Sivas YHT Ne Zaman Açılacak?

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Sivas YHT ne zaman açılacak? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Sivas YHT ne zaman açılacak? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Sivas YHT son durum başlığında da farklı bilgiler verdik.

Ankara – Sivas arasında yapılan Sivas yüksek hızlı tren hizmeti için %99.67 fiziki ilerleme sağlandığını bilgileri geliyorken projenin ne zaman teslim edileceği, ne zaman aktif olacağı ve faaliyete geçeceği de epey bir merak konusu haline geldi. Ankara – Sivas arasını YHT ile 12 saatten 2 saate kadar düşüren yüksek hızlı tren sistemi için açılış tarihi verildi. Peki, Sivas YHT ne zaman açılacak? İşte sizlere doğru cevabı…

Sivas YHT Ne Zaman Açılacak?

Sivas YHT Ne Zaman Açılacak?

Sivas YHT yani Ankara – Sivas arasını 12 saatten 2 saate kadar düşüren yüksek hızlı tren sistemini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu proje hakkında yeni bilgiler verdi. Karaismailoğlu, TBMM’nin Plan ve Bütçe komisyonunda 2023 yılında Türkiye’nin büyük ölçüde alt yapı sistemlerini tamamladıklarını ve artık yeni bir ulaşım çağının başlayacağını söyledi.

Ülke bazında ulaşım ve alt yapı konusunda önemli adımlar atılıyorken 1 trilyon 653 milyar 451 milyon lirayla farklı bir çok projenin de faaliyete geçeceği bilgisini verdi. Vatandaşlara daha hızlı sunabilmek amacıyla çalışan ve alternatif finansman kaynaklarını değerlendirdiklerini söyleyen bakan yatırımlar için %83’lük tamamlanmanın gerçekleştirildiğini söyledi.

Sivas YHT projesi içinde Karaismailoğlu; ‘’Proje 2023 yılı Nisan ayında tamamlanacaktır ve bu tamamlanmayla birlikte Ankara – Sivas arası ulaşım saati 12 saatten 2 saate kadar düşürülmüş olacaktır.’’ Dedi.

Ankara-Sivas Hızlı Tren Kaç Saat Sürüyor?

Ankara-Sivas arasındaki mesafe 603 km. Hızlı trenin tamamlanması ile Ankara-Sivas arasındaki mesafe 405 km.ye düşerek, 12 saat olan seyahat süresi 2 saat olacaktır.

Ankara – Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu

Ankara ile Sivas arasındaki yüksek hızlı demiryolu tam tamına 293 kilometredir. Ankara – Yerköy – Sivas hattının yapımında 2009 yılı Şubat ayında başlanmış olup daha öncesinde 2021 yılında tamamlanacağı söylenmiştir. 2021 yılında tamamlanan projenin 2022 yılında hizmete girmesi beklentisi bulunmaktaydı. Fakat bakanlığın yeni açıklamalarına göre YHT hattı 2023 yılı Nisan ayında tamamlanarak hizmete girmiş olacaktır.

Ankara – Yozgat Arası Kaç Saat Olacak?

Ankara – Sivas YHT hattıyla birlikte Ankara – Yozgat arası 55 dakikaya kadar inmiş olacak. Bir diğer yandan İstanbul – Sivas arasıysa 5 saate kadar düşürülmüş olacak. Ekonomiye büyük bir katkı sunacak olan projenin tamamlanması ve halka arz edilmesi beklenmektedir.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın