WhatsApp Topluluk Grubu Kurma – Nasıl Kurulur?

Ziyaretçilerimizden sık bir şekilde WhatsApp topluluk grubu kurma hakkında soru almaktaydık. Bu içeriğimizle birlikte değerli ziyaretçilerimize WhatsApp topluluk grubu kurma hakkında doğru cevabı verdik. Aynı zamanda WhatsApp topluluk nedir, WhatsApp topluluk özelliği, WhatsApp topluluk grupları başlıklarında da farklı bilgiler paylaştık.

Dünya çapında milyonlarca insan tarafından en çok kullanılan ve her gün milyonlarca mesaj atılan WhatsApp’a gelen yeni özellik insanların oldukça dikkatini çekiyor. Telegram ve Discord’a benzer yeni özellik hakkında henüz internette doğru bir bilgi kaynağı bulamıyorken bizler sizler için WhatsApp topluluk gruplarını inceledik ve aşağıda doğru cevabı paylaştık. Eğer WhatsApp topluluk grupları hakkında merak ettikleriniz varsa işte sizlere WhatsApp topluluk grubu kurma ve WhatsApp topluluk grubu nasıl kurulur? Adlı sorularının cevapları…

whatsapp topluluk özelliği

WhatsApp Topluluk Nedir?

WhatsApp’ın yeni kullanıma sunmuş olduğu topluluklar özelliği sayesinde 1 ana grup oluyor. Ana grup içerisinde sadece topluluk yöneticisi mesajları, güncellemeleri paylaşabiliyorken alt gruplarda insanların ilgi odağına göre farklı gruplar oluşturulabiliyor. Eğer geniş bir çevreye sahipseniz ve bu çevrenizi kullanmak istiyorsanız WhatsApp topluluk özelliği sizler için birebir. Yeni sunulan bu özellik aslında Telegram ve Discord’da da bulunmaktadır.

Yakından ilgilendiğiniz güncellemeleri topluluk grubunuzla paylaşabilir, gerçek zamanlı sohbetleriniz için e – posta kullanmak yerine WhatsApp topluluklar sayesinde daha hızlı bir şekilde düzen sağlayabilirsiniz. Kısaca bu özellik sayesinde birbirinden farklı üyeleri bir topluluğa sokuyorsunuz ve odalar ile ilgi alanını buldurarak sohbetlerini devam ettiriyorsunuz. Topluluk grupları altında birden fazla alt grup olabilir.

WhatsApp Topluluk Özellikleri

WhatsApp’a yeni dahil edilen ve insanlar tarafından ilgi çekici bulunan WhatsApp’ın yeni topluluk grubu özelliğinin detaylarını sizler için aşağıda paylaştık.

 • WhatsApp topluluk ile birlikte gruplarda artık 2 GB’a kadar dosya transferi yapabilirsiniz.
 • WhatsApp topluluk gruplarında ifadeleri birden fazla kişi tarafından kullanabilirsiniz.
 • WhatsApp topluluk ile birlikte aynı anda 32 kişi sesli konuşma yapabilirler.
 • WhatsApp topluluk sayesinde yöneticinin uygun görmediği tüm mesajlar anında düzenlenebilir, silinebilir durumdadır.

WhatsApp duyuru grubu nasıl yapılır?

WhatsApp uygulamanız üzerinden toplu olarak duyuru yapmak isterseniz öncelikle aşağıda belirtecek olduğımuz adımları tek tek yapmanız gerekmektedir.

 • WhatsApp‘ı açın > Diğer seçenekler > Yeni grup‘a dokunun. 
 • Gruba eklemek istediğiniz kişileri aratın veya seçin. Ardından yeşil ok simgesine dokunun.
 • Bir grup konusu girin. Girdiğiniz konu grubun adı olur ve tüm katılımcılar bu adı görür.
 • İşleminizi tamamladığınızda yeşil onay işaretine dokunun.

WhatsApp Topluluk Nasıl Kurulur?

Topluluk grubu kurmak için akıllı telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın ve aşağıdaki adımları uygulayarak topluluğunuzu kurun.

Topluluk Kurma:

 • WhatsApp’ta sohbetler listenizin üstündeki Menü’ye tıklayın.
 • Dilerseniz Yeni sohbet simgesine de tıklayabilirsiniz.
 • Topluluk adını, açıklamasını ve profil fotoğrafını girin.
 • Topluluk adı en fazla 24 karakter olabilir.
 • Girdiğiniz açıklama, üyelere topluluğunuzun hangi konuda olduğuyla ilgili bir fikir vermelidir.
 • Kamera simgesine tıklayarak bir topluluk simgesi ekleyebilirsiniz. Görsel eklemek için Fotoğraf Çek, Fotoğraf Seç veya Web’de Ara’yı seçebilirsiniz. Ayarlanan topluluk simgesi Sohbetler sekmesinde topluluğun yanında görünür.
 • Var olan grupları eklemek veya yeni grup oluşturmak için yeşil ok simgesine tıklayın.

Topluluğunuza Alt Grup Eklemek İçin:

 • Yeni Grup Oluştur veya Var Olan Bir Grubu Ekle’ye tıklayın.
 • Yeni Grup Oluştur: Grup konusunu girin. Girdiğiniz konu grubun adı olur ve tüm katılımcılar bu adı görür.
 • 10 adede kadar yeni grup oluşturabilirsiniz.
 • Bir grup simgesi veya grup hakkında kısa bir açıklama ekleyebilirsiniz.
 • Katılımcıları daha sonra ekleyebilirsiniz.

Topluluk Grubuna En Fazla Kaç Kişi Katılabilir?

WhatsApp topluluk gruplarına en fazla 5000 kişi katılabilir. 1 – 5.000 kişi aralığında gruplarınızı oluşturabilir ve 5.000 kişiye kadar herkesin grubunuza katılmasını sağlayabilir, davet linkinizi diğer kişilerle paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Topluluk Özelliği Yok

WhatsApp’ın yeni kullanıma sunmuş olduğu topluluk özelliği eğer akıllı telefonunuzda yoksa nedeni aşağıdakiler olacaktır.

 • Akıllı telefonunuz WhatsApp’ın yeni sürümünü desteklemiyor olabilir.
 • Akıllı telefonunuzda WhatsApp’ın yeni sürümünü indirmemiş / güncellememiş olabilirsiniz.
 • Topluluk özelliği henüz bulunduğunuz bölgede aktif bir özellik olmayabilir.

WhatsApp Topluluk Özelliği – Topluluk Kurma adlı içeriğimize göz atmayı unutmayınız.

İçeriği Değerlendirin!
Photo of author

Akifcan Küllü

İstanbul doğumluyum. 14 Yaşından itibaren yazılım geliştirmeyle ilgileniyorum. Oyun oynamayı yaşıtlarıma göre daha fazla seven, her detayına inme eğiliminde olan birisiydim.Oyun benim için belirli bir noktadan sonra ticari fayda sağlayabileceğimi bir kanal oldu. Bundan nasıl gelir elde ederim? Sorunun cevabı basitti. Oyun oynayan kişilere ihtiyacı olan ürünleri pazarlamak! Tabi bu hep dijital ürünler oldu.İlk gelir elde etmeye başladığımda pazarlama adına çok büyük bir tecrübem yoktu. Sonra dijital dünyada ürünlerimi pazarlamak adına SEO, Ads ve Dijital Pazarlama kanallarını öğrenmeye yönelik eğitimler aldım.Eğitimler sayesinde işimi daha da büyüttüm. Birden fazla içerik platformu kurdum, içerik ürettim, organik olarak trafiklerini arttıracak çalışmalar yaptım. Şimdi birçok içerik platformunun Google arama motorunda sıralama almasını sağlıyorum. Bu beni hem mutlu ediyor hem de finansal fayda sağlamama yardımcı oluyor.
Yorum yapın