Snapchat Toplu Arkadaş Silme (Kesin Yöntem)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde Snapchat toplu arkadaş silme konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte ziyaretçilerimize Snapchat toplu arkadaş silme konusunda doğru cevabı verdik. Aynı zamanda Snapchat ne demek, Snapchat arkadaş nasıl silinir, Snapchat arkadaş silme başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Snapchat gençler arasında çok fazla popüler olan anlık fotoğraf / video gönderebileceğiniz aynı zamanda yazılı sohbetler edebileceğiniz anonim bir uygulamadır. Kişiler bu uygulama içerisinde kendilerinin fotoğraflarını profil fotoğraflarına yüklemezler aksine bit emojiler ile profillerini süsleyerek hareket ederler. Snapchat’te edindiğiniz arkadaşları silmek isterseniz bunun yöntemi gayet kolaydır. Snapchat toplu arkadaş silme özelliğinden faydalanmak için aşağıdaki bilgilere göz atın.

Snapchat Toplu Arkadaş Silme

Snapchat Toplu Arkadaş Silme

Snapchat’te binlerce hatta yüzbinlerce arkadaşınız bulunuyor olabilir. Fakat arkadaş listenizi artık görüşmediğiniz kişileri ve diğer arkadaşlarınızı profilinizden kaldırmak için tek tek uğraşmak yerine Snapchat bütün arkadaşları silme özelliğini kullanabilirsiniz. Tek tek listenizdeki arkadaşlarınızı direkt olarak silmek yerine Snapchat toplu arkadaş silme özelliği sayesinde tek bir tık ile tüm arkadaş listenizi boşaltabilirsiniz.

Snapchat uygulamasında toplu arkadaş silme özelliğini kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Snapchat uygulamasını açın.
 • Sol alt köşede yer alan ‘’Arkadaşlar’’ sekmesine girin.
 • Karşınıza çıkan kişi arama kutusunu kullanın.
 • Arama kutusuna silmek istediğiniz kişilerin adını yazın.
 • Eşleşen sonuçlardaki listede yer alan kişilerin ismine uzun basın.
 • Daha fazla seçeneğine tıklayın.
 • Arkadaşı sil butonuna basarak silin.

Snapchat için şu anda toplu arkadaşları silme uygulaması bulunmamaktadır fakat yukarıda paylaşılan özellik sayesinde tüm arkadaşlarınızı silebilirsiniz.

Snapchat Çarpı Ne Demek?

Snapchat adının yanında X görüyorsanız, o kişinin size henüz kabul etmediğiniz bir arkadaşlık isteği gönderdiği anlamına gelmektedir.

Snapchat Toplu Arkadaş Silme Nasıl Çalışır?

Snapchat uygulamasında bir arkadaşınızı arkadaş listenizden kaldırırsanız artık o kişinin puanını ve bilgilerini göremezsiniz. Ve artık o kişiye Snap atamazsınız. Sildiğiniz arkadaşlarınızı yeniden profilinizde görmek istiyorsanız o kişiyi tekrar eklemeniz gerekir yani silinen arkadaşlığı geri alma yöntemi bulunmuyor.

Snapchat Arkadaş Bulma

Snapchat uygulamasında diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi yeni arkadaşlar edinerek uygulamayı çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. İsterseniz Snapchat’in keşfet bölümünü kullanabilir isterseniz de yeni arkadaş ekleme bölümünden kendinize yeni arkadaşlar bulabilirsiniz.

Uygulama içerisinde yeni arkadaşlar bulabilmek için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Snapchat uygulamasını açın.
 • Sağ alt köşede yer alan arkadaş butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan sayfadan yeni arkadaşlar ekleyin.

Snapchat Engel Kaldırma

Snapchat uygulamasında engellediğiniz arkadaşınızın engelini geri kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Snapchat uygulamasını açın.
 • Sağ üst köşede yer alan Ayarlar bölümüne girin.
 • Hesap işlemleri > Engellendi seçeneğini bulun.
 • Engellendi sayfasında daha öncesinde engellemiş olduğunuz kişiler vardır.
 • Sayfadaki kişilerin yanında bulunan X simgesine tıklayın.
 • Çıkan onay kutusuna Evet deyin ve engeli kaldırın.

Rehber kategorimize bakmayı unutmayınız.

3/5 - 2 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın