VPN Güvenli Mi? Güvenilir Mi? (Kesin Cevap)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde VPN güvenli mi? Güvenilir mi? Sorusunu almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte ziyaretçilerimize VPN güvenli mi? VPN güvenilir mi? Sorularına doğru cevabı verdik. Aynı zamanda VPN nedir, VPN ne işe yarar, VPN nasıl kullanılır? Başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

VPN, kullanmış olduğunuz internet IP yapısını maskeleyen ve konum olarak sizi farklı bir ülkede göstererek internet sitelerinin yasaklı dahi olsa girebilmenizi sağlayan eklentiden ibarettir. Geçmiş dönemlerde sadece bilgisayarlar için kullanılan VPN günümüzde akıllı telefonlar dahil bir çok cihaz için sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilmekte. Peki, VPN güvenli mi? İşte sizlere doğru cevabı!

VPN Güvenli Mi? Güvenilir Mi?

VPN Güvenli Mi?

VPN internet alt yapınızı maskeleyerek sizin tüm internet sitelerine sorunsuz bir şekilde erişim sağlayabilmenizi sağlayan eklenti olarak adlandırılır. VPN ve internet alt yapınız arasında bir bağlantı kurulur ve bu bağlantı da sizin IP adresiniz değil farklı bir IP adresi baz alınarak ilerleyiş gösterilir.

Aslına bakılırsa VPN’in aşırı güvenilir olduğu iddia edilir lakin VPN sizi bazı durumlarda istenmedik sorunlarla karşılaşmanıza, IP adresinizin değişmesine rağmen güvenilir bir bağlantı sunmamaya götürür.

VPN uygulamalarında en doğru ve en güvenilir uygulamayı, eklentiyi bulmanız gerekir. Bu eklentiler eğer size kötü bağlantı, kötü IP sunuyorsa tüm özel verileriniz, kredi kartı bilgileriniz veya şifreleriniz çalınabilir.

VPN Ne İşe Yarar?

VPN internet IP adresinizin gizlenmesini ve maskelenmesini sağlar. VPN ile birlikte gizlenen IP adresiniz değiştirilir ve farklı bir IP adresi VPN sayesinde sizlere tahsis edilir. Bu IP adresi sizlere ait olmadığı için ve konumunuz sahte olduğundan dolayı tüm yasaklı internet sitelerine sorunsuz bir şekilde giriş yapabilme imkanına sahip olursunuz.

VPN asıl olarak bağlantınızın daha güvenilir hale getirilmesini amaçlar ve bağlantınızı şifreleyerek kimliğinizin tespit edilmesini zorlaştırır. Lakin bu sizlere güven vermesin. VPN ile gerçekleştirilen her bağlantının arkasındaki kişi / kişiler bulunabilir durumdadır. VPN kullanmak sizin tamamen gizlenebileceğiniz anlamına gelmez.

VPN Kullanmak Suç Mu?

VPN kullanmanız veya özel bir ağa sahip olmanız sizi suçlu durumuna düşürmez. VPN kullanarak girdiğiniz yasa dışı eylemler, yasaklı olaylar ve türevi olaylar için VPN kullanmanız dolayısıyla, suçlarınızda birleşerek suçlu durumunda olursunuz. VPN kullanabilirsiniz fakat kullandığınız VPN ile durumu kötüye kullanmak sizi suçlu yapar.

Ücretsiz VPN Uygulamaları Güvenilir Mi?

Ücretsiz fakat yeteri kadar kişi tarafından değerlendirilmemiş, hakkında olumsuz ve kötü yorum bulunan VPN uygulamalarından kesinlikle uzak durmanız gerekir. Adı bilinmeyen ve piyasaya henüz yeni çıkmış olan ücretsiz VPN uygulamaları sizin kredi kartı bilgileriniz gibi bilgilerinizi çalarak banka hesaplarınızın bakiyelerini eritebilirler.

Ücretsiz VPN uygulaması olarak ExpressVPN, Hotspot Shield VPN, Touch VPN, ZenMate VPN gibi VPN uygulamalarını kullanmanızı önermekteyiz.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın