek?

Sen Oku Diye projesinden faydalanmak istiyorsanız İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin belirlemiş olduğu şartları karşılamanız gerekmektedir. İBB’nin belirlemiş olduğu Sen Oku Diye başvuru şartlarını sizlere aşağıda paylaştık.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • Öğrencinin kendisinin İstanbul’da ikamet etmesi
  • Şehit çocukları, yetim ve öksüz çocukların ilköğretim veya lise öğrencisi olması
  • Engelli çocukların ilköğretim/lise veya MEB onaylı özel eğitim okulları ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim görüyor olması
  • Öğrencinin normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam etmesi
  • Devlet okulu veya vakıf/özel okullarda %100 burslu okuyor olması

Sen Oku Diye Başvuru Yapma

Sen Oku Diye projesine başvuru yapabilmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sen Oku Diye projesine ait özel internet sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Site üzerinden ebeveyni olduğunuz öğrenci için başvuru da bulunabilirsiniz. Fakat başvurular sona ermiştir.

Sen Oku Diye Eğitim Desteği Ne Kadar?

Sadece bir kere verilecek olan Sen Oku Diye projesinin eğitim destek ödemesi 300 TL’dir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan projede başvuru şartlarını taşıyan her bir öğrenciye bir kereye mahsus olmak üzere 300 TL eğitim ödemesi yapılacaktır.

Sen Oku Diye İbb. Ne Zaman Yatacak?

Sen Oku Diye eğitim destek projesinin ödeme tarihi İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başvuru esnasında kullandığınız cep telefon numarasına SMS olarak iletecektir. İBB’nin başvuru esnasında kullandığınız cep telefon numarasına göndereceği bilgilendirici SMS ile birlikte ödemenizi yine başvuru esnasında kullandığınız IBAN’ı kontrol ederek banka hesabınızdan çekebilirsiniz.

YouTube video

Genel kategorimize de göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Photo of author

Nasıl Gidilir

Türkiye'nin bir çok konumu hakkında ulaşım, adres ve yol tarifleri içerik paylaşımı yapan nasilgidilir.net ana yazarı.
Yorum yapın