Uyuşturucuyu Vücuttan Atmanın Yolları (Doğru Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde uyuşturucuyu vücuttan atmanın yolları konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize uyuşturucuyu vücuttan atmanın yolları nedir? Sorusuna doğru cevabı verdik. Aynı zamanda uyuşturucu vücuttan nasıl atılır, uyuşturucu kandan kaç günde çıkar, uyuşturucu vücuttan kaç günde çıkar, uyuşturucu vücuttan ne zaman gider? Başlıklarında farklı bilgiler verdik.

Tüm bireyler için oldukça zararlı olan ve tüm vücudu eriten uyuşturucu eskisi kadar çok yaygın halde olmasa da günümüzün halen en önemli problemlerinden bir tanesidir. Özellikle genç yaştaki bireyler arkadaş çevresinden etkilenerek veya girdikleri ortamların etkisinde kalarak bu sağlıksız olaylara bulaşıyor. Peki, uyuşturucuyu vücuttan atmanın yolları nelerdir? İşte sizlere doğru cevabı!

Uyuşturucuyu Vücuttan Atmanın Yolları

Uyuşturucu Vücuttan Kaç Günde Çıkar?

Kullandığınız uyuşturucu modeline bağlı olarak uyuşturucunun vücuttan kaç günde kaldığı ve kaç günde vücuttan atıldığı konusundaki süre değişiklik göstermektedir.

Uyuşturucu olarak eroin idrarda 2 – 4 gün arasında kalır. Esrar 1 -3 gün kalır veya kokain 12 – 48 saat arasında idrarda kalmaktadır. Eğer bu süreler içerisinde idrar testi yapılırsa sonuç pozitif çıkacaktır. Fakat bu süre dışında idrar testi yapılması durumunda test sonucu negatif çıkacaktır. Fakat testin negatif çıkması kişinin uyuşturucu kullanıp / kullanmadığını tamamen doğrulamaz. İdrar ile yapılan testlerde çok az da olsa sonucun yanlış çıkma olasılığı vardır fakat beklenmeyen bir sonuç çıkarsa 1-2 test tekrar yapılır ve doğru sonuç elde edilmiş olunur.

Bonzai, tiner, bal, çakmak gazı gibi uyuşturucu / uçucu maddelerin her birisi idrar testiyle ortaya çıkartılamaz. Bu zararlı maddelerin her birisini vücutta analiz etmek için karaciğer ve böbrek fonksiyon testi yapılması gerekir.

Uyuşturucu Testleri Nelerdir?

Vücutta uyuşturucuyu tespit edebilmek için kullanılabilecek yöntem sayısı birden fazladır. Sırasıyla aşağıda sizlere uyuşturucu testlerini paylaştık.

  • Saç testi
  • Kan testi
  • İdrar testi

Saç testi yapıldığında bireyin 4 – 6 ay arasında hangi maddeyi kullandığı ortaya çıkar. Fakat saç ile yapılan uyuşturucu testlerinde saç numunesinin doğru bir şekilde alınıyor olması gerekmektedir.

Uyuşturucu Vücuttan Ne Zaman Gider?

Kullanılan maddeye bağlı olarak uyuşturucunun vücutta kalma süresi değişiklik gösterecektir. Esrar gibi vücuda zarar veren maddelerin kullanımında bu zararlı madde vücuttan 30 günde içerisinde atılmış olacaktır. Bonzai gibi uyuşturucu maddelerin kullanılmış olması idrardan 72 saatte, saçtan 90 saatte, kandan veya tükürükten 48 saatte atılmasını gerektirecektir.

Uyuşturucunun vücutta kalma süresi

Uyuşturucu Hakkında Bilgilendirme

Uyuşturucu kullanımı insanın hem maddi hem de manevi olarak yıpranmasına neden olacaktır. Uyuşturucu kullanmayan özendirmek, uyuşturucu satışı yapmak oldukça kötü bir olaydır. Eğer çevrenizde uyuşturucu kullanan birileri varsa onlara kızmak, bağırmak yerine tedavi yöntemleri sunmak çok doğru bir karardır. Aynı şekilde uyuşturucu kullanan bir bireyseniz bir an önce bu zararlı maddelerden kurtuluyor olmanız sizin çok daha sağlıklı bir hayata, yeni bir hayata başlamanızı sağlayacaktır. Uyuşturucu kullanmak size hiçbir şey katmadığı gibi tüm vücudunuzu zamanla eritecek, vücudunuzla birlikte arkadaş çevrenizin, aile değerlerinizin giderek yıpranmasına neden olacaktır. Uyuşturucu hiçbir şekilde kullanmayın, kullandırtmayın. Alo 191‘i arayarak konuyla alakalı olarak daha fazla detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

YouTube video

Genel kategorimize bakmayı unutmayın.

5/5 - 3 Kişi Değerlendirdi!

Besiptal.com internet sitesini kullanarak bir çok farklı ve benzeri konuyu inceleyebilirsiniz.
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın