Üsküdardan Taksime Nasıl Gidilir

İstanbul’un turistik yerlerinden biri olan Taksim, Beyoğlu semtinde yer almaktadır. İstanbul’da gezilecek ve görülecek çok yer var. Bu yerlerden biri de mutlaka Taksim’dir. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Taksim, Beyoğlu semtindedir. Taksim, İstiklal Caddesi ile çok ünlü bir yerdir. Sokak, Türkiye’nin en güzel ve ünlü caddelerinden biridir. Bu sebeple Üsküdardan Taksime nasıl gidilir sorusunun cevabını bilmek önemlidir.

Üsküdar Taksim Arası

Taksim; İstanbul’un Avrupa yakasında, Beyoğlu semtinde yer almaktadır. Avrupa yakasının en popüler yerlerinden biri olan Taksim, İstiklal Caddesi olarak biliniyor. Üsküdar Taksim arası ulaşım için pek çok seçenek bulunur. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasından Taksim’e gitmek isteyenler metro, metrobüs, tramvay ve İETT otobüslerini kullanabilirler.

Üsküdar Taksim Arası Kaç KM

Üsküdar Taksim arası kaç KM diye soracak olursak 10,3 km’dir diyebiliriz. Tercih edilen ulaşım yoluna göre bu mesafe az çok farklılık gösterebilmektedir. En uygun ulaşım yollarıyla birlikte bu mesafe 10,3 km olarak ölçülmüştür.

Üsküdardan Taksime Nasıl Gidilir

Taksim cıvıl cıvıl mekanları ile oldukça sevilen bir ilçedir. Peki Üsküdar’dan Taksim’e nasıl gidilir? Taksim’e gitmek isteyenler Üsküdar’dan Marmaray’a binip Yenikapı istasyonunda inin Yenikapı’dan Yenikapı-Hacıosman metrosuna binip metro Taksim’e ulaşınca inin Ümraniye’den Taksim’e gitmek için; Ümraniye’den 522 numaralı otobüse binip Köprülü Kavşak durağında inin. İndikten sonra Yenikapı-Hacıosman metrosuna binip metro ile Taksim durağına gidin.

Üsküdar Taksim Otobüs Seferleri

300 Büyük Çavuşlu Son Durak
300G Gümüşyaka Son Durak / Çorlu Yönü
303A Tüyap / Yenıbosna Metro Yönü
303B Silivri Cezaevi

 

Üsküdardan Taksime Nasıl Gidilir
post
Photo of author

Nasıl Gidilir

Türkiye'nin bir çok konumu hakkında ulaşım, adres ve yol tarifleri içerik paylaşımı yapan nasilgidilir.net ana yazarı.
Yorum yapın