Vestel Smart TV Disney Plus Yükleme

Ziyaretçilerimizden çok sık bir şekilde Vestel TV Disney Plus yükleme konusunda soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize Vestel Smart TV Disney Plus yükleme konusunda doğru cevabı verdik.

Vestel bilindiği üzere son çıkan tüm uygulamaları Smart TV özelliği sayesinde televizyonunuza indirebilmenize olanak sağlayan ve bu uygulamaları televizyonunuzda kullanabilmenizi sağlayan uygulama indiriciye sahip. Uygulama indirme özelliği sayesinde Disney Plus dahil diğer tüm mağaza öğelerini Vestel Smart TV’e indirebiliyorsunuz. Peki, Vestel Smart TV Disney Plus yükleme işlemi nasıl yapılıyor? İşte sizlere cevabı!

Vestel Smart TV Disney Plus Yükleme Yöntemi

Vestel Smart TV Hakkında Kısa Bilgi

Vestel Smart TV’ler Linux alt yapısını kullanmaktadırlar. Birden fazla güvenlik protokolüne sahip olan bu cihazlar için uygulama mağazasından uygulama indireceğiniz zaman sizden birden fazla şifre istenebilir. Yani hesap bilgilerinizi girerek uygulamaları indirebilirsiniz. Vestel, Smart TV’ler için alt yapısını güvenli tutabilmek amacıyla ve kullanıcılarının gizliliğine önem verdiği için Linux alt yapısıyla satış yapmaktadır. Fakat bu her Vestel Smart TV için geçerli değildir. Bazı akıllı televizyonlarda Android işletim sistemi bulunuyorken bazı akıllı televizyonlardaysa Linux işletim sistemi bulunmaktadır.

Vestel Smart TV Disney Plus Yükleme Yöntemi

Vestel Smart TV’nize Disney Plus yüklemek istiyorsanız aşağıda yer alan ve paylaştığımız Disney Plus yükleme yöntemini kullanabilirsiniz.

  • Televizyon kumandanızı kullanarak uygulama mağazasına giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra arama kutucuğuna ‘’Disney Plus’’ yazın.
  • Karşınıza çıkan Disney+ uygulamasını Smart TV’nize ‘’İndir’’ butonuna basarak indirin.

Eğer televizyonunuz yani Vestel markalı Smart TV’niz Android işletim sistemine sahipse Disney Plus uygulamasını indirebilirsiniz. Linux işletim sistemine sahip olan Vestel Smart TV’lere Disney Plus uygulamasını indiremezsiniz.

YouTube video

Vestel Smart TV Disney Plus Uygulaması Yok

Vestel Smart TV’lerde Disney+ uygulamasını mağazada bulamıyorsanız bunun nedeni Vestel Smart TV’lerin Linux işletim sistemine sahip olmasıdır. Sorun televizyonunuzdan kaynaklı değildir. Aksine Disney+ uygulamasının Vestel Smart TV’lerde bulunmamasının nedeni Disney Plus uygulama üreticisinin Linux işletim sistemine sahip olan akıllı televizyonlarda kullanılmasını istememesinden kaynaklıdır. Yani bir nevi Disney Plus uygulaması Linux işletim sistemini desteklememektedir.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - (1 vote)
Photo of author

Nasıl Gidilir

Türkiye'nin bir çok konumu hakkında ulaşım, adres ve yol tarifleri içerik paylaşımı yapan nasilgidilir.net ana yazarı.
Yorum yapın