Taksimden Galata Kulesi ve Köprüsüne Nasıl Gidilir

Galata Kulesi Nerede, Galata Kulesi Nasıl Gidilir? Galata Kulesi yol tarifi nedir? Şeklinde soruları olan ziyaretçilerimize yardımcı olabilecek yazımızdır. Ziyaretçilerimizin ulaşım araçları, ulaşım yolları, yol tarifi, adres veya iletişim bilgilerini alabileceği geniş kapsamlı yazımızdır.

Taksim meydanı Türkiye’nin en bilinen meydanıdır. Taksimden Galata Kulesine veya Galata Köprüsüne olan mesafe çok kısadır. Bundan dolayı sizlere kısa bir yol tarifi yapacağız.

Galata Kulesi Nerede

Galata Kulesi nerede diye soracak olursanız sizlere cevabımız Bereketzade, Galata Kulesi, 34421 Beyoğlu/İstanbul olacaktır. Bu adrese ulaşabileceğiniz birden fazla ulaşım yolu ile ulaşım aracı çeşitliliği bulunmaktadır. Sizlere en uygun ulaşım aracını ve ulaşım yolunu tercih ederek vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Galata Kulesi ücreti ne kadar?

Galata Kulesi 08:30 – 24:00 saatleri arasında her gün açıktır. Galata Kulesine giriş ücreti 100 TL‘dir.

Galata Kulesi Telefon Numarası

Telefon: (0212) 245 41 41

Galata Kulesi Ziyaret Saatleri

Galata kulesi ne zaman açık veya Galata kulesi açılış kapanış saati nedir? Diye merak ediyorsanız bu başlığımız sizlere yardımcı olacaktır.

Galata kulesine maalesef istediğiniz her dakika giremiyorsunuz ve gezemiyorsanız. Galata kulesine çıkmak istiyorsanız kule yönetimi tarafından belirlenen saatler aralığında kuleye girebilirsiniz. Galata kulesi ziyaret saatleri her sabah 08:00 ile 23:00 arasıdır. Galata kulesi haftanın 7 günü açıktır.

  • Açılış Saati: 08:30
    Kapanış Saati: 23:00
    Gişe Kapanış Saati: 22:00

Galata Kulesi Giriş Ücreti

Galata kulesi için 2022 yılı giriş ücreti kişi başı 100 TL’dir.

Galata Kulesi Kaç Yaşında 

Galata Kulesi 1514 yaşındadır. Galata kulesi milattan sonra 507 – 508 yılında inşa edilmiştir. 1348 – 49 yılları arasında Cenevizliler kuleyi yeniden  restore etmişlerdir.

Galata Kulesine Nasıl Gidilir

Öncelikle, Taksim meydanında Galata kulesine gitmek için 3 farklı yürüme rotası vardır. Zaten mesafe sadece 2 km olduğu için kolaylıkla yürüyerek gidebilirsiniz.

  • İlk olarak İstiklal caddesi üzerinden gidebilirsiniz.
  • İkinci olarak Sıralıselvi caddesi üzerinden gidebilirsiniz.
  • Ve son olarak ise Meclisi Mebusan caddesi üzerinden giderek Kuleye ulaşabilirsiniz. Zaten her halükarda aşağıda doğru yürüdüğünüz için gitmek sorun olmayacaktır. Galata kulesine geldikten sonra, yine aşağı doğru yürürseniz hızlı bir şekilde Galata köprüsüne ulaşabilirsiniz.

Galata’ya yukarıdaki bilgiler ışığında gidebilirsiniz. Galataya nasıl gidilir sorunuzu böylelikle cevap olduğumuzu düşünüyoruz.

Taksim Galata Kulesi Otobüs Seferleri

Otobüsle gitmek isterseniz aşağıda yazılı olan numaralı herhangi bir otobüs hattını kullanabilirsiniz. Bir çok noktadan kalkan bu otobüs hatları sizleri en doğru şekilde gideceğiniz konuma ulaştıracaktır. Size en uygun olan otobüs hattına binmeniz gerekmektedir.

36ASTaşoluk Peronlar / Peron Alanı Yönü
36AYArnavutköy Peronlar / Arnavutköy Yönü
79CCebeci Peronlar
78EFenertepe Peronlar / Yenıbosna Yönü
79KMMecidiyeköy Metrobüs
336KCebeci Peronlar
MK11Olimpiyatköy Metro
79BKayaşehir
79KYenibosna Metro
79KTTekstilkent-Giyimkent Metro İstasyonu
79TKayabaşı Kiptaş Peron
79EKayabaşı Kiptaş Peron / Son Durak Yönü
MK12Olimpiyatköy Metro
79YYenibosna Metro
79FKayaşehir
78GFenertepe Peronlar / Yenıbosna Yönü
79GKayaşehir

Galata ve Galata Kulesine En Yakın Otobüs Durakları

Kayabaşı Camii1 dk yürüme
Kayabaşı Mahallesi5 dk yürüme
Ongün Sokak / Kiptaş Yönü10 dk yürüme
Ongün Sokak / Arnavutköy Yönü10 dk yürüme
Kayaşehir15 dk yürüme

Galata Kulesi Videoları

Youtube ve diğer video izleme platformlarında Galata kulesini tanıtan bir çok videoyu bulabilirsiniz. Bizler sizler için Galata kulesini tanıtan videoları araştırdık ve aşağıda paylaştık. Paylaştığımız videoları izleyerek Galata kulesini hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

YouTube video

YouTube video

Taksimden Galata Kulesi ve Köprüsüne Nasıl Gidilir
Taksimden Galata Kulesi ve Köprüsüne Nasıl Gidilir

Bir içeriğin daha sonuna geldik. Umarız sizlere bu içeriğimiz Galata kulesi nerede, Galata kulesi yol tarifi, Galata kulesine nasıl gidilir, Galata kulesi ziyaret saatleri başlıklarında yardımcı olmuştur. Şimdi isterseniz bir diğer farklı olan içeriğimiz Bakırköye nasıl gidilir? Adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Galata kulesi hakkında resmi bilgiler almak isterseniz resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın