U Kuralı Nedir? Geometri Kalem Ucu Kuralı

U kuralı konusunda ziyaretçilerimiz tarafından çok fazla soru gelmektedir. Bizlerde ziyaretçilerimizin U kuralı konusunda daha fazla sorun yaşamaması adına bu içeriğimizi paylaşma gereği duyduk. U kuralı konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bu içeriğimiz sizlere yardımcı olacaktır.

U Kuralı Nedir?

U KURALI: Doğrular birbirine paralel olmak şartıyla karşılıklı 2 açının toplamı 180’dir.

Z KURALI: Z harfinin karşılıklı doğruları eşit olmak şartıyla znin bir ucunun öbür ucuna eşit olmasıdır.

KALEM UCU KURALI: Karşılıklı doğrular paralele olmak üzere kalem ucu şeklindeki 3 noktanın toplamının 360 olmasıdır.

M KURALI: Karşılıklı doğrular birbirine paralel olmak üzere Sağ tarafa bakan açıların sol tarafa bakan açılara eşit olmasıdır.

U Kuralı Nedir? Geometri Kalem Ucu Kuralı
5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın