Uçakta Şampuan Yasak Mı? (Kesin Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde uçakta şampuan yasak mı? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize uçakta şampuan yasak mı? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda uçakta yasak olan eşyalar, uçakta yiyecek taşınır mı, uçakta traş makinesi yasak mı, uçağa alınmayan eşyalar başlığında da farklı bilgiler verdik.

Pegasus, THY, Anadolu Jet fark etmeksizin tüm yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarınızda uçak içi taşımayacağınız eşyalar, ürünler ve malzemeler bulunmaktadır. Havayolu şirketi tarafından belirlenmiş olan kurallarca uçak içerisinde taşımayacağınız maddeleri uçağa binmeden önce kontuarlarda güvenlik görevlileri kontrol ederek atmanızı isteyebilirler. Bu yüzden uçağa binmeden önce hangi malzemeleri almanız gerektiğini, yanınızda neler taşıyabileceğiniz iyi bilmeniz gerekir. İşte sizlere uçakta şampuan yasak mı? Adlı içeriğimizin doğru cevabı…

Uçakta Şampuan Yasak Mı?

Uçakta Şampuan Yasak Mı?

El bagajı olarak uçak taşımacılığına vermediğiniz bagajlarınız içerisine alabileceğiniz ürünler ve malzemeler kısıtlıdır. Bu kısıtlı malzemeler arasında tırnak makası vb. eşyalar girmektedir. Şampuan ve sıvı olan her bir eşyayı da taşıyabilmeniz için havayolu şirketleri tarafından belirlenmiş olan kurallar vardır.

El bagajında şampuan taşıyabilmeniz için 1 litrelik ağzı kilitli torba gerekir. 1 litrelik ağzı kilitli torba içerisine sadece 100 ml’lik şampuan koyabilirsiniz. Aynı zamanda aynı torba içerisine 100 ml’lik sıvı, jel ve aerosol taşıma hakkına sahipsiniz.

Eğer şampuanınız 100 ml’den büyükse el bagajınızdaki şampuanı çıkartarak uçak altı bagaja veriniz. 100 ml’den büyük olan tüm sıvıları el bagajında değil uçak altı bagajında taşıma hakkına sahipsiniz.

Bavula Şampuan Konulur Mu?

Uçak içerisindeki valizlerde tüm sıvı içecek, şampuan, parfüm, alkol ve hatta içme suyu da dahil olmak üzere sıvı halde olan eşyalarınızı taşımanız yasaktır.

Uçakta İlaç Yasak Mı?

İstisna durumlar arasında yer alan ilaçlar orijinal ambalajında taşınmak zorundadır. Aynı zamanda el bagajınıza aldığınız ilaçlarınızın yanında reçeteniz, sağlık raporunuz gibi diğer gerekli evraklarında bulunması gerekir.

Uçağa Alınmayan Eşyalar Nelerdir?

Uçak içerisinde taşımayacağınız eşyalar bulunur. Aşağıda sizlere paylaşılan eşyalar ve malzemeleri kesinlikle uçak içerisinde el bagajınızda taşıyamazsınız. Eğer paylaşılan eşyaların el bagajınızda tespit edilmesi durumunda güvenlik görevlileri eşyalarınızı atmanızı veya emanet bölümüne bırakmanızı isteyebilir.

Uçak İçerisinde Taşınamayacak Malzemeler

  • Yanıcı aletler
  • Kesici aletler
  • Delici aletler
  • Ezici eşyalar
  • Zarar verici eşyalar

Eğer yanınızda taşımak istediğiniz ürünün ambalajında ‘’yanıcı, delici, kesici’’ ifadesi yer alıyorsa bu tür eşyaların hiç birisini uçak içerisine sokamazsınız.

Uçak Traş Makinesi Yasak Mı?

Uçak içerisinde traş makinesi dahil traş bıçağı, makas, jilet, iğne gibi delici, zarar verici eşyaların hiç birisini taşıyamazsınız. Bu tür eşyalarınızı el bagajınızda taşımak yerine uçak altı bagajda taşımanız daha doğru olacaktır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın