WhatsApp Görüntülü Konuşma Kamera Ters Gösteriyor

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde WhatsApp görüntülü konuşma kamera ters gösteriyor ile alakalı olarak soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte WhatsApp görüntülü konuşma kamera ters gösteriyor sorunuyla alakalı çözüm yöntemini paylaştık. Aynı zamanda WhatsApp ayna modu kapatma, WhatsApp ayna modu açma başlıklarında da farklı bilgiler verdik.

Günümüzün en çok kullanılan iletişim uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp’da görüntülü ve sesli olarak konuşabilmenize olanak sağlanıyor. Türkiye dahil Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı tarafından her gün milyarlarca mesaj atılıyorken bir yandan da milyonlarca insan WhatsApp üzerinden görüntülü konuşmayı veya sesli konuşmayı tercih ediyor. Peki, WhatsApp’da görüntülü konuşurken ortaya çıkan kameranın ters çevirişi sorununu nasıl çözeceğiz? İşte sizlere WhatsApp görüntülü konuşma kamera ters çeviriyor ile alakalı olarak çözüm yöntemi!

whatsapp ayna modu kapatma

WhatsApp Ayna Modu Kapatma

WhatsApp kullanıcılarına özel olarak sunulan ücretsiz görüntülü konuşma özelliği Dünya’nın diğer bir ucunda olan WhatsApp kullanıcısıyla sorunsuz bir şekilde görüntülü konuşmanızı sağlıyor. Kesintisiz, ek ücret ödemeden karşılıklı görüntülü konuşabileceğiniz WhatsApp her ne kadar böylesine bizleri memnun etse de bir yandan da kamerayı ters çevirerek bizlerin mutsuz olmasını sağlıyor. WhatsApp görüntülü konuşmadaki ayna modunu kapatmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayın.

WhatsApp görüntülü konuşmada kamera ters gösteriyorsa bilin ki bu durum WhatsApp ile alakalı değil aksine direkt olarak telefonunuzla alakalı bir durumdur. WhatsApp ayarları üzerinden ters gösteren kamerayı normale döndüremezsiniz. Bu yüzden telefon ayarlarınız üzerinden kamera ayarı yapmanız gerekmektedir.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Ters Gösteriyor

WhatsApp’daki görüntülü konuşmalarınızda kameranız ters gösteriyorsa WhatsApp ayarları üzerinden kameranızın görüntüsünü ayarlayamazsınız. Görüntülü konuşmadaki görüntünüz ters gösteriliyorsa bunu ayarlayabilmek için yani WhatsApp ayna modunu kapatmak için telefon ayarları bölümünü kullanmanız gerekir.

 • Telefonunda kamerayı aç,
 • Kamera ayarlarına eriş,
 • “Ayna yansıması”, “Fotoğrafı ters çevir”, “Ön kamerayı yansıt”, “Resimleri önizlendiği gibi kaydet” gibi bir farklı isimlendirilen bir ayar bulacaksın,
 • Bu ayarı tersine çevirdiğinde ayna özelliğini kapatmış olursun.

iPhone ve Samsung markalı akıllı telefonlarda telefonunuzun ayarlar kısmına girdikten sonra ‘’kamera ayarları’’ bölümünden ‘’ön kamerayı yansıt’’ seçeneğini tersine çevirdiğinizde tüm sorunu ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Kamera Açılmıyor

WhatsApp ve benzeri olan uygulamalarda görüntülü bir şekilde konuşmaya çalışırken ‘’Kamera açılamıyor’’ hatasını almaktaysanız bu sorun direkt olarak WhatsApp uygulamasıyla alakalı olmayabilir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki çözüm yöntemlerine göz atabilirsiniz.

 • WhatsApp uygulamasını son sürüme güncellemeniz gerekebilir.
 • Telefonunuzu yeniden başlatarak tekrar deneyebilirsiniz.
 • Akıllı telefonunuzun özellikleri yetersiz kalıyor olabilir.
 • Akıllı telefonunuzun kamerasında hasar olabilir.
 • WhatsApp ön belleğini temizleyebilirsiniz.

Yukarıdaki çözüm yöntemlerini uygulamanıza rağmen halen görüntülü konuşmada kameranız açılmıyorsa aşağıdaki farklı çözüm yöntemini deneyebilirsiniz.

 • Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin.
 • Ayarlar bölümünden Uygulamalar kategorisinden WhatsApp’a dokunun.
 • WhatsApp izin ayarları bölümünden ‘’Kamera’’ seçeneğine tıklayın.
 • Eğer kamera seçeneği işaretli değilse kameraya izin verin.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

1/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın