Sosyal Medya Yasası Maddeleri PDF 2024

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde sosyal medya yasası maddeleri pdf sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize sosyal medya yasası pdf 2022 konusunda yardımcı olacağız. Bununla birlikte sosyal medya yasası nedir, sosyal medya yasası ne işe yarar, sosyal medya yasası onaylandı mı, sosyal medya yasası kabul edilen maddeler hakkında farklı bilgileri sizlere sunacağız.

Twitter ve diğer sosyal medyaların gündeminde bugünlerde çok sık bir şekilde sosyal medya yasası hakkında haberler dönmekte. İnsanlar ilgi çeken bu yasağın neleri kapsadığını, ne işe yaradığını ve hangi suçlarla oluştuğunu epey bir merak ediyor. Bizlerde bu konuda ziyaretçilerimize bilgi paylaşımı sunarak devletimiz tarafından kabul edilen 40 maddeden 18 yasayı PDF halinde sunacağız.

Sosyal Medya Yasası Maddeleri PDF

Sosyal Medya Yasası Nedir?

Dezenformasyonla mücadele adı altında sunulan sosyal medya yasası kanun teklifi olarak meclise sunuldu ve TBMM Adalet Komisyonu tarafından kabul edildi. İnternet haberciliğine karşın düzenlemeler içeren sosyal medya yasasında halen görüşmeler devam etmekte ve tartışmalara hız kesmeden yenisi ekleniyor.

Sosyal medya yasası sahte hesaplar üzerinden yasa dışı içeriğe karşın, farklı dinlere, farklı milletlere yönelik küfürleri engelleyebilmek aynı zamanda küfür, iftira ve hareketleri kontrol edebilmek, nefret ve ayrımcılığa son verebilmek için düzenlenmiştir. Bu tür sorunları ortadan kaldırabilmek amacıyla düzenlenen sosyal medya yasaları Siber Suçlarla Mücadeleyi daha kolay hale getirilmek içindir.

Sosyal Medya Yasası Onaylandı Mı?

Evet, sosyal medya yasası TBMM genel kurulunda yapılan görüşmeler neticesinde kabul edilerek yasalaştı.

Sosyal Medya Yasası Maddeleri PDF

Sosyal medya yasası maddeleri konusunda en doğru kesin ve en gerçekçi bilgiye mevzuat.gov.tr internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu internet sitesi devletin resmi bir internet sitesi olmakla birlikte sizlere en güncel bilgiyi paylaşabilecek gerçek kanaldır. Aşağıda yer alan linki kullanarak sosyal medya yasası maddelerine PDF formatında ulaşabilirsiniz.

TBMM’de Yayınlanan Resmi Kanun Teklifi (PDF)

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Sosyal Medya Yasası Maddeleri PDF 2024” üzerine bir yorum
 1. Merhabalar,
  Mevzuat.gov.tr internet sitesi devlete bağlı olan resmi bir internet sitesidir.
  Şu an internet yoluyla işlenen suçlar için yayınlanmış olan mevcut kanun bu şekildedir.

  Düzenleme / 16.10.2022
  Konuyla ilişkili içeriğe TBMM’de yayınlanan sosyal medya kanun teklifi PDF olarak dahil edilmiştir.

  Yanıtla
Yorum yapın