Temre İçin Hangi Krem Kullanılır? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde temre için hangi krem kullanılır? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize temre için hangi krem kullanılır? Sorusuna cevap vereceğiz. Aynı zamanda temreye hangi krem iyi gelir, temre krem ne işe yarar, temre hastalığı için krem, temre neden çıkar başlıklarında farklı bilgileri aktarmış olacağız.

Temre yani diğer bir adıyla temriye hatalığı çocuklarda çok sık bir şekilde karşılaşılan cilt problemidir. Sadece çocuklarda değil yetişkinler ve erişkinlerde de temriye hastalığına denk gelinebilmektedir. Bir tür deri hastalığı olan temre cilt üzerinde kırmızı ve küçük kabarcık lekeler halinde belli olur. Peki, temre için hangi krem kullanılır? İşte sizlere tüm detaylarıyla cevapları…

Temre Hastalığı Nedir?

Halk arasında temre olarak da bilinen bu hastalığın tıptaki adı temriyedir. Temriye hastalığı bir tür deri hastalığıdır ve cilt üzerinde kırmızı, küçük kabarcık lekeler halinde gözükür. Ciltte yayılmaya başlar ve bu kabarcıkların üzerine dokunduğunuz zaman pürüzlü, pütürlü bir hissiyat verir. Çocuklarda çok sık bir şekilde görülen temre hastalığı hijyenik olmayan koşullarda ve topluma açık ortamlarda çok sık bulunmak nedeniyle ortaya çıkabilir.

Aynı zamanda temre hastalığı eğer cildiniz çok kuruysa yine görülebilir. Hastalığın hızlı bir şekilde tüm vücuda yayılması hastayı psikolojik olarak derinden etkileyebilir. Temre hastalığı vücudunuzda meydana gelmeye başladıysa bir an önce uzman doktora başvurmanız gerekmektedir. Uzman doktor yardımıyla hastalığa çözüm bulunabilir.

Temre Neden Olur?

Temre hastalığının birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler arasında bakterilerin bol bulunduğu ortamlarda bulunmak en popüleridir. Aşağıda sizler için temre hastalığının nedenlerini sıralı halde paylaştık.

 • Kozmetik malzemelerin çok sık bir şekilde kullanılması
 • Cildin düzenli bir şekilde temizlenmiyor olması
 • Kalitesiz kremler kullanıyor olmak
 • Alerjiye sebep olabilecek temizlik ürünlerini kullanmak
 • Cildin farklı nedenlerle tahriş olması
 • Cildin temizleme görevini yapmayarak bakteri üretmesi
 • Gıdalara karşın alerjik reaksiyon nedeniyle temre hastalığı meydana gelebilir.

Temre İçin Hangi Krem Kullanılır?

Temre hastalığı için kullanabileceğiniz en iyi kremi veya tedavi yöntemini sizlere paylaşabilecek olan uzman doktorlardır. İnternette temre hastalığı için kullanılan bir çok kreme rast gelebilirsiniz. Fakat bu kremlerin ne derece etki gösterdiği veya hastayı ne kadar sürede tedavi ettiği bilinmemektedir. Temre hastalığı için internette en çok satışı yapılan ürün Dermocare Ender Lokman Temre kremidir.

Temre Hastalığının Tedavisi

Cilt üzerinde birden fazla tabaka oluşur ve bu tabakanın oluşması demek bakterilerin üremeye başlaması demektir. Vücudunuzda bakteriler üremeye başladığı anda çeşitli deri problemleri ortaya çıkar. Vücudunuz ve güzelliğiniz için çok sık bir şekilde temizlik ürünleri, kozmetik ürünler kullanıyorsanız kullanımını azaltmanız gerekmektedir.

Temre tedavisi için birden fazla doğal yöntem bulunmaktadır. Fakat bu doğal yöntemler cilt üzerinde farklı sorunların meydana gelmesine neden olabilir. Yani temre tedavisi için kullanılan doğal yöntemlerden bir tanesi olan sirke tedavisi, cildinizin yıpranmasına ve tahriş olmasına neden olabilir. İyileşmeyi geciktirebilir ve temrenin daha çok artış görmesine neden olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına dermatolog yardımı almalısınız. Dermatologlar vücudunuzda oluşan temreleri, mikroskop ile inceleyecek ve doğru tedavi yöntemini sizlere paylaşmış olacaktır.

Temre tedavisinde çok sık kaşıntı yaşanabilir. Kaşıntı ile birlikte vücut tahriş olabilir ve daha farklı cilt problemleri ortaya çıkabilir. Yani temre vücudunuzda kaşınma isteği oluşturarak cildinizi kaşımanıza ve bu durumda tahrişlerin meydana gelmesine neden olabilir. Olabildiğince az kaşımalı ve doktorunuzun önerdiği kremleri doğru bir şekilde kullanmalısınız.

Temre İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Her hastalığın doğal bir tedavi yöntemi bulunduğu için temre hastalığının da doğal yollardan tedavisi bulunmaktadır. Fakat doğal yöntemlere başvurmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayınız. Kullanacağınız doğal tedavi yöntemleri temre hastalığının çok daha fazla nüks etmesine neden olabilir. Aşağıdaki temre için bitkisel tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz.

 • Mersin yaprağı kaynatılarak içilebilir
 • Turp tohumu sirke yardımı ile lapa hale getirilerek uygulanabilir
 • Erik sirkeye batırılarak sürülebilir
 • Kükürt tozu lekelerin bulunduğu bölgeye sürülebilir
 • Nohut yağı bölgeye sürülerek kullanılabilir
 • Sedef çiçeği ve bal karıştırılıp günlük olarak sürülebilir
 • Ispanak yaprakları ile süt karıştırılarak cilde sürülür

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 3 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın