Toki Sosyal Konut 1 Yıl Şartı (Detaylı Açıklama)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde TOKİ sosyal konut 1 yıl hakkında sorular almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Toki sosyal konut 1 yıl şartı hakkında detaylı cevabı paylaşacağız. Aynı zamanda Toki sosyal konut 18 yaş şartı, Toki sosyal konut ikamet şartı var mı, Toki sosyal konut ön ödeme ücreti hakkında da farklı bilgiler vereceğiz.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan bildiriye göre ve televizyonlarda sık bir şekilde karşılaştığımız duyurulara göre Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi açıklanmış oldu. Sosyal konut projesi Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandıktan sonra insanlarda bu projeyle alakalı olarak farklı soruların araştırmasını yapıyor. Merak edilen ve sürekli araştırılan konulardan bir tanesi de; ‘’Sosyal konut 1 yıl şartı nedir’’ olarak karşımıza çıkmakta. Bu içeriğimiz detaylı olarak bu konu hakkında doğru cevabı veriyor.

toki sosyal konut

Toki Sosyal Konut Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ’nin internet sitesinde başvuru şartları, başvuru koşulları ve başvuru ön ödemesi hakkında tüm detaylar yer almaktadır. Lakin aşağıdaki bilgileri de kullanabilirsiniz. Bu bilgiler TOKİ’nin yayınlamış olduğu başvuru şartlarından ibarettir.

 • T.C. vatandaşı olması,
 • Proje il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi veya proje il nüfusuna kayıtlı olması,
 • Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,
 • İstanbul için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),
 • Bir hane halkı adına, tek başvuru yapılması,
 • Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir,
 • Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.
 • Başvuru Bedeli: 500 TL

TOKİ Sosyal Konut 1 Yıl Şartı Nedir?

İkametgahınız nereye bağlıysa ve ikametgah adresinizde en az 1 yıl nerede oturmuşsanız oraya başvuru yapabilirsiniz. Yani siz İstanbul’da ikamet ediyorsunuz fakat Ankara’ya başvuru yapmak istiyorsunuz. Maalesef böyle bir şey olamaz. 1 yıl boyunca ve daha fazla nerede yaşamışsanız, bulunduğunuz konum için başvuru yapabilirsiniz. 1 yıl boyunca İstanbul’da yaşadınız ve ikametgahınız İstanbul’da gözüküyor. O halde sadece İstanbul Toki Sosyal Konut projesine başvurabilirsiniz.

TOKİ Sosyal Konut Projesi Kontenjanları

TOKİ tarafından yayınlanan bildiriye göre kontenjan hakkına göre kişi / kişiler ev sahibi olacak. Fakat bu projede esas amaç gençlere yönelik bir şeyler yaparak gençlerin ev sahibi olmasını kolaylaştırabilmektir. Gençlere yönelik düzenlenen TOKİ 81 ilde sosyal konut projesinin kontenjanlarını sizlere madde halinde aşağıda paylaştık.

 • Gençler %20
 • Emekliler %20
 • Şehit Yakınları – Gaziler %5
 • Engelliler %5
 • Diğer Vatandaşlarımız %50

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Toki Sosyal Konut 1 Yıl Şartı (Detaylı Açıklama)” üzerine 3 yorum
 1. Merhaba, bu konu hakkında size bir sorum olacak.
  2015-2017 yıllarında Çankırı
  2017-2019 yıllarında Manisa
  2019-2022 yıllarında Balıkesir ilinde memur olarak görev yapıp ikametimi sağladım.
  Şu anda ise 10 Eylül tarihi ile görevim geregi ikametimi Bursa iline taşıdım. Nüfusa kayıtlı olduğum il Aydın.
  Şu anda hangi ildeki projeye basvurabilirim

  Yanıtla
 2. Merhabalar 2007 den 2015 yilina kadar Ankara da yasadim ikametim Ankara.2015 yilinda tasindim baska bir sehre ve suan 06.06.2022 itibari ile tekrar Ankara ya tasindim ikameti mi tekrar Ankara ya aldirdim .Ankara dan basvuru yapabiliyormuyum .
  Cevaplarsaniz cok sevinirim

  Yanıtla
Yorum yapın