Uyumayan Bebeğin Uyuması İçin Dua (En Etkilisi)

Bebekler bazı sebeplere bağlı olarak uykuya dalmakta zorluk çekebilmektedirler. Böyle durumlarda herhangi bir sağlık sorunu da yoksa duaların kudretinden faydalanılması önerilmektedir. Peki uyumayan bebeğin uyuması için dua okunacaksa hangisi tercih edilir? Peygamber efendimizin (SAV) bebeklere duası nedir? İşte detaylar…

Bebekler kimi zaman çok ciddi uyku sorunlarıyla bir arada karşı karşıya gelebilmektedirler. Elbette ki bu gibi durumlar ebeveynler için de son derece can sıkıcı bir durumdur. Özellikle de bebekler aç değilse, herhangi bir şekilde gaz sorunu yaşamıyorsa veya hasta değilse gece uyumamaları çok daha büyük bir problem olarak nitelendirilir. Çünkü bebeklerde uyku düzeninin olmaması aile fertlerini doğrudan olumsuz olarak etkiler. Bu gibi durumlarda uykuya niyet edilerek okunması gereken birçok sure bulunur. İlk aşamada Fatiha suresi okunarak işe başlanır. Bunun yanı sıra uyku sorunu yaşayan bebekler için en tesirli surelerden bir diğer de İnşirah suresi olacaktır. İnşirah suresini 3 kez okumak, bebeklerin rahatlamasını mümkün kılar.

Uyumayan Bebeğin Uyuması İçin Dua

Uyumayan Bebeğe Dua Nebe Suresi

Uykuya dalamayan bebeklerin gece boyunca rahat etmesini sağlamak ve uykuya dalmalarını kolaylaştırmak için en sık tercih edilen sure Nebe suresi olacaktır. Nebe suresi bir diğer ismiyle de Amme suresi olarak da bilinecektir. Bebeği uyutmaya çalışırken arkada kısık fonda Nebe suresini açmak son derece tesirlidir. Bu süre 1.5 sayfa uzunluğundadır. Toplamda da 40 ayetten oluşur.

Uyuyamayan Bebeğe Dua Tebbet Suresi

Özellikle de yeni dünyaya gelmiş bebeklerde sıklıkla görülen ve birçok çocukta da çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan uykuya dalmama sorunu, ebeveynler için son derece zorlu bir süreci beraberinde getirir. Bebeğini uyutmak isteyenler birbirinden farklı teknikleri kullansalar da en etkili teknik dua olacaktır. Bebeklerin uykuya çok daha kolay bir şekilde dalmasını sağlayan en etkili teknik Tebbet suresi olacaktır. Bu noktada Tebbet’in 7 kez okunması yeterlidir.

Peygamberimizin Bebeklere Duası

Bebeklerin çok kolay uykuya dalamamasının en temel nedenlerinden biri de nazar olacaktır. Öyle ki çocukları son derece rahatsız eden bu durum, gece geç saatlere kadar uykuya dalmayı zorlaştırır. Peygamber efendimizin (Sav) okuduğu nazar duaları bu tür durumlarda en iyi çözüm üreticidir. Peygamber efendimizin (Sav) nazar için okuduğu dualar ve nazar ayetleri;

Euzu bi kelimatillahi’t tammeti min külli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh

Ve in yekadullezine keferu le yuzlikuneke bi ebsarihim lemma semiüz zikra ve yekulune innehu le mecnun. Ve ma hüve illa zikrun lil alemin.

Söz konusu sure Kalem suresinin 51 ve 52. ayetleri olarak bilinir. Ayrıca Nazarı bulunan çocuklarda Felak, Nas ve Ayetel Kürsi gibi duaların okunması da son derece tesirli olacaktır.

Uyumayan Bebeklere Yedi Uyurlar Duası

Bebeklerde ve özellikle de belirli bir yaşa gelmiş olan çocuklarda en sık karşılaşılan problem uykusuzluk olmuştur. Belirtilen sorunu aşmak ve bebeklerin çok daha sağlıklı bir şekilde uyumasını sağlamak içinse okunması gereken dua bulunur. Bunlardan biri de Yedi Uyurlar duası olarak bilinir. Duanın etkisini göstermesi içinse bir kağıda yazılması ve okunması yeterlidir. Yedi uyurlar duası şu şekildedir;

Allahümme inni es’elüke bi İslami Yemliha ve rağbetihi ve bi imani Mekselina ve kurbetihi, ve bi tevhıydi Mernüş ve hıdmetihi ve bi ma’rifeti Debernüş ve uzletihi ve bi şehadeti Şazenüş ve rivayetihi ve bi ihlas Mislina ve muvafakatihi ve bi iştiyaki Kefeştatayyüş ve ı’tikadihi ve bi vafai Kıtmır ve himayetihi en takdıye haceti ya Kaadıye’l hacatı ve ya mücibe’d deavat. Ve sallellahü ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ecmeıyn.

Bebekleri Uyutan Esmaül Hüsna

Bebeklerin ve çocukların birbirinden farklı nedenlere bağlı olarak uyku problemi yaşaması söz konusu olabilir. Eğer herhangi bir sağlık sorunu yoksa ve karnı da toksa büyük ihtimalle nazar değmiştir. Bu noktada bebeklerin çok daha iyi uyuyabilmesi ve de huzurlu olması için bazı esmaların okunması gerekir. Bunlar; Ya Şafi, Nebe suresi, Nas ve Felak Suresi ve de İnşirah suresi şeklinde sıralanabilir.

Genel kategorimize göz atmayı unutmayınız.

4.5/5 - 2 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın