Snapchat Alındı Ne Demek? (Kesin Bilgi)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Snapchat alındı ne demek? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte Snapchat alındı ne demek? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Snapchat ne demek, Snapchat beklemede ne demek, Snapchat puanı nasıl artar? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Snapchat uygulaması geçmişten günümüze en çok kullanılan ve gençler arasında oldukça popüler uygulamalardan bir tanesi olarak bilinir. Bir tür fotoğraflaşma uygulaması olan Snapchat, gün içerisinde neler yaptığınızı ve eğlenceli anlarınızı arkadaşlarınızla fotoğraf / video olarak paylaşmanızı sağlıyor. Peki, Snapchat alındı ne demek? İşte sizlere doğru cevabı!

Snapchat Alındı Ne Demek?

Snapchat Alındı Ne Demek?

Snapchat üzerinden arkadaşlarınıza fotoğraflar ve videolar gönderdiğinizde sohbet ekranı üzerinde gönderdiğiniz fotoğraf / videolar için farklı ifadeler yer alır. Bu ifadeler gönderdiğiniz snapchat fotoğraf / videosunun karşı tarafa gönderildiğini, teslim edildiğini gibi farklı bilgileri içermektedir. Snapchat’te epey merak edilen konulardan bir tanesi olan Snapchat alındı hakkında tüm doğru cevap aşağıdadır.

  • İçi boş kırmızı ok: Snap’in sessiz açıldığı anlamına gelir.
  • İçi boş mor ok:  Snap’in sesli açıldığı anlamına gelir.
  • İçi boş mavi ok: Sohbetinizin açıldığı anlamına gelir.
  • İçi boş yeşil ok: Nakit hediyenizin açıldığı anlamına gelir.

Snapchat alındı ifadesi birden fazla anlam içermektedir. Örneğin arkadaşınıza gönderdiğiniz bir snapchat fotoğraf / videosu arkadaşınız tarafından ekran görüntüsü alınırsa size bildirim olarak ‘’Ekran görüntüsü alındı’’ uyarısı gelir. Veya arkadaşınız olan birisi sohbet geçmişini ekran görüntüsü alırsa, profiliniz ekranında ekran görüntüsü alırsa yine size bildirim olarak ekran görüntüsü alındı uyarısı gelir.

Snapchat Gönderildi Alındı ve Teslim Edildi

Snapchat’in en çok dikkat eden ifadelerinden olan ‘’Alındı, gönderildi ve teslim edildi’’ ifadeleri farklı anlamlar içermektedir. İfadelerin her birisi gönderdiğiniz Snap’e ne yapıldığını söyler.

  • Gönderildi: Gönderilen snap’in Snapchat sunucusu tarafından onaylandığı anlamını taşır.
  • Alındı:  Snap’lerinizin veya sohbetinizin alıcıya teslim edildiği anlamını taşır.
  • Teslim Edildi: Gönderilen snap’lerin alıcıya teslim edildiği anlamını taşır.

Snapchat De Görüldü Nasıl Anlaşılır?

Snapchat’ta bir mesaj yaz ve gönder butonuna tıklayın. Arkadaşının Bitmoji’sinin görünmesini bekle. Sohbet penceresinin sol alt köşesinde, metin kutusunun hemen üstünde belirir. Bitmoji’nin belirdiğini görürsen arkadaşın çevrim içidir ve mesajını okuyordur.

Okunmamış Snap’lerin Süresi Var Mı?

Evet, Snapchat’te gönderdiğiniz fakat okunmamış snaplerin her birisinin süresi vardır. Uygulama bir tür anonim bir uygulama olduğundan okunmamış mesajlar veya anlık görüntüler için süre koyar.

  • Bir gruba mesaj gönderirseniz gönderdiğiniz mesajlar sadece 24 saat görüntülenebilir.
  • Bir kullanıcıya mesaj gönderirseniz gönderdiğiniz mesajlar 30 gün sonra kaybolur.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın