WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor (Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor sorunuyla alakalı olarak sorular almaktaydık. Bu içeriğimizde WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor sorununun doğru şekilde çözümünü paylaştık. Bununla birlikte WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor 5 dakika sonra tekrar deneyin, 1 saat sonra deneyin başlıklarında da farklı bilgiler aktardık.

Günümüzün en çok kullanılan ve en büyük mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp kimi zaman kullanıcı hatalarıyla, farklı problemler ve sorunlarla karşımıza çıkıyor. Bu sorunlardan bir tanesi de bizleri zorda bırakan ‘’WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor hatası’’. Bu hatayla karşılaştığınız zaman panik yapmanıza gerek yok. Hatanın neden olduğu ve nasıl çözebileceğiniz konusundaki tüm çözüm yöntemlerini sizlere aşağıda paylaştık.

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor Hatası Nedir?

WhatsApp’da sık olmasa da ara ara karşılaşabileceğiniz sorunlardan bir tanesi olan WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor hatasının nedeni WhatsApp sunucularında yaşanan anlık sunucu kesintileri olabilmektedir. Sunucu ile internet bağlantınız arasında sıkıntı yaşadığınızda bu hatayı görebilmeniz olasıdır. Yani yetkililerin sorunu çözmesi gerekmektedir.

Hatayı çözümleyebilmek için internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekir. İnternet bağlantınızın doğru bir şekilde sinyal aldığını kontrol ettikten sonra halen WhatsApp’da bu hatayı alıyorsanız mobil verinizi açıp kapatmayı deneyiniz. Veya modeminizin yeniden başlatarak sorunu giderebilirsiniz. Halen çözüme ulaşamadıysanız akıllı telefonunuzun uygulama mağazasına girerek WhatsApp uygulamasının son güncellemeyi alıp almadığını kontrol ediniz. WhatsApp uygulamasını güncellememiş olmanız bu hatayı alabilmeniz için yine olası bir nedendir.

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor Hatasının Çözümü

  • Akıllı telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
  • Ayarlar bölümünden ‘’Uygulamalar > Whatsapp > Depolama seçeneğine’’ gidin.
  • Sağ alt kısımda yer alan “Önbelleği Temizle”ye tıklayın.
  • Gereksiz tüm dosyaları silerek yaşadığınız WhatsApp hatasını çözümleyebilirsiniz.

WhatsApp Geçici Olarak Kullanılamıyor 5 Dakika Sonra Deneyin

WhatsApp karşılaşılan diğer bir hataysa 5 dakika sonra deneyin veya 1 saat sonra deneyin hatasıdır. Bu hata genellikle yeni bir numara aldığımızda ve bu numarayı WhatsApp’a kayıt ederken yaşanılır. Hata zayıf internet bağlantısı nedeniyle veya WhatsApp uygulamasının son güncel sürümde olmaması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Önbellek sorunu da yine bu hatanın meydana gelebilmesine neden oluyor.

1 saat sonra tekrar deneyin gibi bir hatayla karşılaşıyorsanız WhatsApp uygulamasının akıllı telefonunuzda yer edinen önbelleğinizi temizlemeyi deneyebilirsiniz. Önbelleği temizlemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Cihazınızın ana ekranına girin  ve Ayarlar butonuna tıklayın. Uygulamalar üzerine dokunun ve WhatsApp’ınızı bulmak için biraz aşağı kaydırın.
  • Uygulamayı açın ve Depolama seçeneğini arayın. “Önbelleği Temizle” öğesini bulacaksınız.
  • Şimdi tüm önbelleği temizleyin ve cihazınızı yeniden başlatın.

WhatsApp’ı Yeniden Yükleyin

Hiçbir şekilde bu sorunu çözemiyor ve sorununuz hala devam ediyorsa akıllı telefonunuzda yer alan WhatsApp uygulamasını tamamen kaldırın ve yeniden yükleyin.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın