Trendyol Puan Nasıl Kullanılır 2024 – Puan Kaç TL ve Ne İşe Yarar?

Trendyol birikmiş puan nasıl kullanılır?, birbirinden farklı firmaların ve kendi üretmiş olduğu ürünlerinin satışını gerçekleştirmiş olduğu bir online web platformu ve uygulamasıdır. Kısa zamanda çok büyük bir kitleye ulaşan platform 2022 yılı itibariyle de ülkemizin en büyük alışveriş sayfası olmayı başarmıştır. Peki Trendyol puan nedir? Trendyol puan nasıl kullanılır? Trendyol puan kaç Türk Lirası ve ne işe yarar? Merak edenler için işte detaylar…

Trendyol, içerisinde binlerce satıcıyı barındıran, hemen her türlü ürün içeriğine sahip bir online alışveriş platformudur. Aynı zamanda belirli zaman aralıklarında indirimli kampanyalar düzenleyen platform, şans çarkları, Trendyol cüzdan ve daha birçok indirim ve kazanç fırsatları sunmaktadır. Trendyol üzerinden alışveriş gerçekleştirirken kampanya dönemlerini takip etmek avantajlı alışveriş fırsatlarına sahip olabilmek açısından oldukça önemlidir. Çünkü kampanya dönemlerinde fiyatlardaki indirime ek olarak Trendyol indirim kuponlarını kullanmak da mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra Trednyol cüzdan uygulaması da sunar. Cüzdan uygulamasından ödeme yapılması durumunda ise belirli bir yüzde oranında kazanç elde edilebilir. Elde edilen kazancın da bir sonraki harcamalarda kullanılması mümkündür.

Trendyol Puan Nasıl Kullanılır

Trendyol Para Puan Nerede Yazar?

Trendyol Para Puanınızı Görmek için Satıcı Panelinizden Raporlar Kısmında Değerlendirmelerim Kısmına Bakabilirsiniz. Bu Satıcılar İçin Geçerlidir.

Trendyol Puan Nedir?

Trendyol puan sistemi aslına bakıldığında tamamen müşteri odaklı bir sistemdir. Öyle ki Trendyol puan, satıcıların başarılarını gösteren bir uygulama olarak biliniyor. Satıcıların puanı ne kadar yüksek ise alışveriş gerçekleştiren müşteriler de o kadar memnun ve mutlu demektir. Yani söz konusu sisteme göz atarak, bu platformda satış gerçekleştiren firmalardan hangilerinin daha başarılı ve hangilerinin daha başarısız olduğunu görmek mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra Trendyol’da bulunan puan sistemi sayesinde satıcılar müşteri çekmek açısından da avantaj elde eder. Hedef kitleye ulaşmanın tek yolu yüksek puan elde etmek yani müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Trendyol puanı ilk 20 siparişten sonra belirlenir. İlk 20 satış da herhangi bir şekilde puan söz konusu olmaz. Bunun yanı sıra satıcılar puan oluşturmaya başladıktan sonra ise Trendyol Puan sisteminde aktif olarak görünür hale gelecektir. Yapılan herhangi bir satış sonrasında müşterilerin satıcıları onaylaması sonucunda Trendyol satıcı puanı, son 12 aylık satışlar için de oluşturulabilmektedir.

Trendyol Puan Nasıl Kullanılır?

Trendyol puan, Trendyol’un sadakat programı kapsamında müşterilere kazandırdığı puanlardır ve alışverişlerde kullanılabilir. Trendyol puanlarınızı kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Trendyol hesabınıza giriş yapın.
  • Seçtiğiniz ürünleri sepetinize ekleyin.
  • Ödeme sayfasına ilerleyin ve “Trendyol Puanı” seçeneğini seçin.
  • Kullanmak istediğiniz puan miktarını girin ve “Kullan” butonuna tıklayın.
  • Puanların hesabınıza yansıtılmasını bekleyin.

Trendyol puanlarının kullanımı, müşterilerin yapacakları alışverişlerde indirim elde etmelerini sağlar. Puanlar, sepet tutarından düşüldüğü için ödeme tutarında bir indirim sağlarlar. Ancak, Trendyol puanlarının belirli bir kullanım süresi vardır ve bu süre sonunda kullanılmayan puanlar kaybolabilir. Bu nedenle, puanlarınızı kullanmadan önce son kullanma tarihlerini kontrol etmeniz önemlidir.

Trendyol Para Puan Ne Demek?

Trendyol puan sistemine bakıldığında tamamen müşteri odaklı bir sistemdir. Trendyol puan, satıcıların başarılarını gösteren bir uygulama olarak bilinmektedir. Trendyol satıcılarının puanı ne kadar yüksek ise alışveriş gerçekleştiren müşteriler de o kadar memnun ve mutlu demektir. Bu da satıcının güvenilir olduğu anlamına gelmektedir.

Trendyol’da Puan Kullanılıyor Mu?

Peki Trendyol puan kullanılabilir mi? Trendyol alışverişlerinde puan kullanılabilir mi? Öncelikle Trendyol uygulamalarında puan kullanımı mümkün değildir. Kredi kartı ya da banka kartı ile yapılan alışverişler sonucunda biriken puanların da ayrıca burada kullanımı sağlanamaz. Sadece kullanıcılar için oluşturulmuş indirim kuponlarından faydalanılabilir.

Trendyol Kredi Kartı Puan Kullanımı

Trendyol son zamanların en büyük alışveriş hacmine sahip olan online bir platform olarak biliniyor. Ancak diğer alışveriş sayfaları gibi Trendyol’da kredi kartında biriken puanların kullanımına izin verilmez. Kredi kartında biriken puanların kullanılması adına mevcut iş yerlerinin kredi kartı ile anlaşmalı olması şartı vardır. Bu sayede biriken puanları kullanmak mümkündür. Yani Trendyol’un ödeme sisteminde kredi kartı puan kullanımını olanaklı hale getiren alt yapı bulunmamaktadır.

Trendyol’da Worldpuan Kullanılıyor Mu

Online alışveriş yapanların en çok merak ettiği konulardan biri de Trendyol’da Wordpuan kullanılıp kullanılmadığı olmuştur. Ancak bu platformun diğer alışveriş siteleri ile arasında çok büyük farklar bulunuyor. Özellikle de kredi kartı firmalarıyla puan kullanımı açısından herhangi bir alt yapısı ve anlaşmasının olmaması yönüyle birçok online platform ile arasına fark koyar. Bu nedenle Trendyol‘da Worldpuan kullanımı ne yazık ki mümkün değildir.

Trendyol Ödeme Seçenekleri

Trendyol birbirinden farklı ürünlere en kolay şekilde ulaşmayı mümkün kılan alışveriş sayfasıdır. Ayrıca diğer birçok platforma göre de büyük indirim olanakları sunar. Trendyol üzerinden yapılacak olan alışverişlerde birden çok ödeme seçeneği mevcuttur. Bunlardan biri de Trendyol Cüzdan’dır. Bu sistem sayesinde cüzdana hesaptan para aktarımı yapılır ve yüklenen bakiye de alışverişlerde avantajlı seçeneklerle kullanılır. Aynı zamanda ödemeler için kredi kartı veya banka kartlarının kullanılması da mümkündür. Havale veya kapıda ödeme seçeneği yoktur.

Trendyol Alışveriş Kredisi Var Mı

Trendyol üzerinden alışveriş gerçekleştirecek olanların en sık yönelttiği soru “Trendyol alışveriş kredisi var mı?” şeklindedir. Bu platform, kredi kartlarına taksit imkanı sunabilmektedir. Fakat alışveriş kredisi kullanmak ne yazık ki mümkün değildir.

Genel kategorimize göz atabilirsiniz.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın