WhatsApp Mesaj Sesi Gelmiyor (Çözüm Yöntemi)

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde WhatsApp mesaj sesi gelmiyor sorunuyla alakalı olarak soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte WhatsApp mesaj sesi gelmiyor sorununun kesin çözüm yöntemini paylaştık. Aynı zamanda WhatsApp bildirim sesi gelmiyor, WhatsApp mesajlar gelmiyor, WhatsApp bildirim sesi açma, WhatsApp mesaj sesi açma başlıklarında da farklı bilgiler paylaştık.

WhatsApp, Dünya’nın en büyük ve en çok kullanılan çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarından bir tanesidir. Mesaj ve mesajlaşma denilince ilk akla gelen uygulamalardan bir tanesi olan WhatsApp’da aldığınız veya gönderdiğiniz tüm mesajlar için farklı sesler ortaya çıkar. Bu seslere bildirim sesi veya mesaj sesi denir. Peki, WhatsApp mesaj sesleri gelmiyor sorunuyla karşı karşıya kaldığınızda ne yapmanız gerekir? İşte sizlere doğru cevabı!

WhatsApp Mesaj Sesi Gelmiyor

iPhone WhatsApp bildirim sesi neden gelmiyor?

Kullanmış olduğunuz cihazınızdan WhatsApp bildirim sesi gelmiyor ise yapmanız gerekenler kısa şunlardır;

 • WhatsApp’ı açın
 • Ayarlar
 • Bildirimler
 •  Uygulama İçi Bildirimler’e dokunun
 •  Bildirim ayarlarınızın hem WhatsApp’ın hem de iPhone’un ayarlar bölümünde etkinleştirilmiş olduğuna emin olun.

WhatsApp Mesaj Sesi Gelmiyor

WhatsApp’da birisine mesaj gönderdiğiniz küçük hafif bir bildirim sesi duyarsınız. Bu sesi duyduktan sonra mesajınızın gitmiş olduğu doğrulanmış olur. Aynı zamanda mesaj gönderirken aldığınız sesten çok daha farklı bir şekilde daha sesli olacak şekilde mesaj aldığınızda WhatsApp bildirim sesi telefonunuza gönderilir. Bu ses WhatsApp mesaj sesi olarak adlandırılır.

WhatsApp mesaj sesi gelmiyorsa uygulamanız gereken adımları sizler için aşağıda paylaştık.

 • WhatsApp uygulamasını açın.
 • Diğer Seçenekler kısmına girin.
 • Ayarlara tıklayın.
 • Bildirimler sekmesini açın.
 • Bildirimler sekmesindeki sohbet seslerini açık konuma getirin.

Sohbet sesleri açık durumdaysa kapalı duruma getirmeniz WhatsApp mesaj seslerini de aktif duruma getirecektir. Fakat bildirim sesi alabilmek için veya mesaj sesi alabilmek için sohbet seslerini kapalı durumdan açık duruma getirmeniz gerekir.

WhatsApp Bildirim Sesi Açma

WhatsApp’da bildirim seslerini alabilmek için WhatsApp uygulamasına bazı özel izinler vermeniz gerekir. Eğer WhatsApp uygulaması üzerinden ‘’sohbet seslerini açık hale getirdiyseniz’’ fakat halen bir mesaj sesi alamıyorsanız sorun WhatsApp uygulamasında değil akıllı telefonunuzdadır. Mevcut sorunu çözebilmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor

 • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
 • Arama kısmına ‘’WhatsApp’’ yazın.
 • Çıkan ekranda ‘’WhatsApp’’ uygulamasının özelliklerini açın.
 • Açılan ekrandan ‘’Bildirimler’’ bölümüne girin.
 • Bildirimler bölümünden WhatsApp’ın göndereceği tüm bildirimlere izin verin.

WhatsApp mesaj sesi problemini çözmenin bir diğer yolu budur.

Aynı zamanda tüm bunlara ek olarak akıllı telefonunuzun sessizde olmadığına emin. iPhone veya iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonların sessize alma tuşunun kapalı olduğuna veya rahatsız etme modunun kapalı durumda olup olmadığına dikkat edin. Rahatsız etme modu açık ise WhatsApp bildirim sesi gelmeyebilir. Bu tür kontrolleri sağladıktan sonra WhatsApp bildirim sesi veya mesaj sesi telefonunuza sorunsuz bir şekilde gelmiş olacaktır.

Genel kategorimize bakmayı unutmayınız.

5/5 - 1 Kişi Değerlendirdi!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın