Tumblr Çöktü Mü? Erişim Engeli Mi Geldi? (Kesin Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde Tumblr çöktü mü? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Tumblr çöktü mü? Sorusunun doğru cevabını verdik. Aynı zamanda Tumblr nedir?, Tumblr erişim engeli, Tumblr’a girmiyor, Tumblr’a giremiyorum başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

ABD ve çeşitli ülkelerde çok sık kullanıma sahip olan Tumblr uygulaması kendi ülkemiz olan Türkiye’de de aşırı fazla kullanıma sahip olmasa da milyondan fazla kullanıcıya hitap ediyor. Tumblr üzerinde bugün yaşanan erişim problemi nedeniyle kullanıcılar Tumblr’ın engellendiğini, erişim engeli aldığını düşünmekteler. Fakat biz sizler için bu konuyu araştırdık ve Tumblr çöktü mü? Sorusuna doğru cevabı verdik.

Tumblr çöktü mü

Tumblr Açılacak Mı?

Milyonlarca kullanıcısı olan Tumblr yeniden erişime açıldı.

Tumblr Çöktü Mü?

Türkiye’de milyonlarca kullanıcısı bulunan ve genellikle gençler arasında aşırı popülariteye sahip olan Tumblr uygulamasına 11.11.2023 tarihi itibariyle uzun süreli bir giriş engeli mevcut. Kullanıcılar internette Tumblr çöktü mü? Sorusunu aratıyorken arka planda bazı kullanıcıların BTK tarafından Tumblr’a erişim engeli verildiği yönünde bilgiler mevcut.

Tumblr’da çalışan ve Tumblr’da @cyle kullanıcı adıyla paylaşımlarda bulunan Tumblr mühendisine konuyla alakalı olarak soru sorulduğunda ise aşağıdaki yanıtı verdi. Cyle’nin vermiş olduğu yanıtla birlikte anlaşılıyor ki herhangi bir engelleme kararıyla alakalı olarak kesin net bir olay yok.

Tumblr giremiyorum

Türkiye’de yaşanan Tumblr erişim engeliyle alakalı olarak Cyle şu yanıtı verdi: ”Neden olduğunu bilmiyoruz fakat üzerinde çalışıyoruz. @Changes blogu üzerinde bu konuyla alakalı olarak bir duyuru paylaşmış olacağız.”

Kaynak: https://www.tumblr.com/cyle/700642060442697729/tumblr-is-currently-not-accessible-from-turkey

Tumblr Açılmıyor Neden?

Türkiye’den Tumblr’a bugün erişim sıkıntısı yaşanmaya başlıyorken Tumblr ekibi ve Tumblr mühendisleri de konuyla alakalı olarak az önce yeni bir duyuru paylaştılar. Paylaştıkları duyuru da Türkiye’de yaşanan erişim sıkıntısı hakkında bilgi sahibi olduklarını ve sorunu hızlı bir şekilde çözmekten yana olacaklarını söylemekteler.

tumblr açılmıyor

Tumblr Erişim Engeli Mi Geldi?

Şu an bu konuyla alakalı net bir cevap yok. BTK’nın resmi internet sitesinde yer alan sorgulama da ise Tumblr.com’un herhangi bir mahkeme kararıyla erişime engellenmediği yazmakta. BTK üzerinden Tumblr.com’un erişimini sorgulamak isterseniz aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Güncelleme: E- Devlet üzerinden sorguladığınızda Tumblr’ın, Türkiye tarafından engellendiğini ve yasaklı siteler arasına dahil edildiğini görebilirsiniz. Yani Tumblr, Türkiye’de engellenmiş durumdadır.

Tumblr yasaklandı mı?

Tumblr Yasaklandı Mı?

Tumblr yasaklandı mı? Şeklinde olan sorularınızın her birisini BTK üzerinden Tumblr.com’u sorgulatarak öğrenebilirsiniz. Veya bir engelleme, yasaklama söz konusu olursa sizlere Tumblr yasaklandı mı? Başlığı altında yine bu içeriğimizde bilgiyi servis etmiş olacağız.

Tumblr Kapandı Mı?

Tumblr dünya genelinde yayın hayatına devam etmektedir fakat Türkiye’de mahkeme kararıyla 10/11/2022 tarihiyle engellenmiştir.

Tumblr Nedir?

Tumblr diğer sosyal medya uygulamaları gibi fotoğraflar, videolar paylaşabileceğiniz ve birbirinizi takip ederek arkadaşlıklar kurabileceğiniz sosyal medya uygulamasıdır. Diğer uygulamalardan farklı olarak bir çalışma anlayışına sahip olan Tumblr’da gönderilerinizi gizleyebilmeniz, hesabınızı diğer kişilere kapatabilmeniz imkansızdır. Fakat diğer kişilerden mesaj alabilmenizi engelleyebilirsiniz.

Sürekli olarak güncelleme getirilen ve yeni özelliklerin dahil olduğu Tumblr uygulamasına en son getirilen özelliklerden bir tanesi de mavi tik özelliğiydi. Bu özellikle birlikte diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi mavi tike sahip olabiliyor ve diğer insanlardan profilinizin gerçek bir profile sahip olduğunu gösterebiliyorsunuz. Fakat Tumblr için sunulan mavi tik doğrulamasını başvuruyla değil aksine ücretli bir şekilde 8 $’a satın alabilirsiniz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

4.7/5 - 38 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
“Tumblr Çöktü Mü? Erişim Engeli Mi Geldi? (Kesin Cevap)” üzerine 7 yorum
  1. Ben en çok kullandığım site. Engellenecekse oraya kadar neler var. Tweeter yarıya kötü içerik dolu engellenmiyorsa tumblra engel anlaşılır değil. Umarım kısa sürede açılır

    Yanıtla
Yorum yapın