Sosyal Medya Yasağı Kalktı Mı? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde sosyal medya yasağı kalktı mı? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize sosyal medya yasağı kalktı mı? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda sosyal medya kısıtlaması kalktı mı, sosyal medya erişimi yok, sosyal medya erişimi ne zaman kalkacak? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

13.11.2022 tarihinde İstanbul / İstiklal caddesinde yaşanan üzücü olay sonrası Türkiye’de Twitter, Instagram, Facebook ve TikTok uygulamalarına erişim yasağı getirildi. Sosyal medya uygulamalarına getirilen erişim yasağı nedeniyle internet kullanıcıları da internette araştırma yaparak sosyal medya yasağı ne zaman kalkacak? Sosyal medya yasağı kalktı mı? Sorularını sormaktaydı. Bu içerik sosyal medya kısıtlaması kalktı mı? Sorusuna doğru cevabı veriyor.

Sosyal Medya Yasağı Kalktı Mı?

Sosyal Medya Yasağı Kalktı Mı?

Sosyal medyaya getirilen erişim kısıtlaması 14.11.2022 tarihi, 02:10 saatiyle yavaş yavaş kaldırıldığı tahmin edilmektedir. Yerel saat ile 02:10 saatinde tüm Türkiye genelinde kaldırılmaya başlanan sosyal medya erişim yasağı için resmi kurumlardan net bir açıklama yoktur. BTK ve RTÜK tarafı sosyal medya erişim yasağı için açıklama bulunmuyorken kullanıcılar yine yasağın kaldırılıp kaldırılmadığını internet üzerinden araştırmaktadır.

Twitter Açıldı Mı?

Twitter ve benzeri sosyal medya uygulamalarına getirilen sosyal medya erişim kısıtlamasıyla birlikte Twitter kullanıcıları Twitter hesaplarına ulaşmakta güçlük çekiyor. Yaşanan üzücü olay ve sonrasında getirilen yasakla birlikte erişim kısıtlamasının henüz net bir açıklama bulunmuyor olmasına rağmen bazı kullanıcılar tarafından yasağın kaldırıldığına dair ve yavaş yavaş internet hızının normale döndüğüne dair bilgiler paylaşmaktadır.

Instagram Açıldı Mı?

Instagram ve Twitter’da yaşanan erişim problemi Türkiye’de henüz resmi makamlardan gelen net bir cevap bulunmuyor olsa da bazı kullanıcılar tarafından yasağın artık normale döndüğüne dair bilgiler içeren yorumlarla dolu. Resmi bir şekilde açıklama bulundurmayan hiçbir kaynağa inanmayınız. Şu anda BTK ve diğer resmi makamlardan yasağa dair net bir açıklama yoktur. İlerleyen dakikalar ve saatlerde yasağın kaldırılması beklenmektedir.

Sosyal Medya Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

13.11.2022 tarihinde getirilen sosyal medya yasağı veya diğer adıyla sosyal medya erişim kısıtlaması internette dolaşan kötü ve asılsız bilgilerin engellenebilmesi, halkın galeyana gelerek farklı bilinmedik, doğrulanmamış bilgilere inanmasını önleyebilmek amacıyla yapılmaktadır. Resmi kaynaklar haricinde sunulan bilgilerin her birisinin geçersiz olduğunu, resmi makamların açıklamadığı(BTK) ve sunmadığı hiçbir bilginin gerçek olmadığını paylaşmak isteriz.

Sosyal medya yasağının ne zaman kaldırılacağı ve ne zaman son bulacağına dair henüz net bir cevap yoktur. Sadece Ekşi Sözlük ve benzeri olan internet sitelerinde yasağın normale döndüğüne dair asılsız kullanıcı yorumları bulunmaktadır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın