Türkiye’den Almanya’ya Karayoluyla Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Almanya’ya karayoluyla nasıl gidilir diye merak ediyorsanız bu makalemizi sizler için detaylı şekilde hazırladık.
Dünyada en çok göç verdiğimiz ülkenin Almanya olduğunu bilmeyenimiz kalmamıştır. Bu sebepten dolayı özellikle yaz aylarında gurbetçi akrabalarımız memleketlerine ziyaretlerde bulundukları gibi Türkiye’den Almanya’ya akraba ziyaretine giden Türk turislerde vardır. Kimisi uçak yoluyla kimisi karayoluyla bu ziyaretlerini gerçekleştirmektedirler. Peki ya Almanya’ya karayoluyla nasıl gidilir sorusunu merak eden Türk turist elbette vardır. O zaman devam edelim;

Almanya’ya Şahsi Araç ile Nasıl Gidilir

Şahsi araç ile tüm yurtdışı çıkşlarında olduğu gibi ruhsat sahibi olmadan çıkış sağlayamazsınız. Aracın sizin adına ruhsatlı olması gerekmektedir. Bu koşulu sağlayabiliyorsanız öncelikle Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Çekya gibi avrupa birliği ülkelerinden geçeceğiniz için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Vize başvurusunu tamamladıktan sonra ruhsat sahibi sizseniz hiçbir engel kalmamış demektir. Navigasyonların verdiği süre ortalama 24 saat göstermektedir. Buna konaklama dinlenmelerinizi ve sınır kapılarından girişlerinizde ki duraklamalarınızı kontrolleri eklediğimizde neredeyse tam 2 gün bir yolculuk sizi bekliyor olcaktır. Bu bilgileri göz önünde bulundurduktan sonra aşağıda ki yol tarifi haritasına tıklayıp keyifle Almanya’ya Karayolu yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Almanya’ya Otobüs ile Nasıl Gidilir

Türkiye’den Almanya’ya otobüs ile gitmeniz için yine şahsi araç yolculuğu gibi Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Almanya-Türkiye arası sefer günde 4 sefer yapan vip otobüs firması bulunmaktadır. Fiyatları obilet sitesi üzerinden online ve güncel olarak görebilirsiniz.

 

 

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Nasıl Gidilir

Yeni nesil genel blog içerikleri ve nasıl gidilir tarifleriyle sizlere içerik yazarlığı yapmaktayım.
Yorum yapın