Togg Yüzde Yüz Yerli Mi? (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden TOGG yüzde yüz yerli mi? Sorusunu çok defa almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize TOGG yüzde yüz yerli mi? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda TOGG özellikleri, TOGG sahibi kim, TOGG fiyat listesi, TOGG yılda ne kadar üretilecek? Soruları için farklı bilgiler verdik.

Türkiye’nin yerli ve milli arabası olarak tanıtılan TOGG hakkında internette bir çok farklı bilgiye rast gelebilirsiniz. Her bilgi doğruyu yansıtmıyor olsa da biz sizler için bu konu da araştırma yaptık ve TOGG yüzde yüz yerli mi? Sorusunun doğru cevabını aşağıda verdik. TOGG hakkında merak edilen, TOGG’un hangi özelliklere sahip olduğu konusundaki araştırmalarımızın doğru cevapları aşağıda…

TOGG Yüzde Yüz Yerli Mi?

TOGG Yüzde Yüz Yerli Mi?

TOGG elektronik aracın her bir bölümü %100 yerli değildir. Aracın ilk piyasaya sunulacak olan modelinde %51 oranında yerli parçalar kullanılacaktır. Daha sonraki ikinci ve üçüncü modellerinde yerli parça oranı %51’den %68,8 oranına kadar çıkacaktır.

Anadolu grubu, BMC, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB ortaklığında ortaya çıkartılan TOGG yerli otomobil Türkiye’nin ilk yerli ve milli aracıdır. 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime kavuşacak olan araç ilk kez 27 Aralık 2019’da Gebze’deki etkinlikte tanıtıldı.

TOGG Teknik Özellikleri Nelerdir?

Gücünü lityum iyon pillerden alan TOGG tek şart kapasitesiyle 300 KM ve 500 KM olarak 2 farklı güçte sunulacaktır. 30 dakikadan kısa sürede şarj edilebilen TOGG, arkadan itişli 200 HP ve dört tekerden oluşmaktadır. İki farklı güçteki motora sahip olan TOGG modellerinde 200 HP ve 400 HP olarak 2 farklı model bulunuyor. Son hızı 220 km/saattir.

Bununla birlikte araç elektrikli bir araç olmasının yanı sıra 4G / 5G bağlantısına sahiptir. Otomatik olarak tüm güncellemeleri alacak ve arıza durumunda uzaktan müdahale yapılabilecek durumdadır. Bir yandan da aracın 3. Seviye otonom sürüş tekniğine de sahip olacağı bilinmektedir.

TOGG Müşteri Hizmetleri Nedir?

TOGG’a ulaşmak ve merak ettiğiniz her bir konuyu kendileriyle paylaşmak için özel olarak oluşturulan farklı ofislerine gidebilirsiniz. Veya ofislerle iletişim numaraları üzerinden geçerek merak ettiğiniz soruları kendilerine iletebilirsiniz.

Togg Bilişim Vadisi

Bilişim Vadisi, Muallimköy Mahallesi Deniz Caddesi No:143/1

0850 833 33 45

Togg Gemlik Tesisi

Gençali Mah. Atatürk Cad. No:99

0850 833 33 45

İleri Teknoloji Merkezi

TOBB ETÜ Teknoloji Merkezi

Söğütözü Cad. No:43 Kat:3

TOGG Yılda Ne Kadar Üretilecek?

Merak konusu olan diğer bir konuysa TOGG adlı aracın yılda ne kadar üretime sahip olduğu. Üretim tesisinde toplamda 4.323 kişiye istihdam sağlayacak olan TOGG, beş model için yılda 175.000 adet araç üretecektir.

TOGG’un Yüzde Kaçı Devletin?

Türkiye’nin yerli ve milli olan TOGG elektrikli aracı, Türkiye merkezli üretime sahipken anonim şirket üzerinden 25 Haziran 2018 tarihinde kurulmuştur. Genel merkezi Gebze, Kocaeli olan aracın kilit isimleri Gürcan Karakaş ve Sergio Rocha’dır.

TOGG’un sahibi %23’lük hisseyle Anadolu Grubu, %23’lük hisseyle BMC, %23’lük hisseyle Turkcell, %23’lük hisseyle Zorlu Holding ve son olarak TOBB %8 hisseyle sahibidir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın