Sfenks Kedisi Fiyat

Sfenks kedisi fiyatları ne kadar? Evcil hayvan beslemek isteyen pek çok kişi vardır. Bu kapsamda kediler daha sık bir şekilde tercih edilir. Zira bakımı oldukça kolaydır. Özellikle cins kedilere yönelik büyük bir ilgi mevcuttur. Peki, Sfenks Kedisi Fiyat ne kadar?

Sfenks kedisi de bunlardan bir tanesidir. Bu canlılar yapıları itibariyle oldukça ilgi çekicidir. Eğer fiyatlarının nasıl olduğunu merak ediyorsanız, genel olarak 3.500 TL ile 5.500 TL aralığında satılmaktadır.

Sfenks Kedisi Fiyat değişmesinin birçok nedeni vardır. Cinsiyeti, aşılarının tam olup olmadığı, eğitim durumu, yaşı en önemli faktörleri meydana getirmektedir.

Sfenks Kedisi Nasıl Alınabilir?

Sfenks kedisi almak istiyorsanız, ilk olarak bunlar cins kedi olduğu için barınaklarda genellikle olmadıklarını bilmeniz gerekir. Bu nedenle nasıl alınabileceği soru işaretleri oluşturabilir.

Eğer yaşadığınız yerde mevcut olan petshoplara giderseniz, satılık olanları görmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra internetten satılık olarak da keşfedebilirsiniz. Ancak sahiplendirme yoluyla da bulabilirsiniz.

Özellikle kediler yavruladığı zaman bakım ve mama masrafları arttığı için, sahipleri sık sık sahiplendirme yoluna gidebilir. Eğer kediye artık bakacak durumu yoksa da aynısı söz konusu olabilir. Eğer sosyal medya platformlarını ve internet sitelerine bakarsanız, sahiplendirme duyurularını da görebilirsiniz.

Sfenks Kedisi Fiyat
Sfenks Kedisi Fiyat

Sfenks Kedisi Özellikleri

Bir cins kedi besleyecekseniz, bunun özelliklerini de bilmeniz gerekir. Sfenks kedisi özellikleri ana hatları ile aşağıda olduğu gibidir;

  1. Ülke: Kanada / Toronto
  2. Üreme: Orta seviye
  3. Boyut: 3-5 kg arası
  4. Karakter: Akıllı, uysal ve iyi huylu
  5. Tüy yapısı: Tüysüz ya da az tüylü
  6. Gövde: Sert ve kalın kaslı
  7. Tüy dökme: Tüy dökmez
  8. Kürk: Yok

Ayrıca Sfenks kedisi nasıl beslenir de bilmeniz gerekir. Bu canlıların yavruları, tıpkı diğer yavru kedilerde olduğu gibi protein oranı yüksek, kaliteli yavru kedi mamaları ile beslenmelidir. Tahıl içermeyen mamalar tavsiye edilir.

Yaş mama vermek mümkün olsa da bunlar kuruya göre daha lezzetlidir ve alışkanlık yapabilir. Dolayısıyla sık sık tavsiye edilmez. Ayrıca sadece yaş mama vermek, yavru kedilerde sindirim problemleri oluşturabilir.

Sfenks Kedisi Doğal Mı?

Sfenks kedisi Toronto şehrinde tesadüf eseri ortaya çıkmış olan bir kedi türüdür. Sfenkslerde genetik bir mutasyona rastlanmamıştır. Doğal yollar ile mutasyona uğrayarak ortaya çıkmış bir kedi türdür.

5/5 - 5 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın