Taksimden Galata Kulesi ve Köprüsüne Nasıl Gidilir

Galata Kulesi Nerede, Galata Kulesi Nasıl Gidilir? Galata Kulesi yol tarifi nedir? Şeklinde soruları olan ziyaretçilerimize yardımcı olabilecek yazımızdır. Ziyaretçilerimizin ulaşım araçları, ulaşım yolları, yol tarifi, adres veya iletişim bilgilerini alabileceği geniş kapsamlı yazımızdır.

Taksim meydanı Türkiye’nin en bilinen meydanıdır. Taksimden Galata Kulesine veya Galata Köprüsüne olan mesafe çok kısadır. Bundan dolayı sizlere kısa bir yol tarifi yapacağız.

Galata Kulesi Nerede

Galata Kulesi nerede diye soracak olursanız sizlere cevabımız Bereketzade, Galata Kulesi, 34421 Beyoğlu/İstanbul olacaktır. Bu adrese ulaşabileceğiniz birden fazla ulaşım yolu ile ulaşım aracı çeşitliliği bulunmaktadır. Sizlere en uygun ulaşım aracını ve ulaşım yolunu tercih ederek vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Galata Kulesi Telefon Numarası

Telefon: (0212) 245 41 41

Galata Kulesi Ziyaret Saatleri

Galata kulesi ne zaman açık veya Galata kulesi açılış kapanış saati nedir? Diye merak ediyorsanız bu başlığımız sizlere yardımcı olacaktır.

Galata kulesine maalesef istediğiniz her dakika giremiyorsunuz ve gezemiyorsanız. Galata kulesine çıkmak istiyorsanız kule yönetimi tarafından belirlenen saatler aralığında kuleye girebilirsiniz. Galata kulesi ziyaret saatleri her sabah 08:00 ile 23:00 arasıdır. Galata kulesi haftanın 7 günü açıktır.

  • Açılış Saati: 08:30
    Kapanış Saati: 23:00
    Gişe Kapanış Saati: 22:00

Galata Kulesi Giriş Ücreti

Galata kulesi için 2022 yılı giriş ücreti kişi başı 100 TL’dir.

Galata Kulesi Kaç Yaşında 

Galata Kulesi 1514 yaşındadır. Galata kulesi milattan sonra 507 – 508 yılında inşa edilmiştir. 1348 – 49 yılları arasında Cenevizliler kuleyi yeniden  restore etmişlerdir.

Galata Kulesine Nasıl Gidilir

Öncelikle, Taksim meydanında Galata kulesine gitmek için 3 farklı yürüme rotası vardır. Zaten mesafe sadece 2 km olduğu için kolaylıkla yürüyerek gidebilirsiniz.

  • İlk olarak İstiklal caddesi üzerinden gidebilirsiniz.
  • İkinci olarak Sıralıselvi caddesi üzerinden gidebilirsiniz.
  • Ve son olarak ise Meclisi Mebusan caddesi üzerinden giderek Kuleye ulaşabilirsiniz. Zaten her halükarda aşağıda doğru yürüdüğünüz için gitmek sorun olmayacaktır. Galata kulesine geldikten sonra, yine aşağı doğru yürürseniz hızlı bir şekilde Galata köprüsüne ulaşabilirsiniz.

Galata’ya yukarıdaki bilgiler ışığında gidebilirsiniz. Galataya nasıl gidilir sorunuzu böylelikle cevap olduğumuzu düşünüyoruz.

Taksim Galata Kulesi Otobüs Seferleri

Otobüsle gitmek isterseniz aşağıda yazılı olan numaralı herhangi bir otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bir çok noktadan kalkan bu otobüs hatları sizleri en doğru şekilde gideceğiniz konuma ulaştıracaktır. Size en uygun olan otobüs hattına binmeniz gerekmektedir.

36AS Taşoluk Peronlar / Peron Alanı Yönü
36AY Arnavutköy Peronlar / Arnavutköy Yönü
79C Cebeci Peronlar
78E Fenertepe Peronlar / Yenıbosna Yönü
79KM Mecidiyeköy Metrobüs
336K Cebeci Peronlar
MK11 Olimpiyatköy Metro
79B Kayaşehir
79K Yenibosna Metro
79KT Tekstilkent-Giyimkent Metro İstasyonu
79T Kayabaşı Kiptaş Peron
79E Kayabaşı Kiptaş Peron / Son Durak Yönü
MK12 Olimpiyatköy Metro
79Y Yenibosna Metro
79F Kayaşehir
78G Fenertepe Peronlar / Yenıbosna Yönü
79G Kayaşehir

Galata ve Galata Kulesine En Yakın Otobüs Durakları

Kayabaşı Camii 1 dk yürüme
Kayabaşı Mahallesi 5 dk yürüme
Ongün Sokak / Kiptaş Yönü 10 dk yürüme
Ongün Sokak / Arnavutköy Yönü 10 dk yürüme
Kayaşehir 15 dk yürüme

Galata Kulesi Videoları

Youtube ve diğer video izleme platformlarında Galata kulesini tanıtan bir çok videoyu bulabilirsiniz. Bizler sizler için Galata kulesini tanıtan videoları araştırdık ve aşağıda paylaştık. Paylaştığımız videoları izleyerek Galata kulesini hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

YouTube video

YouTube video

Taksimden Galata Kulesi ve Köprüsüne Nasıl Gidilir
Taksimden Galata Kulesi ve Köprüsüne Nasıl Gidilir

Bir içeriğin daha sonuna geldik. Umarız sizlere bu içeriğimiz Galata kulesi nerede, Galata kulesi yol tarifi, Galata kulesine nasıl gidilir, Galata kulesi ziyaret saatleri başlıklarında yardımcı olmuştur. Şimdi isterseniz bir diğer farklı olan içeriğimiz Bakırköye nasıl gidilir? Adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Galata kulesi hakkında resmi bilgiler almak isterseniz resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

post
Photo of author

Nasıl Gidilir

Türkiye'nin bir çok konumu hakkında ulaşım, adres ve yol tarifleri içerik paylaşımı yapan nasilgidilir.net ana yazarı.
Yorum yapın