Türkiye’den Almanya’ya Karayoluyla Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Almanya’ya karayoluyla nasıl gidilir diye merak ediyorsanız bu makalemizi sizler için detaylı şekilde hazırladık.
Dünyada en çok göç verdiğimiz ülkenin Almanya olduğunu bilmeyenimiz kalmamıştır. Bu sebepten dolayı özellikle yaz aylarında gurbetçi akrabalarımız memleketlerine ziyaretlerde bulundukları gibi Türkiye’den Almanya’ya akraba ziyaretine giden Türk turislerde vardır. Kimisi uçak yoluyla kimisi karayoluyla bu ziyaretlerini gerçekleştirmektedirler. Peki ya Almanya’ya karayoluyla nasıl gidilir sorusunu merak eden Türk turist elbette vardır. O zaman devam edelim;

Almanya’ya Şahsi Araç ile Nasıl Gidilir

Şahsi araç ile tüm yurtdışı çıkşlarında olduğu gibi ruhsat sahibi olmadan çıkış sağlayamazsınız. Aracın sizin adına ruhsatlı olması gerekmektedir. Bu koşulu sağlayabiliyorsanız öncelikle Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Çekya gibi avrupa birliği ülkelerinden geçeceğiniz için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Vize başvurusunu tamamladıktan sonra ruhsat sahibi sizseniz hiçbir engel kalmamış demektir. Navigasyonların verdiği süre ortalama 24 saat göstermektedir. Buna konaklama dinlenmelerinizi ve sınır kapılarından girişlerinizde ki duraklamalarınızı kontrolleri eklediğimizde neredeyse tam 2 gün bir yolculuk sizi bekliyor olcaktır. Bu bilgileri göz önünde bulundurduktan sonra aşağıda ki yol tarifi haritasına tıklayıp keyifle Almanya’ya Karayolu yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Almanya’ya Otobüs ile Nasıl Gidilir

Türkiye’den Almanya’ya otobüs ile gitmeniz için yine şahsi araç yolculuğu gibi Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Almanya-Türkiye arası sefer günde 4 sefer yapan vip otobüs firması bulunmaktadır. Fiyatları obilet sitesi üzerinden online ve güncel olarak görebilirsiniz.

 

 

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın